![]() |
Re: Machete in lucru - inchains0
Quote:
|
Re: Machete in lucru - inchains0
5 Attachment(s)
Quote:
cum am mai spus, eu am facut pt 2 jante de 1:18 pt ca astea ma intereseaza. concret, dintr-o bucata de 40 cm de banda, intinsa pana la 42 cm mi-a iesit un talon de 4 mm, ceea ce consider ca e aproape minimal tinand cont de marimea jantelor 1:18, un talon mai mic chiar ar da urat. pun 2 poze cu cauciucurile facute. |
Re: Machete in lucru - inchains0
Quote:
|
Re: Machete in lucru - inchains0
Quote:
Din ce se distinge in poze a iesit chiar ok, cred ca la urmatorul drum prin magazine caut si eu niste banda din asta. |
Re: Machete in lucru - inchains0
Ai ceva cu SUv-urile si Pick-up-urile:)) Faine machete ai;)
|
Re: Machete in lucru - inchains0
Quote:
Multumesc!!! |
Re: Machete in lucru - inchains0
Ceva pe viitor?
|
Re: Machete in lucru - inchains0
Quote:
|
Re: Machete in lucru - inchains0
offf......... da ce faci tu e arta!!!!!!!!!!!!!!!!!bravo, bravo, bravooooooooooooooooo!
|
Re: Machete in lucru - inchains0
Luni sau marti o sa imi soseasca ceva misto de modificat, asa cum imi place mie, de la A la Z!!! :peace: Am cam lenevit in ultimul timp si nu e bine!!! :lol:
|
Re: Machete in lucru - inchains0
3 Attachment(s)
Dupa cum am spus, in sfarsit am si eu ceva de modificat, chiar imi era dor; bine, mici modificari am mai facut intre timp dar imi lipsea ceva mai de anvergura!
1999 Chevrolet Silverado Extended Cab Fleetside Box 1:18 Welly Modificarile pe care vreau sa i le aduc sunt urmatoarele: -roti schimbate - cele stock sunt urate rau -suspensie micsorata -modificare/reconstruire bara fata si spate -eliminat clante portiere si bena -modificat interiorul + vopsit -boxe interior + bena + display -revopsit in 2 culori, posibil 3 Cam astea ar fi pt inceput, deocamdata nu am modificat nimic, doar am dat vopseaua jos cu decapant. |
Re: Machete in lucru - inchains0
Am sa urmaresc foarte atent ce postezi aici pentru ca se anunta a fi o lucrare foarte interesanta.
|
Re: Machete in lucru - inchains0
5 Attachment(s)
aseara am lucrat cate ceva la Silverado si anume:
-am modificat/adaptat sistemul de directie + suspensia fata de la alt model pt ca cel stock nu imi permitea sa las suspensia atat de mult pe cat am vrut. Cu multa bataie de cap si rabdare, pana la urma l-am facut, e perfect functional, mai trebuie sa adaptez o coloana de directie si volanul. -modificat sistem prindere punte spate + prindere roti -astupat clante portiere + bena -astupat bandourile de pe usi cu poxilina Cam atat deocamdata!!! :peace: |
Re: Machete in lucru - inchains0
Parca mi se par unpic subdimensionate rotile ...
In spate acolo se vede 307-le cc de autoart :D ? |
Re: Machete in lucru - inchains0
Quote:
da, 307cc autoart este, azi il voi termina si zilele astea il prezint!!! |
| All times are GMT +2. The time now is 04:15. |
- Copyright 2026 4Tuning