Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

TAZ 25-07-12 12:29

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by andreysc7 (Post 5114784)
Spune-mi cu ce font e scris, ca ti-l fac putin mai tarziu


Nu stiu ce font este.. seamana cu Arial dar nu este.

andreysc7 25-07-12 12:30

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by TAZ (Post 5114836)
Nu stiu ce font este.. seamana cu Arial dar nu este.

Ok, o sa vad ce pot face. Il fac peste vreo ora, ca acum lucrez la un proiect si nu pot momentan :) . O sa il postez link-ul de unde o sa poti lua fisierul

andreysc7 25-07-12 13:28

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Il ai aici, daca vrei sa il modific imi spui :

http://tutorial-z.com/uploads/alpine.rar

TAZ 25-07-12 13:38

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by andreysc7 (Post 5114923)
Il ai aici, daca vrei sa il modific imi spui :

http://tutorial-z.com/uploads/alpine.rar

multumesc mult
ma uit si iti zic

andreysc7 25-07-12 13:38

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Sa cresti mare

TAZ 25-07-12 17:29

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Din pacate nu ma ajuta

vreau sa fie identic cu ce am postat eu.

andreysc7 25-07-12 17:31

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
nu te ajuta in ce sens ? Ca e acelasi font. Sau ce marime iti trebuie ? sau zi pentru ce ca sa stiu cum sa il fac.

App , nu am vazut ca ala e #, am crezut ca e apostrof. Mai e ceva ce sa modific ?

TAZ 25-07-12 17:53

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
2 Attachment(s)
Am atasat ambele fisiere, cel facut de tine si ce vreau eu
In afara ca este scris acelasi text in rest nu seamana
Eu nu vreau sa semene ci sa fie identic tocmai de aia am intrebat daca poate face cineva DXF din PDF-ul dat de mine (tot vectorial)
Din cate am inteles trebuie importat in CAD si date cotele acolo.

Fisierul DXF este facut de tine iar celalalt este ce vreau

andreysc7 25-07-12 17:55

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by TAZ (Post 5115219)
Am atasat ambele fisiere, cel facut de tine si ce vreau eu
In afara ca este scris acelasi text in rest nu seamana
Eu nu vreau sa semene ci sa fie identic tocmai de aia am intrebat daca poate face cineva DXF din PDF-ul dat de mine (tot vectorial)
Din cate am inteles trebuie importat in CAD si date cotele acolo.

Fisierul DXF este facut de tine iar celalalt este ce vreau

Ciudat , eu l-am pus in Italic, si era mi inclinat , stai ca iti fac celalalt imd

andreysc7 25-07-12 18:01

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
http://tutorial-z.com/uploads/Alpine2.rar

Daca il vrei mai inclinat sau mai mult spatiu intre litere imi spui . Mie mi se pare ca sunt la fel :)

TAZ 25-07-12 18:03

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
nu sunt deloc la fel.. nu vreau sa semene ci sa fie identic
nu te mai chinui ca nu asa il vreau
uita-te cu atentie la t si la s si vezi daca sunt la fel

merci

andreysc7 25-07-12 18:07

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Acu am vazut ca nu e acelasi font, la litera T si I . Cand sau daca afli ce font e imi spui si daca vrei il fac ;)

TAZ 25-07-12 21:57

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Am reusit! :)
am tot cautat pe google pana cand am dat intamplator de un programel, se cheama "Vector Magic", si poate face din jpg -> dxf si multe altele

mci pt ajutor

adi19 19-08-12 10:28

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
Am mai facut o janta:D
Ce parere aveti?:>
PS.:Imaginea nu este clara din cauza rezolutiei:|

andreysc7 19-08-12 17:50

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by adi19 (Post 5143198)
Am mai facut o janta:D
Ce parere aveti?:>
PS.:Imaginea nu este clara din cauza rezolutiei:|

Incearca sa acorzi mai multa atentie detaliilor. De exemplu inainte sa dai smooth, selecteaza edge-urile care sunt mai ascutite pe o janta si foloseste functia "chamfer" pentru a avea un aspect mai ok.

Poate o sa primesc avertizari de la administratori pentru ca imi las link-ul aici dar na, pana atunci eu il postez ca sa ajut.

Site-ul meu e tutorial-z.com si am facut multe tutoriale pentru incepatorii in 3DS max. Daca ai probleme cu limba engleza sunt si in romana. Cred ca am si un tutorial despre jante :) .

Daca mai ai nevoie de ajutor, nu ezita sa ma intrebi


All times are GMT +2. The time now is 21:15.

- Copyright 2026 4Tuning