Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - 318i DNY (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/161262-e36-318i-dny.html)

plictisit 01-10-10 10:45

Re: E36 - 318i DNY
 
spor la reparatie, si oricum ar fi un accident, nu prea ai de ce sa fii incantat, o sa vezi ca piesele care sunt de inlocuit o sa vina pe producator (aftermarket) care nu se cumpara cu ce aveai pe masina desi aveau ceva ani, din pacate

Daniel_Toa 01-10-10 10:50

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by plictisit (Post 3695103)
spor la reparatie, si oricum ar fi un accident, nu prea ai de ce sa fii incantat, o sa vezi ca piesele care sunt de inlocuit o sa vina pe producator (aftermarket) care nu se cumpara cu ce aveai pe masina desi aveau ceva ani, din pacate


Da asta asa e ... imi e frica sa nu se aseze bine pe masina si sa ramana anumite distante , imperfectiuni . Sa vedem pe parcurs cum va fi .
Pe moment sunt in cautare de cateva piese . Mai exact de farul din stanga al masinii , sa fie electric si cu lupa , semnale far pe alb , semnale aripa pe alb , si stopurile spate pe alb . Daca are careva de vanzare , poate posta aici .

trafy-vr6 01-10-10 11:06

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by Daniel_Toa (Post 3695114)
Da asta asa e ... imi e frica sa nu se aseze bine pe masina si sa ramana anumite distante , imperfectiuni . Sa vedem pe parcurs cum va fi .
Pe moment sunt in cautare de cateva piese . Mai exact de farul din stanga al masinii , sa fie electric si cu lupa , semnale far pe alb , semnale aripa pe alb , si stopurile spate pe alb . Daca are careva de vanzare , poate posta aici .

de capota si motor nu zici nimic?

krokos20 01-10-10 11:23

Re: E36 - 318i DNY
 
sal...nu te-ar interesa s-o mai trantesti la pamant pe batranica ?? ar arata mult mai bine :D

krokos20 01-10-10 12:19

Re: E36 - 318i DNY
 
https://forum.4tuning.ro/482-anunturi...p-65-45-a.html


astea sunt :) in caz de te intereseaza lasa mie sau lu skillzu pm...sal:)

ps: transportul il ai gratuit...

TazMan 01-10-10 13:23

Re: E36 - 318i DNY
 
Cam multe de schimbat pentru o lovitura in parcare....dar tot raul spre bine.

Iti stiu topicul inca din prima zi cand ai postat si faza cu bara e aiurea rau :lol:

Bafta cu masina si cat mai multi km fara incidente si sfinteste masina cu prima ocazie :D

Daniel_Toa 01-10-10 14:29

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by trafy-vr6 (Post 3695147)
de capota si motor nu zici nimic?

Nu zic :-P



Quote:

Originally Posted by krokos20 (Post 3695183)
sal...nu te-ar interesa s-o mai trantesti la pamant pe batranica ?? ar arata mult mai bine :D

Nu prea ma incanta ideea sa o las mai jos , avem drumuri foarte proaste in oras , mai mereu am 1-2 persoane in masina si cu jantele pe 17 ating cauciucurile in aripi




Quote:

Originally Posted by TazMan (Post 3695402)
Cam multe de schimbat pentru o lovitura in parcare....dar tot raul spre bine.

Iti stiu topicul inca din prima zi cand ai postat si faza cu bara e aiurea rau :lol:

Bafta cu masina si cat mai multi km fara incidente si sfinteste masina cu prima ocazie :D


Masina mea era parcata , iar respectivul in varsta de 73 de ani impreuna cu al sau Aro 243 , a intrat in masina mea in partea din fata si nu s a oprit pana nu a ajuns in partea din spate . Avea la roti butucuri dalea , ca daca nu le avea nu imi facea toata partea dreapta varza .
Si imediat cum o scot din service ma duc sa ii fac o slujba :D

krokos20 01-10-10 15:38

Re: E36 - 318i DNY
 
[QUOTE=Daniel_Toa;3695528]Nu zic :-P





Nu prea ma incanta ideea sa o las mai jos , avem drumuri foarte proaste in oras , mai mereu am 1-2 persoane in masina si cu jantele pe 17 ating cauciucurile in aripi




Frate nu atingi nimic, eu sunt la fel de jos cu a mea si nu ating nimic..doar daca vreau sa urc vreo bordura mai nesimtita...dar nu urc.. :) mai gandeste-te:p ... sal

trafy-vr6 01-10-10 15:41

Re: E36 - 318i DNY
 
Masina asta a fost la mine cu cateva luni inainte sa o cumpere Daniel si avea arcuri sport cu care atingea destul de rau, le-am tinut 2 zile dupa care am pus arcuri stock care, si cu astea atinge daca sunt 3 persoane in masina si treci peste o denivelare.

krokos20 01-10-10 15:43

Re: E36 - 318i DNY
 
:| ciudat ... ok atunci

Daniel_Toa 01-10-10 19:30

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by krokos20 (Post 3695663)
:| ciudat ... ok atunci

Cu arcurile astea normale si cu cateva persoane in masina la o groapa imi ating , deci daca as pune arcuri sport ar fi dezastru . Am jantele pe 17 , cauciuc 225/45/

Sparkle_81 01-10-10 23:02

Re: E36 - 318i DNY
 
Incearca un 205 , si nu-ti va mai atinge .

Sparkle_81 02-10-10 00:02

Re: E36 - 318i DNY
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Daniel_Toa (Post 3696175)
Cu arcurile astea normale si cu cateva persoane in masina la o groapa imi ating , deci daca as pune arcuri sport ar fi dezastru . Am jantele pe 17 , cauciuc 225/45/

Vezi sa nu ai ET-ul mare .
Atasez o poza cu specificatiile recomandate pentru jantele tale . Sursa de inspiratie o vei vedea in poza .

Daniel_Toa 02-10-10 07:35

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by Sparkle_81 (Post 3696649)
Vezi sa nu ai ET-ul mare .
Atasez o poza cu specificatiile recomandate pentru jantele tale . Sursa de inspiratie o vei vedea in poza .

Chiar nu stiu ce ET au . Si nici nu am cum sa aflu acum .
In poza respectiva vad ca si ei zic tot de 225.45.r17 . Dar mie la gropi, denivelari imi atinge usor . Trafy a pus arcuri sport pe masina si era groaza , inseamna ca au un ET foarte mare .

Alejandro 02-10-10 10:19

Re: E36 - 318i DNY
 
Mai bine zis au ET foarte mic - cu cat scade catre 0 cu atat ET-ul e mai mic (iar rotile ies mai mult inafara) cu cat creste in sus catre 45,50,55 cu atat rotile sunt mai bagate in interior si ET-ul este mai mare!
Da o janta de aluminiu jos si vezi pe interior trebuie sa-i scrie cotele!


All times are GMT +2. The time now is 11:34.

- Copyright 2026 4Tuning