Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

bzsa 07-07-09 07:45

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
motorul oricum nu o sa-l poti omologa la rar partea de clima din cate stiu se poate muta de pe unul pe altul
cel mai bine e sa il imatriculezi masina ,pt ca daca ii schimbi motorul asta mai trage dupa si alte chesti frane suspensie etc

antonlupan 07-07-09 13:16

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
sau.....poti sa aduci una de aceeasi culoare cu a ta si sa muti numerele de pe una pe alta.....cand mergi la ITP te duci cu a ta si in rest te dai cu aialalta......nu cred ca mai verifica cineva seriile si alea pe marginea drumului la masini asa de vechi.....io am avut un mercedes cobra si am rupt 3 caroserii pe un set de numere,,,,,:d

bzsa 07-07-09 13:38

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by antonlupan (Post 2468116)
sau.....poti sa aduci una de aceeasi culoare cu a ta si sa muti numerele de pe una pe alta.....cand mergi la ITP te duci cu a ta si in rest te dai cu aialalta......nu cred ca mai verifica cineva seriile si alea pe marginea drumului la masini asa de vechi.....io am avut un mercedes cobra si am rupt 3 caroserii pe un set de numere,,,,,:d

ori asa ori vopsesti masina :lol:

vapix11 07-07-09 14:12

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
:D super tari variantele voastre :))
Apropo: RAR-ul d pe marginea drumului ce verifica la mashini? Aici in Arad opreste tot ce vede tunat. Mii s-a intamplat cu Golful dinainte. La mine chiar se vede ca ii tunata da inca nu am avut nenorocul sa ma opreasca si nu stiu dak verifica vreo serie sau nu pe mashini :rolleyes2

Nici macar motorul de 1.8 90 cp nu se poate omologa? As prefera totusi sa fie legal ca altfel ma invart de dosar penal.

PS: o sa mai pun si niste poze cu ce am mai facut la ea.. in curand. :twisted:

bzsa 07-07-09 15:35

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
sincer pt 10 cai in plus nu merita sa te strufoci atunci mai bine ii faci un chip tuning si ajungi in 86-90 cp
sau se poate face mai multe si din motorul tau
exemplu :usurat volanta,axa de came sport ,admisie directa etc etc

vapix11 08-07-09 18:57

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Ma duc la RAR sa vad daca o sa pot pune motor de 2.0i 16v. Daca nu atunci o vand si imi aduc una cu motoru de GTi si o inmatriculez.

Quote:

usurat volanta,axa de came sport ,admisie directa etc etc
..de aici ce inteleg ii 'Consum' si 'Mers-Mai-Des-In-Service'

danielddd 08-07-09 20:39

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
motorul se poate omologa cred eu,pentru ca am fost in aproape aceeasi situatie(de nevoie) cu un pejo...iar referitor la varianta cu verificatul seriilor..prima data la aia se uita cand te opreste RAR-ul,apoi la starea tehnica a masinii.mai bine schimbi seriile de motor si caroserie la cineva care sudeaza fff bine fara sa raman urme evidende si ai scapat,fara taxa,sau alte chestii.Aaa..am uitat,aia se mai uita si al centurile masinii si la toate geamurile.. nu stiu ce vad acolo dar stiu ca se uita...si la alte elemente care vin din fabrica cu stanta anului de fabricatie pe ele(racorduri de cauciuc,etc...dar asta nu e o garantie pt ei...doar daca e ceva suspect se mai uita si la astea).

Sebastian.C 08-07-09 21:04

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Cine are 2 faruri de vento de vanzare???

vapix11 09-07-09 22:53

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
3 Attachment(s)
Mi-am revopsit jentile... :D

9 ore de munca, 65ron materiale: 2 straturi grund, 3 straturi vopsea negru mat, 2 straturi lac transparent ce mii le pastreaza negru mat.

Pareri? 8)

Urmatoarele chestii: schimbat evacuare finala si poate si intermediara; folii pe geamuri. :rolleyes2 sa vina banii

PS: in poza cu jantele argintii aveam incaltari 185/65 cand le-am facut negre schimbasem cauciucurile pe 195/50/15 si arata mai bine

ulie.cozmi 10-07-09 13:52

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Arata bine,mai agresiva parca:twisted:...dar niste arcuri sau o suspensie copleta ar fii o schimbare ff mare:D app...am eu niste arcuri daca te intereseaza,rosii,nu stiu cat coboara dar arata bine;) te salut

vapix11 10-07-09 18:57

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
hmm... suspensie completa, sa o mai cobor putin... is de accord ar arata bestial, dar NU. Traim in Romania iar aici in Arad ii plin de gropi mai ales pe unde stau eu si nu o pot lasa deloc mai jos.

Apropo: Vento-ul tau cat consuma? (ala cu motorul de 2.0i) :?:

Si inca o intrebare. Faruri Decante cu lupa pe faza scurta sau angel eyes? in ideea in care in 2-3 luni o sa o vopsesc complet negru mat.

antonlupan 11-07-09 07:25

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
mici update-uri:inainte si dupa......si mai am cu pleoapa pusa si botu revopsit dar nu le gasesc....:d
apropo super tari au iesit rotile...sa le invarti sanatos....

ulie.cozmi 11-07-09 08:04

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
acuma nu ma pot pronunta asupra consumului pt ca imi ia ff mult...cred k pana in 15%...dar sper sa pot remedia problema.
Vezi k sunt la Dectane faruri cu lupa+ angel eyes:D te salut si bafta tuturor!

antonlupan 11-07-09 12:21

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
4 Attachment(s)
asta era

vapix11 12-07-09 12:27

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ulie.cozmi (Post 2477437)
acuma nu ma pot pronunta asupra consumului pt ca imi ia ff mult...cred k pana in 15%...dar sper sa pot remedia problema.

1.8 glx 70cp si mie imi luat tot asa 15% pe oras pe benzina. Am schimbat toate filtrele, uleiul si sonda lambda dupa astea scot 8-10% pe oras.:idea:;)

Masina ai luat-o cu motoru asta, nu l-ai schimbat tu, nu?:?:

Am gasit faruri cum ai zis pe fundal negru. :?:Oare fundalul negru nu scade din intensitatea farurilor pe noapte?:?:


All times are GMT +2. The time now is 06:16.

- Copyright 2026 4Tuning