![]() |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Nu imi place si nu vreau sa intru in polemici, cel mai bine vom vedea rezultatul dupa cursa.
geogerg ai inteles cu totul altceva la ce m-am referit eu dar totusi hai sa o lasam asa. |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
nu stiu de ce subestimati o masina doar pentru faptul ca este o masina mare si greoaie, o masina de 2 tone care pleaca mai bine ca un Porsche de cateva sute de cp >>> https://www.youtube.com/watch?v=1Eqba...eature=related
sa ma scuze proprietarul RS6-ului dar am vaga impresie ca este aproape stoc. |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
scuze ca poate sunt off-topic, da dupa link-ul dat de tine un logan diesel de 85 cp face sfertu in 14 sec si ceva....
nu cred ca ii prea buna formula aia...sau poate o fi corecta daca masa masinii nu este in kg. o seara placuta tuturor si scuze de off-topic |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Poate daca acolo scrie 1/4 mile si greutatea trebuie sa o treci in unitatea lor de masura :)
Ai ghicit : pounds. 1 kilogram = 2.20462262 pounds |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
asa mai merge..:) scuze de off-topic |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Mie nu-mi place altceva, faptul ca unii cred ca in Romania nu se prepara masini bine.
E o impresie destul de des intalnita si nu sunt de acord cu ea. Sunt de acord ca nu tot ce zboara se mananca, ca paduri fara uscaturi nu exista, ca unii polueaza atmosfera asta a bricolajelor auto la greu, dar totusi sa fim rationali. Nu toti oameni de valoare sunt exclusiv romani si nu pe toti cei buni ii acunoasteti asa cum nici top 300 nu e o lege. Oare de ce unul din specialisti in tren de rulare de la Audi este inginer roman, sau de ce seful departamentului de competitii de la BMW este roman, sau de ce primul autovehicul aerodinamic e romanesc?Daca itreati pe siteul ******* o sa gasiti aspecte interesante despre multe legate de automobil in Romania. In America cea mai mare concetrare de romani se alta in statul? Va spun tot eu http://maps.google.com/maps?q=detroi...num=1&ct=title DETROIT. Oare cum de aici e si cea mai concetrata industrie auto din USA? Eu cred ca nu toti romani de acolo sunt zugravi... si nu numai ca cred si cunosc oameni din acel sistem care lucreaza serios in proiectarea auto. O parte din industria auto a lumii trece pe sub nasul unor romani http://www.economist.com/business/di...ry_id=13145718 si cu toate astea noi, nu noi unii dintre noi isi permit sa gandeasca stramb. Ideea e asta de mai sus ... Edit : Te rog frumos sa nu mai faci reclama. Multumesc |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
eu personal cred ca daca acel RS6 va fi pe picioare si va avea o configuratie minima de tuning (soft+evacuare) o sa va dea fum in nas
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
ps. la ce "tobe in stil romanesc" mi-am pus cred ca rs6 se sperie inainte de start asa ca nu imi fac probleme - ii moare la plecare:D:D:D |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
Parerea mea e ca RS6 nu are nici o treaba cu WRX-ul lui Sebastian si spun asta in primul rand datorita greutatii, masina asta e o masina tare pentru o masina ce se vrea o masina de familie sau ceva de genul asta dar pentru liniute e grea si nu face fata. |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Nimeni nu spune ca RS6 e o trompeta e supermasina si lucrata frumos cine stie unde ajunge dar daca nu desfaci motor, cutie schimbat turbine si usurat masina...
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
nu stiu cine a spus ca acel RS6 va avea doar un soft si evacuare, momentan masina este desfacuta bucati si se lucreaza la internele motorului. Asta este si motivul pentru care sunt sanse sa nu fie terminata pana la data cursei, dar se face tot posibilul sa fie gata.
@geogerg: de ce tot sustii sus si tare ca RS6 are 2 tone cand GT-R`ul are 1740 kg, care e diferenta ? (ma refer la raportul hp/greutate, lasand transmisia si restul electronicii GT-R`ului) Numai bine. |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
ps - iti dau un indiciu pretios - probat deja de mine cand masina era stock 100 % - si daca ai ~ 100 cp peste mine tot nu treci in fata - si asta din roll-on - de pe loc o sa fie mult mai greu pt tine - ma risc sa spun ca iti trebuie cel putin 150 cp peste ca sa faci ceva pe 1/4 de mila - considerand ca nu s-a umblat la greutate la nici una din masini - in plus nu cu mine ar fi problema - cu WRX-ul lui Sebastian zic eu ca e si mai mare problema ca acolo s-a umblat cam la tot |
| All times are GMT +2. The time now is 19:50. |
- Copyright 2026 4Tuning