Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Fashion, Hair styles, clothing & other stuff (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/16670-fashion-hair-styles-clothing-and-other-stuff.html)

orlando 20-04-07 16:58

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Quote:

Originally Posted by RA_2fast4u (Post 860670)
si cat % din ochelarii pe care scrie police dolce etc crezi ca sunt vero? gandeste-te totusi ca un police incep de pe la 2 mil, si ceva ok gasesti abea pe la vreo 3 ... asta in magazine.. adusi de afara probabil ceva mai putin... ori cum nu sunt fanul ochelarilor de soare, nu ma atrag, dar trebuie sa recunosc ca sunt la moda si fac mult.. adica ofera asa un mister, desi in general ma enerveaza sa vorbesc/ma uit dupa cineva cu ochelari pentru ca se pierde daca nu ii vezi ochii ... si asta te duce pe un drum mort ca nu iti dai seama daca e de bine e de rau sunt sanse nu sunt ... :))

any way trebuie sa ma duk si eu sa-mi iau ceva ca deh it's trendy.... :))

Tu vad ca dai niste preturi extraordinar de mici...pot spune super extraordinar de mici...niste ochelari police pleaca de pe la 4 milioane colectia 2006 si ajung pe la 10 colectia 2007,iar cei D&G sunt pe undeva pe la 10-13 milioane de lei.Intradevar pretul pentru o pereche de ochelari de asemenea calibru mi se pare totusi destul de piperat dar daca te respecti si iti permiti...d c nu?
Ma intrebai cum imi dau seama daca sunt originali sau nu...ochelarii originali se disting de cei neoriginali dar foarte greu mai ales cand sunt pe ochii celui care ii poarta,dar sa stii ca un ochi avizat isi va da seama intotdeauna daca ochelarii sunt originali sau nu.Un mic semn ar fi ca ochelarii de la police au scris mic in coltul de sus al lentilei firma producatoare :)
Nu mi se pare snobism sa dai niste bani(mai multi) pe o pereche de ochelari de calitate,snobism e ala cand iti iei ochelari din aur,cu cristale swarovsky sau mai stiu eu ce...
Eu ca fapt divers am dat pe ochelarii mei 450 de lei noi :)

Tataee_^ 20-04-07 19:43

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
orlando pune te rog o poza cu ochelarii tai :)

orlando 21-04-07 15:04

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
2 Attachment(s)
Da sefulica cum sa nu...
sunt facute acum...special ptr tine :lol:
daca nu ma crezi iti scanez si bonu fiscal :lol:

RA_2fast4u 21-04-07 20:08

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Quote:

Originally Posted by orlando (Post 862226)
Tu vad ca dai niste preturi extraordinar de mici...pot spune super extraordinar de mici...niste ochelari police pleaca de pe la 4 milioane colectia 2006 si ajung pe la 10 colectia 2007,iar cei D&G sunt pe undeva pe la 10-13 milioane de lei.Intradevar pretul pentru o pereche de ochelari de asemenea calibru mi se pare totusi destul de piperat dar daca te respecti si iti permiti...d c nu?
Ma intrebai cum imi dau seama daca sunt originali sau nu...ochelarii originali se disting de cei neoriginali dar foarte greu mai ales cand sunt pe ochii celui care ii poarta,dar sa stii ca un ochi avizat isi va da seama intotdeauna daca ochelarii sunt originali sau nu.Un mic semn ar fi ca ochelarii de la police au scris mic in coltul de sus al lentilei firma producatoare :)
Nu mi se pare snobism sa dai niste bani(mai multi) pe o pereche de ochelari de calitate,snobism e ala cand iti iei ochelari din aur,cu cristale swarovsky sau mai stiu eu ce...
Eu ca fapt divers am dat pe ochelarii mei 450 de lei noi :)


ham... nu stiu recunosc nu sunt in domeniu nu ma intereseaza dar stiam pentru ca anul trecut cand imi cautam gasisem un magazin care vindea foarte multe modele de police si cam cel mai ieftin era pe la vreo 2 mil juma... erau jeguri e drept :)) .. daca ma gandesc bine e drept ca majoritatea se invarteau pe la 5 mil..

ori cum personal nu as da atata pe o pereche de ochelari.. eventual daca ar fi foarte deosebiti si as sti ca nu ii mai vad pe nasul la altcineva in rest prefer sa dau banii aceia pe altceva.. sunt mai multe no-name-uri(aici nu ma refer la piata brand) care arata ok si au preturi mai accesibile.. dar precum spuneai daca iti permiti e alta treaba :)


All times are GMT +2. The time now is 13:50.

- Copyright 2026 4Tuning