Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - 320Cd *** K O X *** (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/171234-e46-320cd.html)

browser 18-03-10 07:20

Re: E46 - 320Cd *** K O X ***
 
Quote:

Originally Posted by road_runner (Post 3193123)
*** UPDATE ***

yellow racing fog lights!

:peace:

Asa da ma pake arata marfa rau :)

road_runner 18-03-10 19:04

Re: E46 - 320Cd *** K O X ***
 
Quote:

Originally Posted by browser (Post 3195894)
Asa da ma pake arata marfa rau :)

Mi se pare sau suntem pe aceeasi lungime de unda la capitolul proiectoare? :lol:

browser 19-03-10 09:00

Re: E46 - 320Cd *** K O X ***
 
Quote:

Originally Posted by road_runner (Post 3197790)
Mi se pare sau suntem pe aceeasi lungime de unda la capitolul proiectoare? :lol:

Exact :D pai tot galbene am si eu mai nou :lol::lol:

cristi_tecar_30 20-03-10 02:52

Re: E46 - 320Cd *** K O X ***
 
frumos bmw-ul! sa ai noroc de el si spor la modificari.te astept la KOE in cluj in mai...

road_runner 20-03-10 10:24

Re: E46 - 320Cd *** K O X ***
 
Quote:

Originally Posted by cristi_tecar_30 (Post 3202170)
frumos bmw-ul! sa ai noroc de el si spor la modificari.te astept la KOE in cluj in mai...

Ms frumos!!! Vin cu mare placere!!! Bafta si tie, ai masina super mega deosebita, crede-ma!

///carbon 20-03-10 11:27

Re: E46 - 320Cd *** K O X ***
 
mda...

FOARTE IMPRESIONANT ce ai facut din masina asta.

dupa parerea mea asta este VIOL.

tuning "as vrea si eu dar nu pot"

o arta cocalarista reusita din toate punctele de vedere.

tia fost frica ca decolezi si ai montat preventiv eleronul...

farurile te deranjau, aratau prea bine. si ai zis hai sa pun capac sa o stric de tot si ai cumparat ce era mai ieftin pe piata!!

felicitari! ai reusit!

you are THE maaaaaan...

BMnWA 20-03-10 12:04

Re: E46 - 320Cd *** K O X ***
 
frumoase realizari , succes in continuare.

gelu_r 20-03-10 14:24

Re: E46 - 320Cd *** K O X ***
 
Quote:

Originally Posted by ///carbon (Post 3202767)
mda...

FOARTE IMPRESIONANT ce ai facut din masina asta.

dupa parerea mea asta este VIOL.

tuning "as vrea si eu dar nu pot"

o arta cocalarista reusita din toate punctele de vedere.

tia fost frica ca decolezi si ai montat preventiv eleronul...

farurile te deranjau, aratau prea bine. si ai zis hai sa pun capac sa o stric de tot si ai cumparat ce era mai ieftin pe piata!!

felicitari! ai reusit!

you are THE maaaaaan...


Sincer , ai avut o masina frumoasa, dar acum ce zici tu aici ,e de la frustrarea ca s-a dovedit originalitatea la jantele tale.

Ce zici tu aici , e de gusturi , nu e ca a stricat masina cu eleronu ala , ca e tot de BMW nu e de audi.

Astept poze de azi , sa vedem cat de rau arata masina...

ROBERT_88ROB 20-03-10 15:36

Re: E46 - 320Cd *** K O X ***
 
am citit posturile anterioare si am vazut ca ai clima,recent am schimbat la un 320 D din 2001 unitatea de clima cu una de climatronic si nu traba sa desfaci toata masina ci doar unitatea de clima se potrivesc mufele la perfectie :D
bafta in continuare cu proiectu.....

gelu_r 20-03-10 15:41

Re: E46 - 320Cd *** K O X ***
 
Quote:

Originally Posted by ROBERT_88ROB (Post 3203259)
am citit posturile anterioare si am vazut ca ai clima,recent am schimbat la un 320 D din 2001 unitatea de clima cu una de climatronic si nu traba sa desfaci toata masina ci doar unitatea de clima se potrivesc mufele la perfectie :D
bafta in continuare cu proiectu.....

da, dar ia vezi ,poti sa bagi aer pe rand pe la picioare , sau pe la parbriz?
nu iti deschide clapetele.

