Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

antonlupan 28-07-09 20:28

Re: VW Vento - Proprietari
 
salut baieti...o intrebare....am montat azi alarma pe masina...modulul stie sa inchida -deschida geamurile dar io nu stiu sa le leg...in rest am legat tot mai putin partea cu geamurile....ma poate ajuta careva sa imi zica pe ce culori de fire sa ma leg ...ma gandesc ca le gasesc in burdufgul din stalp...
inca ceva....se armeaza singura dupa 30 de secunde...daca e motorul oprit se inchid usile(coboara tumburusii) dar daca e motorul pornit numai bipaie dar nu se blocheaza usile iar dupa ce opresc si vreau sa inchid masina mai intai trebuie sa apas pe butonul de deschis altfel nu se armeaza....

ErdVento 07-08-09 22:37

Re: VW Vento - Proprietari
 
sal
cum pot sa demontez nuca schimbatorului ca dupa schimbarea husei sa o mai pot pune inapoi....fara sa rup ceva?
mersi;)

bzsa 08-08-09 02:43

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by ErdVento (Post 2542201)
sal
cum pot sa demontez nuca schimbatorului ca dupa schimbarea husei sa o mai pot pune inapoi....fara sa rup ceva?
mersi;)

e cu filet nu ai ce sa rupi

DONU' 08-08-09 17:20

Re: VW Vento - Proprietari
 
Imi cer scuze tuturor celor care m-au cautat pentru piesele de Vento.
Am stat in dilema fiindca nu stiam daca sa plec sa-l aduc sau nu.
Tocmai mi-am achizitionat un alt VW Vento VR6 din Germania si reincepe tunareala. :lol:

ulie.cozmi 08-08-09 17:55

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by DONU' (Post 2543501)
Imi cer scuze tuturor celor care m-au cautat pentru piesele de Vento.
Am stat in dilema fiindca nu stiam daca sa plec sa-l aduc sau nu.
Tocmai mi-am achizitionat un alt VW Vento VR6 din Germania si reincepe tunareala. :lol:

si cu stopurile nu ma poti ajuta? banuiesc k nu iti trebuiesc...nu? :D doar anunta-ma ;) bafta in continuare si Welcome Back :peace: ai putea sa ne prezinti si noua 'tunareala' asa pe parcurs :lol:

DONU' 09-08-09 03:34

Re: VW Vento - Proprietari
 
Incerc sa te ajut cu stopurile. Incerc chiar sa-l refac si pe cel plesnit fiindca am si bucata plesnita de la el.

FANEX 21-08-09 18:45

Re: VW Vento - Proprietari
 
2 Attachment(s)
Deschidere portbagaj din buton:

vapix11 21-08-09 21:31

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 2575656)
Deschidere portbagaj din buton:

Prin deschiderea porbagajului te referi ca se ridica singur fara ajutor sau doar "apasarea pe bump"?
Te rog, ne spui si noua ce sistem pentru portbagaj ai folosit/montat? :D

FANEX 23-08-09 19:09

Re: VW Vento - Proprietari
 
Nu se ridica singur fara ajutor,ar trebui ceva telescoape speciale pentru asta,cum am vazut la alte masini.Avantajul este ca sta tot timpul incuiat si nu mai folosesti cheia,de montat este foarte simplu,ai nevoie de un buton,cablu si un motoras de inchidere centralizata.
Mai multe detalii vezi aici:http://vwforum.vwforum.ro/index.php?...pic=39357&st=0

hazzeleyesz 28-08-09 09:11

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by paul_ral (Post 2456918)
Praguri plastic OEM si ceasuri cu cadrane albe si ace rosii cu MFA


Cat te-au costat ceasurile cu cadrane albe si ace rosii cu MFA ?!

paul_ral 28-08-09 15:28

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
150 lei

antonlupan 28-08-09 18:17

Re: VW Vento - Proprietari
 
intrebare...cum pot sa intaresc arcurile pe spate?daca pun 2 pers in spate e jos...nu vreau susp sport.....am inteles ca arcurile noi nu fac mare lucru....exista ceva pachet drumuri grele dar alea is vreo 5 milioane...se potrivesc de la golf 2 sau passat mai vechi?

FANEX 29-08-09 13:40

Re: VW Vento - Proprietari
 
ce contine exact acel pachet drumuri grele ?

Shorky 31-08-09 11:27

Re: VW Vento - Proprietari
 
salut am si eu o problea daca poate cineva sa ma ajute, nu mai merg stergatoarele pe temporizator si pe viteza mica doar pe viteza mare, stie cineva cum as putea sa rezolv problema asta, o fi din maneta

vapix11 31-08-09 11:57

Re: VW Vento - Proprietari
 
Apropo de MFA.. eu nu am la al meu, as putea sa-mi montez? Stie careva si cam cat m-ar costa? :rolleyes2


All times are GMT +2. The time now is 01:11.

- Copyright 2026 4Tuning