![]() |
Re: VW Vento - Proprietari
Stai calm ca nu deranjeaza xenoanele deloc... Eu nu am luat deloc blitz`uri pana acum...
|
Re: VW Vento - Proprietari
stie cineva de clima .... sau are cineva de vanzare???
|
Re: VW Vento - Proprietari
sebastian.... eu am un far la jamu mare da nu stiu exact de ce parte e.... daca il vrei ... suna-ma 0724301679
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
Salutare! Cine poate sa imi spuna de ce mi se aburesc geamurile laterale si luneta pe interior atat de tare incat privite de afara ai impresia k in masina e ceata densa sau un nor de fum alb si asta numai cand e vreme ploioasa si rece. Pe exteriorul geamurilor si pe oglinzi stau stropi mari de apa incat reduc considerabil vizibilitatea. E normal sa se intample asa ceva? Trebuie tratate cu ceva solutie speciala sau...?
|
Re: VW Vento - Proprietari
filtrul de polen l-ai schimbat??incearca sa il schimbi ala ..si apoi cand mergi la spalatorie spune-i sa-ti dea si cu ceara din aia k nu mai sta apa asa tare pe masina...in rest nu stiu:D
|
Re: VW Vento - Proprietari
asa ii si la al meu....este ceva spray care se da pe dinauntru....iar pe dinafara nu ai ce face....al meu e ceruit si tot sta apa...am vazut la peco ceva spritz pt exterior ca sa nu mai stea apa...
becurile leam comandat pe net,,...in timisoara am vazut la ciclop.... |
Re: VW Vento - Proprietari
Am fost si la salatorie iarna trecuta si dupa ce mi-a spalat masina a dat cu ceva ceara si parca de la aia mai multa apa sta pe geamuri.De atunci nu am mai fost k m-a dezgustat toata treaba. Becuri am gasit la un magazin cu 60 lei setu,nu retin firma,cu 60% mai multa lumina tot la 55 Watti.Inca nu le-am pus pe masina k azi era vremea asta nasoala. Am gasit pe net un spary pt dezaburirea geamurilor pe care il lauda multi pe forumuri si pe youtube e postat un clip scurt de prezentare :https://www.youtube.com/watch?v=h5ykDo26CsA. L.O.C. Plus SEE SPRAY,asa se numeste produsul. Am sa ma mai interesez si de alte solutii pt dezaburirea geamurilor si am sa mai revin cu noutati.
|
Re: VW Vento - Proprietari
de la filtrul de polen se aburesc geamurile,nu are nici o treaba apa care sta pe el,sau curge.si nici sa nu fie setat ca aerul sa fie recirculat,cel din interior,lasa sa vina aer de afara,si daca filtrul de polen nu e infundat,n-ai treaba.
|
Re: VW Vento - Proprietari
A mea am foliat-o ieri,in iasi,250 ron spatele,omologat.De vreo toba sport stie careva ceva?pt vento...si buna la pret:)
|
Re: VW Vento - Proprietari
si la dacie .......tot filtrul de polen? nu are nici o treaba nici un filtru ,nici un spray, este diferenta de temperatura interior exterior. daca masina are clima ....pornita 3-4 min pe rece si se dezabureste imediat daca nu exista ac cateva min geamurile deschise si se echilibreaza temp sau e posibil circuitul de aer sa fie inchis cum sa specificat mai sus.
|
Re: VW Vento - Proprietari
dacia e dacie...nu a fost dotata cu filtru de particule,incearca un pic sa vezi daca folosesti unu murdar(infundat) cu unul nou...si apoi poti sa tot zici ca nu are nici o treaba filtrul...dar in fine asta e varianta ta...numa' bine
a..si cu geamu' putin putin deschis e bine k nu se mai abureste,dar oricum daca ai de mers mult poate te prinde raceala :P:)) |
Re: VW Vento - Proprietari
geamurile is reci si atunci umiditatea din interiorul mashinii face condens si se aburesc geamurile.
si eu la fel procedez geamu putin deschis si ventilatoru pe dezaburire niv. 2 |
Re: VW Vento - Proprietari
are cienva nevoie de 4 anvelope de iarna 185/65/15?
|
Re: VW Vento - Proprietari
si ce pret ai la ele???
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:47. |
- Copyright 2026 4Tuning