![]() |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
Felicitari pt ca esti aproape de final, in sfarsit Te-ai gandit ce se intampla daca si ceilalti au aceleasi pretentii de la tine? De ce ar trebui sa-ti demonstreze ei ceva si n-ar trebui sa le demonstrezi tu lor? Pana la urma ei au curse `in picioare` in ultimul timp, tu cui i-ai demonstrat cum merge masina ta de acum? Dyno-ului tau? Sau nici lui? Cum poti tu sa-i spui baiatului cu GTR alb (doar un exemplu) ca trebuie sa demonstreze inainte sa se dea cu tine? El s-a dat si legal si cum vrei tu, s-a dat si cronometrat, ar fi infantil din partea lui sa se dea cu tine numai pt ca esti cunoscut si pt ca mergea masina ta bine pe vremuri. Daca as fi in locul celor cu masini cu adevarat competitive (recunosc ca ma atac ca nu sunt), nu ma dadeam cu tine decat dupa ce faceai tu cam 10 runde de calificari. Sa nu ma intrebi ce masina am, este o vechitura de 200cp, vorbesc doar ca un cititor de 4tuning, nu sunt cursant. Am incercat sa vorbesc politicos, daca am sarit calul din inertie imi cer scuze. Promit ca n-o sa mai fiu ironic pe topicurile tale, vb serios. Bafta cu masina. |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Asta am mai auzit de nspe ori in multe din paginile anterioare aceeasi placa.
Stiu ca e urat sa faci recomandari pe banii altora si imi cer scuze dar poate faci un efort sa ajungi la KOE ca sa inchei cu mitul Elodiei motorizate si a timpilor relativi. |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
Eu am alta mentalitate, fac ceea ce-mi propun si daca am facut treaba bine, rezultatele vin de la sine. Nu pot sa etalonez masina dupa niste timpi luati in conditi meteo diferite, aderenta diferita, benzina schimbata... La stand e altceva exista statie meteo integrata la sistemul de masurare. |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
Noi ? :?: |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Multumesc frumos pentru raspunsul abil Seby.
Acest topic este la fel de util ca un piston spart, o biela indoita sau un cauciuc taiat. Pentru orice in cazul tau exista scuze, motive, teorii ale conspiratiei si ocolisuri. Cand e vorba de fapte in schimb ne afisam cu un set de idei si principii care ar face pe oricine sa se intrebe daca proprietarul lor face misto sau chiar e ......glumet. O totala pierdere de vreme si cuvinte iar de vina suntem noi nu tu :D |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
Da un piston spart, o bielea indoita, un cauciuc ars daca sti sa le interpretezi, pot sa deschida noi orizonturi, multe teste in lumea asta sunt distructive . Trebuie sa luam ce este bun si sa invatam. |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
ECU este deja functional, iar eu mai am putin de lucrat la mecanica. https://forum.4tuning.ro/19-facem-ros...acingcode.html |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Avand in vedere faptul ca Sebastian este banat, postez in numele lui informatii cu privire la stadiul masinii lui.
Astazi din motive pe care nu vreau sa le discut, dupa o foarte lunga perioada de hibernare si conservare, am luat masina de la sediul Marsilauto. Nu am stat sa ii fac poze si nici nu aveam ce sa prezint nou, iar masina pe platforma nu reprezinta o stare fireasca. Aceasta masina mi-a adus mari satisfactii oferindu-mi posibilitatea sa castig fiecare cursa desfasurata. Doresc sa multumesc celor de la Marsilauto pentru operatile care le-au prestat la masina mea in ultimul timp, in speranta ca nu voi mai avea pe viitor probleme mecanice, ei fiind cei care au refacut motorul si au revizuit cutia de viteze. De multe ori o schimbare este foarte bine venita si o echipa noua poate aduce o alta dinamica in evolutie, fapt pe care mi-l doresc evitand in acest fel plafonarea. In prima faza masina trebuie adusa la stadiul de pornire si buna functionare pentru a efectua rodajul. Ulterior ramane sa ridicam performantele aproape de ceea ce este pregatita masina sa suporte. Pana atunci sunt nevoit sa refuz orice provocare, oricum nu cred ca masinile celor care ar putea lansa o astfel de provocare serioasa sunt valide. |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Masina mea este functionala ... !!!
|
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
de parca a lui ar fi valida sa ii lanseze cineva o provocare..........
din pacate,in loc sa evoluam fara scandal,schiopatam in continuare........... doar a venit primavara si ne era dor de un pic de intriga ...:oops: |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
Atata tot! |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
iarasi??????????????????
|
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
pt cine vrea sa -si aduca aminte
https://www.youtube.com/watch?v=hu54C7QYeGs a venit vremea frumoasa, o continuare la film , ceva? |
| All times are GMT +2. The time now is 16:04. |
- Copyright 2026 4Tuning