![]() |
Re: E46 - Stanced
da se poate....la tine un exemplu direct,dar dupa cum s-a mai discutat eu sustin ca 17 ii cel mai ok pentru low desi riscant ca si garda la sol,poate un 18 ii mai indicat
la 19 deja ii compromis,nu cu garada ii problema ci aripa si roata,trebuie sa ai niste suspensii extra tari la drumuriile noastre sa nu faca balans,cea ce ii si mai incomod... fiecare cu alegerea lui respect pentru tine,dar mare grija;) |
Re: E46 - Stanced
Quote:
Pana la urma totul depinde de bani, daca esti dispus sa arunci cu zecile de milioane pe jante si cauciucuri plus alte probleme ce vin de la sine atunci da, +17" e o optiune. |
Re: E46 - Stanced
foate corect...e aici incepe totul,poate se pot pune si pe 20' insa distractia incepe dupa
orium cea mai nasoala reaba este cu deplasarea,mare mare grija trebuie sa ai... si eu zic ca nu intodeuna o sa ai timp sa mergi relaxat,prentru ca cu asa ceva trebuie sa mergi ca pe oua ca o fi jante pe 19 ca o fi 17 si cu strech,greu greu mai ales daca folosesti masina zi cu zi traim in RO,nu avem drumuri:| |
Re: E46 - Stanced
Inca o data va contrazic....
(imi pare rau pt tupeu ca purtam discutia asta pe threadul lui) Noi in perioada asta chiar n-avem deloc drumuri bune, sunt drumurile decopertate, se asfalteaza, caldura modifica sturctura drumului si apar denivelari foarte mari in asfalt (gropi dar care nu se vad) si asa mai departe Daca tii minte eduard, acum 2 ani am purtat aceasi discutie, cand mi-am pus jante pe 18... n-am taiat nici un cauciuc, n-am avut NICI o galma, si nici n-am spart vreo janta. Tot timpul am avut presiuniile corespunzatoare + 0.1 sau chiar 0.2 Si crede-ma am avut si anvelope SH, coapte, si vai mama lor. Am acum jantele pe 19... talon 35, strech... am luat o groapa acum 2 sapt, la vreo 80-90 la ora de am zis ca am nenorocit masina... si eram suta la suta convins ca am taiat cauciucurile... Singura paguba, singura avarie, a fost buza exterioara a jantei spate stanga, putin zgariata (in rest, interiorul perfect rotund atat pe fata cat si pe spate) gumele s-au comportat de minune. Eu imi folosesc masina ca un daily driver, si da nu tot timpul am luxul de a merge incet.. am lua linii de tramvai, mers la tara.. etc etc cu jantele pe 18, si incetu cu inceut incep sa intru in paine si cu astea pe 19. Ideea finala, este ca toata lumea se fereste, toata lumea da inapoi de la ceva frumos, pentru ca "n-avem drumuri" dar macar incercati... nici americanii n-au drumuri, au unele drumuri mai praf ca la noi... dar si unele mai bune. |
Re: E46 - Stanced
sa nu uitam ca tu esti in bucale unde nu sunt la fel de prastie drumurile ca la noi, ii drept sunt care nici nu pot sa intru pe ele dar intotdeauna am alternative :D deci nu inteleg unde vrei sa bati
nu am jantele astea pt ca vreau 17,pur si simplu le am, idealul meu nu snt jantele cele mai mari, dar sunt acelea care dau cel mai bine pe masina ca si look ( 8* |
Re: E46 - Stanced
Drumuri mai prastie ca la noi ? Ma rog ... nu vroiam sa iti poluez topicul dar ma simt nevoit. Tot sunt discutii aici ca nu pot sa imi pun jantele alea ca nu sunt de drumurile astea, cauciucuri trase nu ca sunt gropi nu stiu ce. Pana la urma atunci de ce va apucati de modificari ? Cand plecati pe drumul asta, trebe sa fiti constienti ca masina respectiva nu o sa mai fie niciodata ca inainte, sa faci aceleasi treburi cu ea, etc. Cine e cu adevarat pasionat trece peste toate nimicurile astea, drumuri, gropi, linii de tramvai. Eu personal nu folosesc masina de zi cu zi, dar ... cand merg am trasee facute :lol: Asta e si eu injur la gropi, la nenorocitii care ma claxoneaza cand trec pe avarii liniile de tramvai, riscand sa raman in mijlocul intersectiei ca da verde la ceilalti, dar asta e, mi`am asumat riscul asta de la inceput si am pierdut de mult notiunea comfortului trecand la spasme si nervi, si la abonamente de metrou si R.A.T.B., dar macar stiu ca atunci cand ies afara cu masina am si clipe perfecte, fericire si mandrie ca am ajuns pana aici. Asta e tot farmecul acestui hobby, fenomen cum vreti sa ii ziceti. Daca nu puteti sa treceti peste aceste "hop`uri" nu o sa ajungeti acolo unde trebuie.
|
Re: E46 - Stanced
Foarte corect si ma bucur ca ai spus asta, acelasi sentiment il simt si eu, de multe ori fac circ pe strada cand ma intind cu toata masina pe drum :) , sa nu ma intelegi greit cu 'strazile prastie' :D am prieteni din cluj care stau in buc. si mi-au spus cum e treaba, am vrut sa zic doar ca te poti intinde la niste distante mult mai mici fata de pamant si inca sa poti circula, la fel imi asum responsabilitatea cand mai frec pe jos :) eu am ales sportu asta :D
|
Re: E46 - Stanced
8 Attachment(s)
No Comment
|
Re: E46 - Stanced
Frumos ! Felicitari !
p.s : ce j.. au jantele care se vad pe fundal in ultima poza :shock: ? |
Re: E46 - Stanced
1 Attachment(s)
9 cu 14 :D
|
Re: E46 - Stanced
wow :shock: !!! Foarte frumoase ! Pe ce vrei sa le pui ?
|
Re: E46 - Stanced
vor veni pe o supra cu body kit de ferarri (cauciucuri 435/45/17, streched :O:) )
|
Re: E46 - Stanced
Nu am vazut nici o supra cu body kit de ferrari pana acum :d .. oricum jantele or sa fie forta !!
|
Re: E46 - Stanced
o sa fie supuse la acelasi tratament ca si jantele mele, adik full polish buza + stea, 2 sunt facute daca esti atent in poza (steaua de la cele mici)
|
Re: E46 - Stanced
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:14. |
- Copyright 2026 4Tuning