![]() |
da tu care esti bre?
|
Eeee, na , nu-l mai stii pe Edy cu V12-ele? ?Rushinica... :P :P :lol:
Edy, sa-ti traiasca dragsteru'...te-ai gandit sa bagi si o turbina,2 pe el? 8) :D |
salut edy, deja ti-am vazut show`u :D
vezi ca a dat zoliaT pe aicia un link catre galerie, acolo pe ultimele pagini este si filmare cu tine! driftu ala ti-a iesit meserie, bravo! si parca ziceai ca te-ai apucat de asa ceva, na` ca acum ai demonstrat! bafta! P.S. uite linkul https://www.4tuning.ro/new/view_album...QUALITY&page=3 |
bogdane, dupa ce ca e \"micul dragster\" mai vrei si una, doua turbine !?
ori`cum nu are ce discuta cu multe masini, ce-i mai trebuie omului si turbine, mai bine zi asa, cand iti deschizi propria statie peco !? :lol: :lol: :lol: |
:D eu m-am gandit mai demult la asta, dar 2 turbine intra doar pe o parte....a auzit cineva de quadturbo sau nu stiu cum sa-l botez??? poate de la toamna cind o trag pe dreapta ma apuc de ceva si la anu....vruuummm, planetare sa am de rezerva...
|
si tot la rezerve niste cauciucuri :) ... si 1-2 furtunase ca nu se stie :)
|
Atunci pune-i si tu ditamai turbina pe partea aia care incape si da-i bataie...ca gaze sunt destule...Eu zic sa scoti tot ce poti din motoru' ala, ca doar ai de unde, 320cp mi se par cam putini pt V12 :P 8) :D
DnI, eu ash vrea sa-l vad ca nu discuta nici cu Subaru sau chiar cu Porsche...Un vis realizabil, parerea mea... |
:cry2: Trebuia sa-mi dau seama ca RoSonic e cu Octavia :(
Ce dracu' sa mai zic ?! Dintre toti care-au fost la Snagov, eu si Bogdan (Sierra FUG) am plecat accidentati + ca duminica am fost la Water Park si m-am lovit iar... la acelasi picior la care m-am lovit si sambata :lol: In fine... Daca mai aveam bani, mai stateam vreo 2 zile. In incheiere, vreau sa le multumesc din nou celor care ne-au facut (mie si celor din Craiova) sederea placuta: aicad, Bogdan Sierra, mms, ZoliaT, zip, etc. |
nu m-am exprimat bine, au loc cu niste mici inventii pe ambele parti dar tre sa pun cite 2 pe o parte ca la 645ul ala vechi 3500 biturbo, asa pun 4 mai mici cu lag mai mic, decit 2 mari, si coolerele mi le bag in c.. cred, sau mai bine sub aripi cu niste branhii de rechin.
|
PS, si-a pus unu din america pe 750 si l-a masurat la dyno....550 de cai si altu pe 850 de 5.6 litri......666 de cai o cifra cu semnificatie :peace:
http://www.conceptcarz.com/folder/ve...ehicleTypeID=0 |
sorry edy da nam stiut ca tu esti cu nicku asta
exista quadturbo pe un bugatti am si un filmulet cu el :D :D ce fac oamenii astia domle |
Pai....nu cred ca ti-ar strica 550cp, nu? :P :lol: :lol:
PS: pana la urma ai gasit cutie manuala? |
Re: cum a fost cursa ? cum a fost intrunirea ? poze de la am
Quote:
|
mentionez ca pe film se vede clar ca n-am mers de locu 14, dar raspunsul tipului e stas, ca si la celelalte concursuri. filmul e \"dacia rallye\", tura 1, cand n-am atins nici un con. si inca o data, nu acuz pe nimeni
|
ieri am fost la service sa vad ce am la roate dreapta si am distrus absolut tot ce inseamna articulatie pe partea dreapta ma costa doar vreo 4 milioane cu bucse refacute ca noi nici nu vreau sa ma gandesc cat costa.asa ca ne vedem la urmatoarea etapa aveti grija la garduri!!!!!!!!!!!!!!!!
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:23. |
- Copyright 2026 4Tuning