Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

vapix11 20-07-09 13:26

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
BSZA... cat te-o costat pe tine spoilerele pe mashina (fata-spate-praguri)?

bzsa 20-07-09 13:29

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by vapix11 (Post 2499071)
BSZA... cat te-o costat pe tine spoilerele pe mashina (fata-spate-praguri)?

in jur de 700 de euro totul

mali84 20-07-09 19:06

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Cine imi vinde si mie un leron pt Vento???

mali84 20-07-09 19:07

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Eleron pardon...:oops:

Sebastian.C 20-07-09 19:34

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Mali 84, nu vrei la al tau vento fata de Golf 3? Dau la schimb cu a ta daca vrei. Schimbul contine: Capota, faruri si grila

mali84 20-07-09 19:38

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Oferta suna bine dar nu pt mine din pacate...:sad: Oricum mersi de oferta:-)

vapix11 20-07-09 20:50

1 Attachment(s)
mali84: Am vazut ceva poze mai vechi si era in doua nunate de albastru mashina... Ii revopsita acum? M-ar interesa si pe mine cat costa un vopsit total :?::!::?:

Schimbare la fatza... :D

Grila FK; Capota negru mat (nu apucasem sa o spal inca, deci ii plina de parf).
Pleoapele is cu banda deocamdata, FK-ul nu are pe stoc bara prelungire capota :sad:

Aveti careva cunostinte de prelungire/adaugare/schimbare bara fatza? Asta mii un pic sparta de la gropile de aici :evil:...:!::?:

Mai am cateva intrebari de preturi.. poate stie careva:
Pe la ce pret ar fi: climatronic sistem complet; sisteme geamuri electrice; motor 2.0i 16v (GTi MK3) cu sau fara mashina avariata sau pt dezmembrari (motorul sa functioneze).

PS: Este vre-un Golf MK3 GTI de vanzare pe aici? (-in stare buna-)

ulie.cozmi 21-07-09 19:46

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
vedeti ca are d-shiznit un eleron...vb cu el:D

mali84 23-07-09 20:04

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Salutare Vapix11! Ai dreptate,e in 2 nuante,nasol...dra inca nu am bani suficienti sa o repar si sa o revopsesc. Am vorbit cu niste baieti care se ocupa si mi-au estimat lucrarea la vreo 1500-1600 lei. In banii astia include schimbatul aripilor fata pe care le am noi,reparatul aripilor spate si de sub spoilerul din spate,usa de la portbagaj (rugina de sub numar)...si cam atat cred. Si pragurile trebuiesc schimbate dar de alea am uitat sa le spun baietilor adica nu sun ncluse in banii astia,se mai pluseaza ceva. Vospeaua o cumpar yo care m-ar costa undeva la 600 lei. Totalul:o caruta de bani:cry:. Deocamdata vreau sa schimb doar aripile fata care imi stau noi in pod si mi-e frica sa nu le prinda rugina si pe ele si totodata mai schimba putin aspectul masinii:-). Ms de sfat Ulie.cozmi!!!8)

vapix11 24-07-09 14:03

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Si eu ma gandesc la revopsit... sau la vandut..

ErdVento 27-07-09 15:05

Re: VW Vento - Proprietari
 
buna,
pentru motorul AAM(1800cmc 75 cp) ce bujii imi recomandati?
ce tip sau marca e bun?
merci;)

Shorky 27-07-09 18:55

Re: VW Vento - Proprietari
 
salut am si eu o problema la vento meu nu porneste ,nu imi da scanteie la fisa centrala in conditile in care am dat fisa jos si am puso pe un golf si a mers si bobina le fel stie cineva ce are. a si am pus un tester pe ia si da eroare la un senzor de la axu cu came se poate asa ceva ,unde e senzou?

ulie.cozmi 27-07-09 20:18

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by ErdVento (Post 2515923)
buna,
pentru motorul AAM(1800cmc 75 cp) ce bujii imi recomandati?
ce tip sau marca e bun?
merci;)

pt codul tau de motor sunt asa date dupa producator
Bosch- W 8 LTCR
Beru - 14 GH-8DTUR
NGK - BUR 5 ET

si toate au interval de schimbare la 60.000 Km!!

ulie.cozmi 27-07-09 20:20

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by vapix11 (Post 2496209)
:rolleyes2 Poate asta nu stie care-i catalizatoru si care-i intermediara... tre sa caut prin Arad masini cu sunet fain si ma uit sub ele sa vad ce matze au scoase.. 8)

Va spun Luni-Marti ce-am scos;)
Weekend placut

man cum se aude acuma?? ai facut ceva cu tobele??pune un video,ceva ceva ..sa vedem/auzim si noi :D Salutare

vapix11 27-07-09 22:23

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ulie.cozmi (Post 2516536)
man cum se aude acuma?? ai facut ceva cu tobele??pune un video,ceva ceva ..sa vedem/auzim si noi :D Salutare

hmm... catalizatorul l-am scos :twisted: se aude super.. ca si mashina de curse. (ps)Ah si inca o chestie ce am obs. cand ii motoru la 80-90 grade se aude mult mai bine decat rece. O sa fac si un video in curand si o sa-l postez ;)

PS2: si merge mai bine mashina - cica s-ar mai fii castigat ceva calutzi/..ponei la mine :lol:

-ce avantaje is ca is bujiile noi? :???:


All times are GMT +2. The time now is 12:59.

- Copyright 2026 4Tuning