![]() |
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
nu mai stiu care a zis k veyron e detronat ? face suta in 2,46 sec , care face mai repede ? si apropo de mercedesul ala , daca te prinde noaptea ce faci ? k eu nu vad far pe masina aia .....
|
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
desigur... nici n-ai fost contestat... mein kampf a fost scris p cand era detinut politic, inainte sa fie fuhrer, deci inainte de autobahn-uri ;)
|
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
Frate ce zic yo . Masina e facuta in 1939. nici macar nu erau standarde la cat de luminoase sa fie farurile sau cat de inalte sa fie pozitionate. Oare stergatoare erau:)))))??!!! Deci din 1939 pana in 2005 sunt sigur ca e cale lunga. Si mai e ceva, teoretic Mercedesul CLK-GTR poate sa mearga cu 470 de km.Ce inseamna teoretic in cazul de fata? Inseamna ca motorul are puterea necesara pt a dezvolta puterea necesara. aerodinamica este cat sa nu zboare la viteza asta. dar este prea riscant adik vorbim de aproape juma de milion de km dao draq. e SF de acu
|
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
daca ai mai pun 2 aripi este avion
|
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
Quote:
|
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
Quote:
|
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
Pe topicul asta e liber la aberat? Atunci hai sa vorbim si de Auto Union Type C, care pe pista berlineza AVUS atingea vreo 400 km/h. Detalii: http://www.ddavid.com/formula1/auto_c.htm
Ah, si AVUS continea o portiune de autostrada. Sau de ce nu vorbim de vreun Porsche 917 sau 962,sau chiar Peugeot 905, masini ce au fost vazute atingand viteze de ordinul a 400 de km/h pe linia dreapta de la Hunaundieres, linie drepata care e o bucata de drum public ce devine circuit de curse in weekenduri. Tineretul din ziua de azi nu mai are pic de respect pentru istorie. |
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
Wa ce zice acolo da modelul asta. ca era similar cu un mercedes tropfenwagen (sau ceva in genul) Deci era logic ca sau luat dupa mercedes. In 1909 cand romanii erau cu coasa in mana germanii de la mercedes faceau prima masina care sa depaseascas 200 km iar cativa ani mai tarziu au facut masini care faceau rotile sa demareze la peste 200 km atunci cand schimbau treapta .Multi nu stiu ca primul porsche a fost facut in colaborare cu un inginer de la mercedes. Deci nu mai vorbii de tineretul acre nu are respect fata de istorie. Ca yo nu-s unu din aia ok????
|
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
Quote:
cineva a pomenit de mercedes si a fost dezbatut subiectul. punct |
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
Hai sa va zic ceva despre Mercedesul ala: rotile se bracau cu maxim 4 grade. Fata de vreo 45-55 de grade la o masina normala. Ce rost avea discutia daca masina nu putea fi omologata/inmatriculata? Sa demonstram ca nemtii fac masini avansate tehnologic si autostrazi drepte ca in palma? Nu stiam asta deja?
|
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
si totusi... ce leg are asta cu respectu fata de istorie?
a, si exact asta s-a discutat mai sus... masina aia a fost one-off special facuta pentru aia, nu ca veyron care e masina de zi cu zi...oarecum. |
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
baietzi hai k dam totzi in offtopic...sa revenim la subiect. am vazut pe ebay o supra cu 1539 cai putere. pretul? foarte tare frate.....80.000parai aproximativ...
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Toyot...41955714QQrdZ1 |
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
Da ma dar masinile alea de la inceput care zic ca au intrecut veyronul oare sunt omologate????? deci ce rost mai are topicul asta nu inteleg!:-? Si apropo si palma are riduri , si nimeni nu e perfect, Iar yo nu amv vrut sa demonstrez ca nemtii sunt cei mai tari ci ca pur si simplu veyronul nu e cel mai tare
|
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
Ba este, dar in clasa lui. De ce insisti sa compari Ionatanele cu Bergamotele (nere cu pere)?
|
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
Hai sa inchid treaba asta . in anii 30 nu erau regulile astea de azi in care rotile de la masina tre sa fie bracate la 45 grade.o fi veyronul cel mai bun in clasa lui dar asta inseamna ca salemurile alea nau nici o treaba cu el pentru ca nus facute in serie nu :-? Deci pana la urma veyronul ramane nedretonat iar restu nau nici o treaba cu el Is pur si simplu niste prototipuri. La concluzia asta am ajuns
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:43. |
- Copyright 2026 4Tuning