Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Bucuresti - 10.07.2004 (https://forum.4tuning.ro/45-bucuresti-10-07-2004.html)
-   -   cum a fost cursa ? cum a fost intrunirea ? poze de la ambele (https://forum.4tuning.ro/45-bucuresti-10-07-2004/1500-cursa-intrunirea-poze-ambele.html)

COObra 12-07-04 20:20

da tu care esti bre?

BogdanCMS 12-07-04 20:32

Eeee, na , nu-l mai stii pe Edy cu V12-ele? ?Rushinica... :P :P :lol:
Edy, sa-ti traiasca dragsteru'...te-ai gandit sa bagi si o turbina,2 pe el? 8) :D

DnI 12-07-04 20:43

salut edy, deja ti-am vazut show`u :D
vezi ca a dat zoliaT pe aicia un link catre galerie, acolo pe ultimele pagini este si filmare cu tine!
driftu ala ti-a iesit meserie, bravo!
si parca ziceai ca te-ai apucat de asa ceva, na` ca acum ai demonstrat!
bafta!
P.S. uite linkul
https://www.4tuning.ro/new/view_album...QUALITY&page=3

DnI 12-07-04 20:47

bogdane, dupa ce ca e \"micul dragster\" mai vrei si una, doua turbine !?
ori`cum nu are ce discuta cu multe masini, ce-i mai trebuie omului si turbine, mai bine zi asa, cand iti deschizi propria statie peco !? :lol: :lol: :lol:

BMWPower 12-07-04 20:58

:D eu m-am gandit mai demult la asta, dar 2 turbine intra doar pe o parte....a auzit cineva de quadturbo sau nu stiu cum sa-l botez??? poate de la toamna cind o trag pe dreapta ma apuc de ceva si la anu....vruuummm, planetare sa am de rezerva...

RoSonic 12-07-04 21:08

si tot la rezerve niste cauciucuri :) ... si 1-2 furtunase ca nu se stie :)

BogdanCMS 12-07-04 21:13

Atunci pune-i si tu ditamai turbina pe partea aia care incape si da-i bataie...ca gaze sunt destule...Eu zic sa scoti tot ce poti din motoru' ala, ca doar ai de unde, 320cp mi se par cam putini pt V12 :P 8) :D
DnI, eu ash vrea sa-l vad ca nu discuta nici cu Subaru sau chiar cu Porsche...Un vis realizabil, parerea mea...

Gabi 12-07-04 21:17

:cry2: Trebuia sa-mi dau seama ca RoSonic e cu Octavia :(

Ce dracu' sa mai zic ?! Dintre toti care-au fost la Snagov, eu si Bogdan (Sierra FUG) am plecat accidentati + ca duminica am fost la Water Park si m-am lovit iar... la acelasi picior la care m-am lovit si sambata :lol:

In fine... Daca mai aveam bani, mai stateam vreo 2 zile.


In incheiere, vreau sa le multumesc din nou celor care ne-au facut (mie si celor din Craiova) sederea placuta: aicad, Bogdan Sierra, mms, ZoliaT, zip, etc.

BMWPower 12-07-04 22:04

nu m-am exprimat bine, au loc cu niste mici inventii pe ambele parti dar tre sa pun cite 2 pe o parte ca la 645ul ala vechi 3500 biturbo, asa pun 4 mai mici cu lag mai mic, decit 2 mari, si coolerele mi le bag in c.. cred, sau mai bine sub aripi cu niste branhii de rechin.

BMWPower 12-07-04 22:16

PS, si-a pus unu din america pe 750 si l-a masurat la dyno....550 de cai si altu pe 850 de 5.6 litri......666 de cai o cifra cu semnificatie :peace:
http://www.conceptcarz.com/folder/ve...ehicleTypeID=0

COObra 12-07-04 22:32

sorry edy da nam stiut ca tu esti cu nicku asta
exista quadturbo pe un bugatti
am si un filmulet cu el :D :D
ce fac oamenii astia domle

BogdanCMS 12-07-04 23:56

Pai....nu cred ca ti-ar strica 550cp, nu? :P :lol: :lol:
PS: pana la urma ai gasit cutie manuala?

bog88 13-07-04 01:40

Re: cum a fost cursa ? cum a fost intrunirea ? poze de la am
 
Quote:

Originally Posted by \"bog88\"
misto traseul, este? cel mai misto de pana acu. pacat ca cronometrarea e cam ambigua

ZoliaT:
1. fi explicit cu cronometrarea aia . care e nelamurirea ta ?

2. pozele de la etapa le gasiti la adresa
https://www.4tuning.ro/new/view_album...re-Galeriafoto

bai n-am inteles de ce indiferent cum merg, cu ce masina sunt, cand il intreb pe omul cu timpii cat am scos zice locu 14-15-16 moshule. incerc sa nu acuz pe nimeni, poate omu face poante, DAR ar fi necesar sa puneti o lista cu toti timpii, macar cei mai buni de la fiecare masina(si ovcors specificat in ce tura s-a luat respectivul timp). fara un pic de transparenta, deh, nu merge

bog88 13-07-04 01:46

mentionez ca pe film se vede clar ca n-am mers de locu 14, dar raspunsul tipului e stas, ca si la celelalte concursuri. filmul e \"dacia rallye\", tura 1, cand n-am atins nici un con. si inca o data, nu acuz pe nimeni

bogdan 13-07-04 08:59

ieri am fost la service sa vad ce am la roate dreapta si am distrus absolut tot ce inseamna articulatie pe partea dreapta ma costa doar vreo 4 milioane cu bucse refacute ca noi nici nu vreau sa ma gandesc cat costa.asa ca ne vedem la urmatoarea etapa aveti grija la garduri!!!!!!!!!!!!!!!!


All times are GMT +2. The time now is 18:23.

- Copyright 2026 4Tuning