Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Sistemul Audio de pe Masina Mea (https://forum.4tuning.ro/384-sistemul-audio-masina-mea.html)
-   -   VW Golf MKII - Car Audio (https://forum.4tuning.ro/384-sistemul-audio-masina-mea/20158-vw-golf-mkii-car-audio.html)

ugod 06-11-11 08:39

Re: VW Golf MKII - Car Audio
 
si daca dau 160 de muzica ce se intampla ?
cum am zis mai sus 155@25 e muzica trebuie doar sa stii sa alegi melodia potrivita ...egal ca e sinus sau melodie ...trebuie sa stii unde si cand e frecventa potrivita

B-11-AYG 06-11-11 08:46

Re: VW Golf MKII - Car Audio
 
Quote:

Originally Posted by B-11-AYG (Post 4692475)
hai sa vedem cand va fi gata si daca va veni si la competitii...

Eu nu am spuso in nume de rau, daca dasta ai intervenit tocmai acum pe thredul meu sa te iei sau sa faci mijto de mine,

Eu ma refeream la faptul ca trebuie sa o termini sa vezi ce poate si daca poate si iese ceea ce vrei tu( si eu iti urez mult noroc) sa vi la competitii, pentru ca de 2 ani eu nu te-am vazut deloc si poate chiar mi-ar face placere.

In legatura cu Golfu, la cate ai dezmembrat si tu si eu faceam linistiti 2 firme mari de taxiuri.
Si cred ca sti fara sa iti mai spun si eu (bine eu am aflat de la cineva cu multa experienta in spate) ca Golful 2 e mai slab dect Golful 3, mai ales cum e acum la tine wall, stalpi din fata de la parbriz nu sunt atat de rigizi sa te ajute...plus plafonu...

Si mai e ceva strict pentru curiozitatea mea daca vrei sa imi spui bine daca nu iara bine, plasa aia care ai facuto tu sa iti tine cutia, nu e cam fragila?

Sper sa terminam cu atatea rautati din partea mea cat si a ta.
sa ai o zi buna;)

ugod 06-11-11 09:14

Re: VW Golf MKII - Car Audio
 
stalpi de fatza sunt ei cum sunt dar nu ma deranjeaza momentan structura lor ,
singura problema e ca nu o sa tina parbrizul sau usile
Plafonul e si el ranforsat si cu mdf peste , deci pot sa ma urc linistit sa sat pe masina si nici nu se misca
Parbrizul vad pe parcustul derulari proiectului cum ramane de ranforsat oricum trebuie macar cu o bara intra partea de sus a parbrizului si plafon ....dar problema mare e podeaua la masina nici de cum plafonul sau stalpi ,,care este foarte flexibila
Cusca metalica in care este incinta e extreb de rigida ...
Cusca am gandit-o in felul in care oricand din bandpass ce am acuma sa trec la wall

ReLLaXX 07-11-11 11:21

Re: VW Golf MKII - Car Audio
 
Am facut putina curatenie. Avem un topic dedicat altor discutii.

Xlay91 07-11-11 16:38

Re: VW Golf MKII - Car Audio
 
Quote:

Originally Posted by Bigu (Post 4694275)
Sunt doar realist... O sa vezi pe parcurs... , dar daca nu dai 160 o faci de muzica? :lol:

e de muzica..

V.Roberto 07-11-11 18:09

Re: VW Golf MKII - Car Audio
 
masina va lupta clar pt titlul de loudest car in RO,si nu cred ca va sta nimeni in ea sa asculte muzica....parerea mea,in orice caz se numara intre putinele proiecte de acest gen si e de respectat munca si investitia facuta ,spor la DB

Xlay91 07-11-11 18:21

Re: VW Golf MKII - Car Audio
 
Quote:

Originally Posted by V.Roberto (Post 4697650)
masina va lupta clar pt titlul de loudest car in RO,si nu cred ca va sta nimeni in ea sa asculte muzica....parerea mea,in orice caz se numara intre putinele proiecte de acest gen si e de respectat munca si investitia facuta ,spor la DB

Frumos comentariu, eu unu o sa stau in ea :) odata in viata treci prin asa ceva si nar fi prea frumos sa refuzi :P

roli 07-11-11 19:12

Re: VW Golf MKII - Car Audio
 
eu unu chiar vreau să stau în ea dacă chiar zice lumea că va fi aşa pericol

ludo_ludovic2003 07-11-11 21:53

Re: VW Golf MKII - Car Audio
 
Quote:

Originally Posted by roli (Post 4697926)
eu unu chiar vreau să stau în ea dacă chiar zice lumea că va fi aşa pericol

si eu...:D dar sigur nu se va lupta cu mine pe BASS RACE...mai ales in noua configuratie...si pana la urma nu se va stii cu siguranta ce scor da masina , ....asteptam , sa fim sanatosi si vom vedea..... oricum , tare mult as vrea sa existe mai multe masini care sa treaca de 160 ...DAR, E GRRRRRREEEEUUU!!!!

ugod 13-11-11 17:15

Re: VW Golf MKII - Car Audio
 
cum sa nu ma lupt cu tine ? mai ales la noua ta configuratie

ludo_ludovic2003 13-11-11 18:43

Re: VW Golf MKII - Car Audio
 
Quote:

Originally Posted by ugod (Post 4711514)
cum sa nu ma lupt cu tine ? mai ales la noua ta configuratie

am glumit...stiam ca ne vom "bate " in bass race...dar sa vedem unde se intampla ????

Xlay91 13-11-11 18:51

Re: VW Golf MKII - Car Audio
 
Quote:

Originally Posted by ludo_ludovic2003 (Post 4711751)
am glumit...stiam ca ne vom "bate " in bass race...dar sa vedem unde se intampla ????

din cate am inteles e un mic event in arad curand..

ugod 13-11-11 19:49

Re: VW Golf MKII - Car Audio
 
anu asta nici una din masini nu va fii gata

ludo_ludovic2003 13-11-11 20:43

Re: VW Golf MKII - Car Audio
 
Quote:

Originally Posted by Xlay91 (Post 4711777)
din cate am inteles e un mic event in arad curand..

cum a zis si ugod ...in nici un caz anul asta.... nu este gata masina pana atunci ...si apoi daca e "mic"....cum putem sa ne prezentam la "mic" ori mi-o iau sa stie toata lumea ori si-o ia ugod .... dar macar sa afle lumea =)))))) trebuie sa fie mare...

va dati seama ca glumesc acum ...dar sigur nu va fi gata masina anul asta , asta este adevarul.

roli 13-11-11 21:29

Re: VW Golf MKII - Car Audio
 
Quote:

Originally Posted by ludo_ludovic2003 (Post 4712076)
cum a zis si ugod ...in nici un caz anul asta.... nu este gata masina pana atunci ...si apoi daca e "mic"....cum putem sa ne prezentam la "mic" ori mi-o iau sa stie toata lumea ori si-o ia ugod .... dar macar sa afle lumea =)))))) trebuie sa fie mare...

va dati seama ca glumesc acum ...dar sigur nu va fi gata masina anul asta , asta este adevarul.

ori o luati aman-2 depinde, cum are basic chef de competitie :lol::lol:


All times are GMT +2. The time now is 16:16.

- Copyright 2024 4Tuning