![]() |
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
Mda...interesant conceptul, dar din pacate e doar atat- un concept si nimic mai mult. Ma gandeam ca poate totusi scot si ei secolul asta un rival pentru R8...ca design asta ar fi fost tocmai potrivit; bine mai putin impopotonat daca se poate- asta mi se pare ca are prea multe beculete si prea multe zorzoane inutile. Dar ca aspect general, e ok. Mai putin spatele care e hidos :lol:
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
Totuşi, până nu se consumă suficient petrol (apropo, o foarte importantă pondere din consum nu e reprezentată de carburant, ci de restul industriei petrochimice, de la componentele asfaltului până la ambalajele de zi cu zi) nu se va produce nicio schimbare majoră sau bruscă, iar schimbarea nu va însemna pentru utilizatorul final(noi toţi adică) o ieftinire, ci dimpotriva, o scumpire şi o diversificare a resurselor necesare deplasării cotidiene, spre exemplu. |
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
Arata bestial ledurile albastre in grila. In rest, asteptam s-o vedem pe strazi...;-)
|
Re: BMW se da pe "verde"
Da...peste 1000 de ani adica :))
|
Re: BMW se da pe "verde"
in afara autonomiei masinii cand ruleaza doar cu ajutorul motoarelor electrice(50km) am ramas impresionat de toate aspectele acestui concept......de fapt nu prea imi place ca motorul e in 3 cilindri....prefer "straight-six engines"...dar scopul("verdele")scuza mijloacele(3 cilindri)
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
Suspansul asta ne omoara
|
BMW Vision EfficientDynamics Concept - Poze de la eveniment
23 Attachment(s)
BMW Vision EfficientDynamics Concept a debutat la Frankfurt
BMW a dezvaluit astazi oficial controversatul concept Vision Efficient Dynamics la Frankfurt MotorShow. BMW Vision EfficientDynamics beneficiaza de un motor hibrid – un turbo diesel combinat cu doua motoare electrice, generand astfel 356 CP si 800 Nm cuplu. Reamintim ca automobilul atinge suta de kilometri in doar 4.8 secunde, avand un consum mediu incredibil, de doar 3.76 litri. |
Re: BMW se da pe "verde"
Niiicee... Mai stie bmw sa faca masini frumoase. Partea technica- no comm...
|
Re: BMW se da pe "verde"
zboară?
|
Re: BMW se da pe "verde"
All i can say is...DAMNNNNNNNNNNNNNNNNN!!!:twisted::x
|
| All times are GMT +2. The time now is 11:52. |
- Copyright 2026 4Tuning