Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   AMERICANE (https://forum.4tuning.ro/399-americane.html)
-   -   Buick RoadMaster 1948 (https://forum.4tuning.ro/399-americane/147795-buick-roadmaster-1948-a.html)

dragos1989 02-06-10 17:49

Re: Buick RoadMaster 1948
 
Ai PM!

Dark Side 08-06-10 10:13

Re: Buick RoadMaster 1948
 
Superba masina !!!!
Oglindeste o perioada in care masinile americane erau misto mai toate... si nu ca acum 5 modele.
OFF: Esti membru Retromobil sau CVE ? :-)

andi_cimpean 09-06-10 17:55

Re: Buick RoadMaster 1948
 
Quote:

Originally Posted by Dark Side (Post 3425321)
OFF: Esti membru Retromobil sau CVE ? :-)

Dacă tot ai vizitat thread-ul măcar citeşte-l, că nu este mare!

Scrie pe prima pagină ceea ce ai întrebat.

Dark Side 09-06-10 20:32

Re: Buick RoadMaster 1948
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 3429109)
Dacă tot ai vizitat thread-ul măcar citeşte-l, că nu este mare!

Scrie pe prima pagină ceea ce ai întrebat.

Salut ! Din cate stiu daca ai
Quote:

Atestatul de Vehicul Istoric
nu inseamna ca esti automat membru al unuia dintre cluburile de mai sus.

KAY_ 09-06-10 20:59

Re: Buick RoadMaster 1948
 
1 Attachment(s)
Asa e ,nu trebuie sa fii membru unui club pentru atestat .


Maine se deschide Bucharest Classic Car Show

"10 Iunie 2010 - World Trade Center Bucuresti si Clubul Vehiculelor de Epoca organizeaza in perioada 10 - 13 Iunie 2010 la World Trade Plaza - Pullman Hotel, editia inaugurala a unui eveniment special Bucharest Classic Car Show "

Peste 50 de masini de epoca , multe cluburi din domeniu care iau parte la eveniment ( Retromobil, Clubul Vehiculelor de Epoca, Morgan, Mustang, Automobilia, colectii limuzine americane, Opel, Ford, Oldtimer Studio, Kronstadt Classic Rally, etc.) ,intrarea din ce am inteles este libera ,cine vrea sa vina are ce vedea ,am fost azi acolo erau numai masini frumoase si inca nu venisera toate .

Un mic preview :-)

Dark Side 09-06-10 22:09

Re: Buick RoadMaster 1948
 
Adaug: conformn "automobilia-blogspot" merita venit pe 13 pt. ca in paralel cu expozitia se desfasoara si "Simfonia Motoarelor"...tot o prezentare cu masini clasice (in parcarea hotelului), apoi participantii pleaca la Moara Vlasiei... oricum portie dubla de clasice !!!!!!!!!!!

eMH 10-06-10 16:05

Re: Buick RoadMaster 1948
 
Pfoai, cât îi de frumos 'Vette-ul ăla galben :X

Dark Side 10-06-10 21:59

Re: Buick RoadMaster 1948
 
Quote:

Originally Posted by eMH (Post 3431530)
Pfoai, cât îi de frumos 'Vette-ul ăla galben :X

Adevar graiesti ! :lol::D
Un super C3 cabriolet... probabil de pe la inceputul aniilor 70'.

KAY_ 10-06-10 22:13

Re: Buick RoadMaster 1948
 
Spre seara la spartu targului am dat o fuga pe acolo , pot spune doar atat : crema masinilor clasice din Bucuresti si nu numai e la WTC :D.Felicitari organizatorilor. Zilele astea voi pune si eu poze .

KAY_ 14-06-10 23:03

Re: Buick RoadMaster 1948
 
10 Attachment(s)
Pozele promise

KAY_ 14-06-10 23:06

Re: Buick RoadMaster 1948
 
7 Attachment(s)
:arrow:

florin_cars 15-06-10 12:56

Re: Buick RoadMaster 1948
 
bestiale masinute, majoritatea americane :D
erai incojurat de un rechinas(de altfel cea mai noua masina de acolo) si un plangacios fordist bicolor :lol::oops:

Foarte frumos ;)

KAY_ 15-06-10 14:57

Re: Buick RoadMaster 1948
 
Da, Mustangu trebuia sa fie langa Stingray sau Thunderbird apoi eu , E21 si Fordu una langa alta dar nu sa mai respectat aceasta ordine .

Mersi frumos .

MateiT 30-12-13 08:22

Re: Buick RoadMaster 1948
 
ABsolut superba masina!

TSC-Us 23-02-14 11:28

Re: Buick RoadMaster 1948
 
masina este vanduta?


All times are GMT +2. The time now is 14:26.

- Copyright 2026 4Tuning