![]() |
si daca lucram o singura masina, si incepatorii fac numai lateralul.. etc????
|
nu stiu daca am inteles ce ai vrut sa zici gratian , anyway
eu consider ca tu .. o zisesei cum nu se putea mai bine ... 3 concursuri .. 1: cel cu masina din 3 unghiuri ... 2: cel cu .. refacutul unei masini .. e prea tare ideea, cu toate ca pe unii ii sperie .. si 3 : ptr incepatori .. o masina , simpla .. din lateral ... si cu asta cred c`ai rezolvat problema, mai bine si mai frumos decat atat nu cred ca ai cum s-o faci ... e perfect asa ! so .. parerea mea .. stick to this ideea .. |
deja am trecut de faza primelor idei. se intrevad sinteze, eu o sa prezint sinteza mea. sunt convins ca vom gasi o cale de-a multumi pe toata lumea si de a conferi concursului gloriosul titlu de concursul concursurilor.
repet, cu cat se implica mai multa lume, la toate nivelele, iar organizarea este una profesionista, cu atat mai bine. Concursul concursurilor categorii participanti: -incepatori; -avansati; -high-end. -optional, concurs desen de mana/schita (oricine vrea sa participe) concurs incepatori: - se aleg 10 masini de juriu. masinile alese sunt propuse votului membrilor 4tuning, pentru a alege masina finala care va fi modificata. se fac inscrieri pt. concurs. concursul pt. incepatori dureaza 2 saptamani. masina va fi modificata virtual dintr-un singur unghi, 3/4 fata. se aleg locul III, locul II si locul I de catre juriu pe baza urmatoarelor criterii: originalitate, acuratete tehnica, solutii ingenioase, armonia design-ului, potrivirea cu masina stock a bodykit-ului, iar membrii 4tuning premiaza separat de juriu masina care le-a placut cel mai mult. votul este secret, toti membrii trimit un PM cu ordinea pe care o cred ei de cuviinta iar acestea sunt sortate si astfel se decerneaza premiul \"best of show\" dat de membrii 4tuning. concurs avansati: - aceleasi conditii si aceeiasi desfasurare cu exceptiile: masina va fi modificata virtual din doua unghiuri: 3/4 fata si 3/4 spate. concursul va dura 1 luna. concurs high-end: - aceleasi conditii si aceeiasi desfasurare cu exceptiile: masina va fi modificata virtual din cinci unghiuri: 3/4 fata, 3/4 spate, fata, lateral, spate. concursul va dura 2 luni. concurs desen de mana/schita optional: - aceleasi conditii si aceeiasi desfasurare cu exceptiile: masina va fi desenata din doua unghiuri: 3/4 fata si 3/4 spate. concursul va dura 2 saptamani. masinile vor fi alese de juriu in modul urmator: pt. categora incepatori, masini deja tunate real, pt. categoria avansati - ideea cu restaurarea eventual un styling aplicat, pt. categoria high-end - o masina de ultima generatie, foarte cunoscuta iar pt. desen de mana - o clasa specifica (mica, medie, SUV, etc.) asta, dragii mei, poate fi concursul concursurilor :wink: se cauta sponsori, se organizeaza un juriu competent pentru transparenta si profesionalism, se acorda premii, totul se poate termina cu o petrecere de premiere de pomina... and after the party is the after-party :twisted: :twisted: :twisted: |
completare:
cei care participa, pot participa la ce sectiuni doresc, numai sa aiba timp si sa-i duca imaginatia si mouse-ul si mana ! :twisted: |
Re:
completare II:
Quote:
sa vedem daca si cine se incumeta si unde :wink: |
1 Attachment(s)
Doar poza asta mi-a mai atras atentia dar nu prea e cum vroiam eu, oricum poate e mai buna rezolutia.
Din asta puteti sa faceti un hot rod destul de marfa, imaginatie sa aveti. |
am o mica mentiune...
concursul concursurilor avea alta conotatie... :wink: adica era un concurs de concursuri, un concurs in care se aleg castigatori de idei de concurs... adica.... concursul... concursurilor sunt de acord cu partea cea mai grea, cu o masina din mai multe unghiuri... as dori o sectiune de incepatori de tot, de aceea am fost de acord cu lateralul, ca sa cooptam multi noi incepatori, ca sa strangem forte proaspete... multi de aici au luat-o de la zero, acum ceva timp, nu? si nu as renunta la faza cu restaurarea, nu va suparati pe mine... :( va rog sa mai spuneti ce parere aveti, mai ales cei mai priceputi din voi... maine seara o sa bat in cuie concursurile... ok? |
Re:
Quote:
Quote:
spor si inspiratie ! |
cel mai tare concurs, il anunt de pe acum, o sa il demaram dupa ce se termina astea, probabil la sf lunii februarie, cu premii MARI si provocari la fel.
oricum, maine nu mai amanam, fixam ferm termenii concursului si apoi alegem masinile pt categoriile concursului. |
Re:
Quote:
dar sper sa inceapa 1 data concursurile pentru ca nu stiu cat mai stau pe forumul asta... unii stiu de ce. |
Sunt de acord cu toate cele exprimate mai sus mai putin ideea de restaurare a unei masini.. Pt ca e destul de dificil sa gasesti acelasi tip de masina care trebuie restaurata dar in stare buna si dintr-un unghi asemanator ca sa poti lua piesele lipsa de pe ea (piese originale) si in plus nu foloseste nimanui la nimik, nu aduce nici o idee, nu implica creativitate, nu implica decat photoshop si nervi de cautat pe google.. Macar lasati-ne sa facem direct tuning pe ea, e altceva, ai o posibilitate imensa de piese custom, pune la lucru si imaginatia si creativitatea, iar cunostintele de grafica tot se vad, ca pe langa tuning oricum tre sa scoti rugina, sa o vopsesti, sa ii indrepti tabla acolo unde e cazul, etc..
|
Re:
Quote:
Poti sa construiesti un element de caroserie.... zic si io acum... |
1 Attachment(s)
desene de mana...bagatima si pe mine...TopArt sa nu uiti sa'l bagi pe g-unit v'am zis ca vreau CONCURS...hmmm..intrebare...pot si colorate in adobe?cum e facut subaru asta de mine.... :roll: :roll:
|
deci nu am inteles ! :oops:
se aleg masini din astea care le`am propus pana acum ? si pana la urma cand incepe concursu propiu zis de tuning si cat tine... si cine participa si pe ce masini particpam ? cand se face poll`ul in care sa votam c masina facem ?! |
Re:
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:20. |
- Copyright 2026 4Tuning