![]() |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
92 de pagini numai de cearta ... :))
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
http://www.shadows-design.net/siteau...lelor/Cap1.pdf http://www.shadows-design.net/siteau...lelor/Cap2.pdf http://www.shadows-design.net/siteau...lelor/Cap3.pdf http://www.shadows-design.net/siteau...lelor/Cap4.pdf http://www.shadows-design.net/siteau...lelor/Cap5.pdf tre sa incepi a gandi dpdv ingineresc si prin improvizatie si cofetarie sa se intalaga coctail-ul de piese de la producatori consacrati intr-un amalgam de nedescris, probabil acum se face la ea ce trebuia |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
4 Attachment(s)
Cred ca e bine sa nu iau in calcul maculatira unora si balastul care cantareste mult pe forumul asta.
Asa este in loc sa se aprecieze munca si rezultatele apar unii care te pismuies pe nedrept. M-am obisnuit cu astfel de atitudini unineuronale si pe cat posibil nu le voi baga in sema. Subarul supradenumit de Gratian motocicleta este aproape gata, ami trebuie legat lantul de alimentare cu benzina si cel cu aer in rest totul e pe masina. Bineinteles ca electronica este o prioritate si dorim sa folosim ceva special mult mai evoluat decat are acum pe ea. Oricum are tot ce ii trebuie dar vrem o alta evolutie, mai rafinat. Am sa atasez si cateva poze. |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Acum folosesc Denso si HKS, dar alternativa noastra care este in teste da rezultate foarte bune.
Cred, dar inca nu sunt sigur ca voi folosi ECU-RacingCode. |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
succes dar noi vrem sa vedem FAPTE !!!
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
Este un stand alone pur, lafel ca un Motec dar mult mai performant.
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
Vezi ca Motec si-a dovedit suprematia in ani de motorsport ! Dar probabil ca si voi , nu ? Ha HA aha |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Oare de ce nu ma mira raspunsul tau...:) Foarte previzibil si totusi inafara subiectului, iar daca George mai sus ma intreba de electronica fiind pasionat si un impatimit al modificarilor extreme in cunostinta de cauza, dar direct la subiect nu inteleg de ce tu sau altii vin sa faca noise pe acest topic.
Nu vad nici moderatorii, sau supermoderatorii, adminii sa corecteze, sa penalizeze aceste replici lipsite de substanta. Asa cum am spus de fiecare data m-am tinut de cuvnt, asa are sa fie si acum si nu sunt interesat de ce crede unul sau altul, eu stiu ce putem face noi si ne concentram sa dezvoltam pozitiv aceste proiecte. Sunt proiecte complexe, grele, de durata si credem ca in piata pe langa elebrul Motec in fata caruia facem o plecaciune este loc si pentru altii care pot confirma sau dimpotriva. Totusi nu putem sta ascunsi la umbra nucului batran, pentru cine nu stie sub nuc nu mai creste nimic. |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Sub nuc nu creste nimic, asta era intelepciunea si repet faptul ca avem tot respectul pentru ceea ce fac ei si ii stimam. Sunt multe alternative pentru un stand alone iar Motec este una buna si totusi nu cea mai buna.
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
Pentru proiectul meu am ales Vi-pec -V88 EMS. Este un brand din Australia iar dupa specificati pare super ok. Sper sa incepem instalarea in cca. 30 de zile si vedem atunci ce si cum. :D |
| All times are GMT +2. The time now is 19:50. |
- Copyright 2026 4Tuning