Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Armata Romana: secrete,tehnica militara,in WW1, WW2, etc. (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/124144-armata-romana-secrete-tehnica-militara-ww1-ww2-etc.html)

nospherat 26-05-09 16:26

Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. în România
 
Mda,asta e cam adevarat,datorita "scolii vechi" de aviatie ;)

BigDaddy_1112 26-05-09 20:43

Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. în România
 
Viitor cu cap de mort e un fel de Codul lui DaVinci! Pura fictiune bazata pe zvonuri, adevarate sau nu. Mai multe carti de-ale lui Radu Cinamar puteti downloada de pe veveve. S C R I B D punct com daca va faceti cont( nu dureaza nici un minut)!
Site-ul e scris fara spatii intre litere si cu litere mici pentru ca daca il postez intr-un cuvant apare cenzurat si habar nu am de ce! Incercati si voi!
www*****ibd.com

Kent8 28-05-09 20:24

Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. în România
 
4 Attachment(s)
ia ce am gasit pe un drum forestier de prin muntii apuseni.
am vrut sa cobor sa vad ce se vede in tunel, surpriza, o aparut un militar cu pusca la el
mno sa-mi bag...
ii spre MARISEL (s=sh)
unde scrie bine ati venit in comuna marisel...este o cascaduta pe stanga si la vreo 150m mai jos am gasit asta.
am ramas socat, de unde dracu o aparut ala?
ce o putea fii in interior daca m-o expediat de acolo.
am facut pozele inainte sa cobor sa vad


eram 8 grade afara, eu eram in tricou...nu mai vine caldura?:shock::shock::shock::shock:

scturoag 28-05-09 20:30

Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. în România
 
Pai de unde a venit soldatul ?!? ca la usa de la intrarea in tunel are lacat ...

NONE 28-05-09 20:32

Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. în România
 
Tare ciudat :???: zilele viitoare te duci cu 5/6 prieteni, si intrati, de tras nu o sä tragä ;) nu e muntele lu` mä-sa ;)....dar ce dreaq o fii acolo ? :rolleyes2
Dacä era doar un tunel mai intelegeam, dar asa, si zidit si usa de tablä inchuiatä :rolleyes2
Detalii ceva ? ce ti-a zis maimutoiu` ? ce motiv ti-a dat ca sä pleci ? :-|

scturoag 28-05-09 20:33

Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. în România
 
Pai nu o sa traga dupa nimeni ... o sa se ia de voi ... si voi spuneti ca nu stiti .. vreti sa "vizitati" apusenii :lol::lol:

Dark Side 28-05-09 20:34

Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. în România
 
Da,de apropeeee... sa vedem ce structura muntoasa gasim PE DINAUNTRU...8)

xht20 28-05-09 20:35

Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. în România
 
Quote:

Originally Posted by Kent8 (Post 2360505)
ia ce am gasit pe un drum forestier de prin muntii apuseni.
am vrut sa cobor sa vad ce se vede in tunel, surpriza, o aparut un militar cu pusca la el
mno sa-mi bag...
ii spre MARISEL (s=sh)
unde scrie bine ati venit in comuna marisel...este o cascaduta pe stanga si la vreo 150m mai jos am gasit asta.
am ramas socat, de unde dracu o aparut ala?
ce o putea fii in interior daca m-o expediat de acolo.
am facut pozele inainte sa cobor sa vad


eram 8 grade afara, eu eram in tricou...nu mai vine caldura?:shock::shock::shock::shock:

super tare, eu am citit si continuarea cartii Viitor cu cap de mort, care se num 12 zile: o initiere secreta. Si pe acolo se zicea ca in apuseni ar fi o baza militara secreta. Chiar daca ar fi pura fictiune cartea, cum sustine cineva mai sus, mie unu mi-a placut

scturoag 28-05-09 20:37

Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. în România
 
Serios acum .. eu asa is face ... faci pe prostu ...
Am facut de multe ori asa .. vroiam sa aflu ceva ... sau sa vad ceva unde era interzis .. si daca ma prindea .. faceam pe prostu ... ei da ?!? nu stiam domle' .. vizitam si eu :lol:

Kent8 28-05-09 20:42

Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. în România
 
2 Attachment(s)
de unde o aparut?
STIE`L BUNUL DUMNEZO DE UNDE O APARUT
ce m-o socat o fost ca avea pusca si o zis ca cica ii ceva zona privata si s-o intind...
i-am spus ca mi-o atras atentia ca era asa intre brazi o usa de fier..
am plecat ca-mi era frig, in cluj eran 23 grade sus la munte erau 8 :P
altfel il intrebam de unde o venit
ce vrea
cine ii
unde scrie de proprietate de care-o zis el...
il intrebam...dar imi era prea frig.
m-o socat ca o aparut de nicaieri si era cu arma in spate..un fel de kalash car ceva mai micut...nu stiu sa spun exact



2 la mana...ce dracu sa vizitezi ...stai ca pun o poza cu drumul sa vedeti ce se putea vedea :P
38km prin padure :P

GTRs 28-05-09 20:56

Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. în România
 
Sigur era soldat? poate era vanator sau paznic de vanatoare...

trafy-vr6 28-05-09 20:56

Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. în România
 
vezi ca acolo la usa in stanga e tabla desprinsa, baga repede o camera cu blitz si da`i:D

Kent8 28-05-09 21:08

Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. în România
 
era soldat...totusi fac diferenta intre soldat si padurar.
nu imi pot imagina de unde dracu o aparut, noi am mers 28km cu masina si nu am vazut nici o masina sau om...sau ceva cu 2 piciaore si 2 maini.

RA_2fast4u 28-05-09 21:13

Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. în România
 
Pe drumul de la tarnita nu? Pe partea dreapta cum vi dinspre tarnita right? Daca acela e locul, am fost inauntru acolo. Daca nu, e un loc exact la fel ca acela.

scturoag 28-05-09 21:20

Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. în România
 
Si ce era inauntru acolo unde ai fost tu ?!? ceva interesant ?!? sau pustietate ?


All times are GMT +2. The time now is 07:12.

- Copyright 2026 4Tuning