ROBERT_88ROB 20-03-10 15:48

Re: E46 - 320Cd *** K O X ***
 
Quote:

Originally Posted by gelu_r (Post 3203265)
da, dar ia vezi ,poti sa bagi aer pe rand pe la picioare , sau pe la parbriz?
nu iti deschide clapetele.

la parbriz baga sigur,dar la picioare nu am incercat am sa incerc sa vad

edy1092 20-03-10 16:12

Re: E46 - 320Cd *** K O X ***
 
Quote:

Originally Posted by gelu_r (Post 3203151)
Sincer , ai avut o masina frumoasa, dar acum ce zici

Ce zici tu aici , e de gusturi , nu e ca a stricat masina cu eleronu ala , ca e tot de BMW nu e de audi.

Referitor la gusturi, daca vrea semnale albe de ce nu cumpara si faruri originale bmw + semnale aripi + stopuri ? ... farurile cum sunt superi tari nu ? se vede de la 5 km ca farurile de pe masina asta nu sunt de acolo ....sunt ieftine cu angel eyes LOGAN STYLE :rolleyes2

Uite faruri de e46 coupe facelift

https://img144.imageshack.us/img144/639/frontdrop3.jpg
https://img179.imageshack.us/img179/6204/img2025.jpg
https://img180.imageshack.us/img180/4990/hpim1573.jpg

road_runner 20-03-10 17:28

Re: E46 - 320Cd *** K O X ***
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by edy1092 (Post 3203325)
Referitor la gusturi, daca vrea semnale albe de ce nu cumpara si faruri originale bmw + semnale aripi + stopuri ? ... farurile cum sunt superi tari nu ? se vede de la 5 km ca farurile de pe masina asta nu sunt de acolo ....sunt ieftine cu angel eyes LOGAN STYLE :rolleyes2

Uite faruri de e46 coupe facelift

https://img144.imageshack.us/img144/639/frontdrop3.jpg
https://img179.imageshack.us/img179/6204/img2025.jpg
https://img180.imageshack.us/img180/4990/hpim1573.jpg


Si uite domnule ce am eu! ;)

Legat de faruri sunt exact ce am vrut! Angel-eyes cat mai apropiat de OEM nu CCFL ca nu-i din ''filmul'' meu... (am avut CCFL pe vechile faruri si nu mi-a placut asa mult) Semnalele smoked si semnalizatorele asemea ca daca tot am SHADOW LINE asa da bine, cel putin dupa parerea mea...
Stopurile pe spate sunt originale BMW.

@ edy1092: Mai bine te-ai preocupa de masina ta sa ii schimbi farurile, semnalele, stopurile ca ti-am mai zis, esti din anii '80 cu ele... Gablene si urate le mai ai! Plus de asta mai umbli si cu cioara vopsita, zici ca ai jante Barracuda si tu ai replici CARRABUDA!

Legat de masina mea, sunt foarte multumit de ce e pana acum, este exact ce vreau eu, si multumesc celor care au ceva de spus! Bune, rele le acceptam si incercam sa ne intelegem! Bunul simt sa fie prezent asta-i important!

ON: Am montat provizoriu jantele de 335 pana imi iau gume la jantele care vor fi pe masina... Suspensia vine si ea curand!
Va tin la curet! Numai bine! :peace::peace::peace:

road_runner 20-03-10 17:36

Re: E46 - 320Cd *** K O X ***
 
Quote:

Originally Posted by ///carbon (Post 3202767)
mda...

FOARTE IMPRESIONANT ce ai facut din masina asta.

dupa parerea mea asta este VIOL.

tuning "as vrea si eu dar nu pot"

o arta cocalarista reusita din toate punctele de vedere.

tia fost frica ca decolezi si ai montat preventiv eleronul...

farurile te deranjau, aratau prea bine. si ai zis hai sa pun capac sa o stric de tot si ai cumparat ce era mai ieftin pe piata!!

felicitari! ai reusit!

you are THE maaaaaan...

Ma bucur ca ai si tu ceva de spus... As incerca sa te copiez undeva la capitolul lumini albastre in bord dar astept CRACIUNUL!!!
Am explicat mai inainte ce vreau de la masina... Pana la urma eu merg cu ea, sunt impacat cu ce am!!!

road_runner 20-03-10 17:37

Re: E46 - 320Cd *** K O X ***
 
Quote:

Originally Posted by ROBERT_88ROB (Post 3203259)
am citit posturile anterioare si am vazut ca ai clima,recent am schimbat la un 320 D din 2001 unitatea de clima cu una de climatronic si nu traba sa desfaci toata masina ci doar unitatea de clima se potrivesc mufele la perfectie :D
bafta in continuare cu proiectu.....

Stiu man, stiu ca merge insa momentan nu ma deranjeaza deloc, cum am spus voi pune un 2DIN acolo si na... Oricum ma gandesc....


All times are GMT +2. The time now is 14:52.

- Copyright 2026 4Tuning