![]() |
Re: VW Vento - Proprietari
salut baieti...o intrebare....am montat azi alarma pe masina...modulul stie sa inchida -deschida geamurile dar io nu stiu sa le leg...in rest am legat tot mai putin partea cu geamurile....ma poate ajuta careva sa imi zica pe ce culori de fire sa ma leg ...ma gandesc ca le gasesc in burdufgul din stalp...
inca ceva....se armeaza singura dupa 30 de secunde...daca e motorul oprit se inchid usile(coboara tumburusii) dar daca e motorul pornit numai bipaie dar nu se blocheaza usile iar dupa ce opresc si vreau sa inchid masina mai intai trebuie sa apas pe butonul de deschis altfel nu se armeaza.... |
Re: VW Vento - Proprietari
sal
cum pot sa demontez nuca schimbatorului ca dupa schimbarea husei sa o mai pot pune inapoi....fara sa rup ceva? mersi;) |
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
Imi cer scuze tuturor celor care m-au cautat pentru piesele de Vento.
Am stat in dilema fiindca nu stiam daca sa plec sa-l aduc sau nu. Tocmai mi-am achizitionat un alt VW Vento VR6 din Germania si reincepe tunareala. :lol: |
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
Incerc sa te ajut cu stopurile. Incerc chiar sa-l refac si pe cel plesnit fiindca am si bucata plesnita de la el.
|
Re: VW Vento - Proprietari
2 Attachment(s)
Deschidere portbagaj din buton:
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
Te rog, ne spui si noua ce sistem pentru portbagaj ai folosit/montat? :D |
Re: VW Vento - Proprietari
Nu se ridica singur fara ajutor,ar trebui ceva telescoape speciale pentru asta,cum am vazut la alte masini.Avantajul este ca sta tot timpul incuiat si nu mai folosesti cheia,de montat este foarte simplu,ai nevoie de un buton,cablu si un motoras de inchidere centralizata.
Mai multe detalii vezi aici:http://vwforum.vwforum.ro/index.php?...pic=39357&st=0 |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
Cat te-au costat ceasurile cu cadrane albe si ace rosii cu MFA ?! |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
150 lei
|
Re: VW Vento - Proprietari
intrebare...cum pot sa intaresc arcurile pe spate?daca pun 2 pers in spate e jos...nu vreau susp sport.....am inteles ca arcurile noi nu fac mare lucru....exista ceva pachet drumuri grele dar alea is vreo 5 milioane...se potrivesc de la golf 2 sau passat mai vechi?
|
Re: VW Vento - Proprietari
ce contine exact acel pachet drumuri grele ?
|
Re: VW Vento - Proprietari
salut am si eu o problea daca poate cineva sa ma ajute, nu mai merg stergatoarele pe temporizator si pe viteza mica doar pe viteza mare, stie cineva cum as putea sa rezolv problema asta, o fi din maneta
|
Re: VW Vento - Proprietari
Apropo de MFA.. eu nu am la al meu, as putea sa-mi montez? Stie careva si cam cat m-ar costa? :rolleyes2
|
| All times are GMT +2. The time now is 01:11. |
- Copyright 2026 4Tuning