Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

adi19 19-08-12 18:14

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Multumesc de sfat,dar janta am facut-o ca nu am avut ce face pentru ca nu sunt acasa si lucrez cu max7,pe cand acasa cu max2009

Zakk 17-09-12 20:46

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Salut,ma poate ajuta cineva cu un virtual tuning,sper ca am scris corect ptr o Skoda 120?

andreysc7 17-09-12 20:47

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
2D sau 3D ?

Zakk 17-09-12 21:02

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Nu ma pricep asa ca te las pe tine sa decizi...

Zakk 17-09-12 21:40

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Nimeni,nimic? sau poate nu am postat unde trebuie...

andreysc7 17-09-12 21:52

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
2D - Adica in photoshop (daca e in photoshop , nu ai postat in sectiunea care trebuie)
3D - modelare 3D. O macheta virtuala pe care o poti roti , si privi din orice unghi. Diferenta este ca modelarea 3D necesita zile in sir de munca si ma indoiesc sa faca cineva pe gratis. Daca esti dispus sa platesti, iti fac eu :)

Zakk 17-09-12 22:35

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Nu nu nu prea ai inteles,nu vreau nici o macheta,vroiam ceva gen photosop,o poza simpla ceva, masina este maro in talon iar in carte scrie ocru,vroiam sa-mi fac o parere cum ar arata cu alta culoare,jante,low,etc,daca trebuiesc poze cu masina voi pune maine...sper ca m-ai inteles

andreysc7 18-09-12 00:42

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
eu am inteles dar daca vrei in photoshop , nu ai postat in sectiunea care trebe :) . Aici e doar ce tine de modelare 3D

Zakk 18-09-12 01:26

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Gata m-am prins o sa intreb dincolo,mersi oricum.

Nubyan 29-09-12 21:27

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
De cateva zile am facut si eu upgrade la i7 2600k si m-am pus sa invat 3DS Max. Asta e prima chestie care m-am apucat sa modelez. Sper ca e bine pt un incepator :D

andreysc7 29-09-12 22:26

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Rau nu e , dar ai greseli de modelare. Cand o sa aplici un smooth, o sa ai forme nedorite (denivelari) . Incearca sa eviti trunghiurile daca ai de gand sa faci modele highpoly .

App , cat de rapid este un i7 ? ca mi-am comandat si eu azi piese de 7000 de euro printre care si 2 x Intel xeon E5-2665. Si eu voiam 2 x I7 dar din cate am citit pe forumuri, nu se pot pune doua procesoare I7 pentru ca nu comunica intre ele.

Nubyan 29-09-12 22:41

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Se cunoaste diferenta cu un i7 in sistem dar momentan nu am ajuns la pasul sa il stresez in randari mai intensive :D Asta dupa ce o sa invat mai multe. Ms pt sfatul de a evita triunghiular polygons.

Nubyan 01-10-12 00:35

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
am invatat sa fac si jentile + cauciucurile :D

faith 04-10-12 20:42

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
2 Attachment(s)
salut ,am si eu o problema si sper sa ma poata ajuta cineva desi este cam liniste in ultima vreme pe aici:(,am incercat sa fac o randare cu vray dar imaginea imi iese pala fara reflexie si nu imi dau seama unde este problema luand in considerare ca am mai randat cu vray si am folosit aceleasi setari si in trecut mi-au iesit

Catalin1987 27-03-13 13:32

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by Nubyan (Post 5193118)
am invatat sa fac si jentile + cauciucurile :D

Arata bine :)


All times are GMT +2. The time now is 11:00.

- Copyright 2026 4Tuning