![]() |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Cam greu sa facem continuarea ... lipseste Micutzu care dadea startul... :-( cam greu sa gasim pe cineva ca el....
|
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
ai dat cu mucii`n fasole rau
|
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Poate nu am stiut sa ma exprim foarte corect greseala vroiam sa reiasa ca nu cred ca vreodata se va ridica cine la adevarata valoare a Lui si a fost este si va ramane o legenda...iar dupa mine lumea curselor fara el nu prea mai exista...ce e acum e prag in ochi ... el era cheia succesului in lumea curselor... :-(
|
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
eu iti spun in continuare ca ai dat cu mucii in fasole
nu e locul si hai sa nu mai facem offtopic |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
Masina mea nu are nimic , merg in fiecare zi cu ea , cum de altfel m-a vazut si sebastian azi! Eu sunt disponibil si momentan nu exista masina care sa ma fi batut fara ca si eu sa o bat la randul meu (masini in formele finale ale proiectelor)! Prin urmare astept un semn si iesim la joaca! |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
In acest moment orice posesor de Tico se poate considera mai rapid decat eu si STI-ul meu. Masina este in lucru si nu pot onora nici o provocare .
Insa atunci cand este gata masina, sa fiti siguri ca nu o sa ocolesc provocarile serioase, iar aprecierea asupra lor o voi face personal fiind obiectiv. Nu incercati sa ma puneti in situatiia dificila de a va refuza, este urat de doua ori odata ca sunteti refuzati si a doua din partea mea ca trebuie sa refuz. Evaluati-va corect sansele si fiti realisti. Catalin este un tip pe care chiar nu vreau sa-l jignesc si are o masina foarte tare pentru acel gen insa este grea, prea grea in opinia mea, apoi pentru o masina cu un timp de cca 11.5s pe sfertul de mila nu am sa pornesc masina, chiar daca se doreste a fi locotenentul cuiva. Eventual pe bani ca sa nu fiu in pierdere. Mi se pare o mare lipsa de bun simt sa provoci pe cineva a carui masina nu este gata sau sa-l pandesti cand este invalida, dar am vazut ca se poarta si ca este important sa se castige o cursa in orice conditii, uitand de fairplay. Mai e putin si ne taiem rotile ca sa nu mai putem lua startul. In ce ma priveste ar fi corect sa aveti putina rabdare sa vedeti cum o sa va merga masinile la momentul in care si a mea are sa fie in stare de functionare. In momentul in care am sa anunt ca prezint o masina valida la start, sa stiti ca este asa cum vreau eu si ca functioneaza excelent, ca de fiecare data cand m-am asezat la start putand sa casig orice cursa ca si pana acum." |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Dezamagesti din nou!
Aveam o impresie cat de cat buna ... Masina mea e de 11.5 s si momentan este una dintre cele mai rapide masini, tu te-ai dat cu Ono si al lui Porsche si nici pana acum nu se stie cine a castigat ,eu m-am dat cu el, fiind stock ... am fost pe acolo! Lumea intelege unde bat eu , poate ca tu ai evoluat dar asta se poate demonstra numai prin rezultate! Te anunt ca niciodata nu am fost locotenentul nimanui si nici macar nu am incercat sa ma bag pe sub pielea nimanui, doar ca sa am aplaudaci cum incerci tu ... Tu in schimb te complaci in niste povesti care numai tu le crezi , demonstreaza si nimeni nu o sa mai zica nimic! Eu nu am avut un atac la persoana pur si simplu am raspuns la ce ziceai tu, ca nu exista masini in stare de functionare care sa se dea cu tine! Te salut si spor la treaba, poate anu asta o sa te vedem la curse, pentru ca avem nevoie de masini puternice! suntem ca tara f in spate fata de toti vecinii nostri ... |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
avind in vedere ca ai lipsit multa vreme (de fapt, de la acel photo finish cu daniel) si cum bine zici, momentan si un tico este mai rapid decit al tau sti, anunta-ne cind e gata masina sa -ti gasim ceva sa te califici :)) bafta cu setup -ul |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Catalin din nou imi afirm respectul pentru tine insa calculele care le faci sunt gresite.
Momentul in care eu m-am dat cu Porschele era altul, in trecut Porschele beneficiind de o alta setare, iar in cursa eu am gresit castigand cu noroc. Am ratat startul dar cu toate astea am reusit sa revin.Uite iti promit ca iti caut o masina medie sa te dai cu ea cand vine la Bucuresti ca sa ma intelegi ce spun, stiu ca esti deschis dar poate ca ai o alta perceptie a realitatii. |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
:)) K man, am inteles doleantele tale, poate ca o sa apara si pe la noi un OZN care sa fie demn de pornirea lui Katrina(uraganu)! ;)
In schimb te inteleg pentru ca daca aveai aceasta opinie si la unguri in primavara anului trecut, nu mai erai nevoit sa te ezi invins de acel M3 e46! Salut spor la treaba ! |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Nu va facrti griji, daca eu nu-mi fac voi chiar puteti sa fiti relaxati.
La masina se lucreaza cu grija si s-au facut pasi importanti: https://img169.imageshack.us/img169/7114/image186.jpg Uploaded with ImageShack.us https://img15.imageshack.us/img15/5554/image185bc.jpg Uploaded with ImageShack.us Turboul este pe pozitie, capota se inchide frumos peste el e totul excelent. Acum se lucreaza la downpipe, dupa care vor pleca la ceramizat. Dupa ceramizare vor fi si inveliti in panza speciala de izolare termica pt 1100 grade celsius. Despre provocari discutam cand e gata, pana atunci sunteti castigatori la masa verde, daca vi se pare fairplay o astfel de cursa. Despre provocari la momentul oportun voi discuta doar cu proprietarii masinilor respective. |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Sincer, cam cati cai preconizezi ca va avea masina..., daca tot e aproape gata?
|
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Ca sa nu trebuiasca sa preconizez, sa aproximez si sa intru in polemici voi masura masina pe dyno Mustang.
https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tun...st-putere.html Raspunsul ar fi SUFICIENTA! |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
bafta cu modificarile, sa o vedem la treaba, pt ca lumea te vb de rau, la modul ca are 1000 cp, dar nu se da cu nimeni. iti doresc numai bine si o turbina fericita!
|
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Sebastian cand o termini am eu pe cineva cu o "KATRINA".Daca il bati pe el atunci o sa isi inghita toti vorbele pe care le-au spus.Poate te vedem la anul aliniat la start,cu subaru nu altceva.
|
| All times are GMT +2. The time now is 19:51. |
- Copyright 2026 4Tuning