![]() |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Haideti sa incercam sa ne regrupam si pe sectiunea asta. Observ ca nu mai misca mai nimic pe aici.
Haideti care mai sunteti prin zona mai tati un semn, in curand va fi ceva frumos, ma ocup personal de acest topic. HAI SA REINVIEM 3D-ul :!: |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
prezent... urmeaza sa imi reincarc topicul cu niste randari noi in curand:D
un mic teaser:P |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
prezent si eu :):!::!::!:am o lucrare la care lucrez, sper sa o termin cat de curand
un mic teaser :) cum spune si colegul nostru:) |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
bine v-am regasit!
asteptam, asteptam eu am cam tras chiulu pe domeniu auto in ultima vreme insa o sa revin in forta |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ce bezna e la 3d :))
am facut si eu un slideshow cu bmw e46 (3d)https://www.youtube.com/watch?v=234AdJt-do8 |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Vreau si eu un desen cu masina mea, cine ma poate ajuta......?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
aici e sectiunea 3D nu 2D...ai gresit categoria
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Salut baieti, am incercat sa fac si eu janta din tutorialul postat de ad1 si m-am ivit de o mica problema, imi cer scuze daca s-a mai discutat despre problema asta :)
La renderizare nu se vad spitele intregi, am atasat un print screen... Daca imi puteti spune si mie cum rezolv problema, v-as fi recunoscator :-) Merci frumos ! |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Nu stie nimeni ?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
selecteaza toate polygoanele ce compun spitele, si dai "flip" . apoi fa randarea din nou
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
sau material cu double sided/ 2 faces sau cum ii zice :)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Quote:
@ mba: refac materialul si bifez sa fie double-sided ? Apropo, am uitat sa specific, daca o randez din top, left, front sau perspectiva din spatele jantei ... nu are probleme, cand dau sa randeze din perspectiva fata ...apare buba :rolleyes2 Merci pt ajutor |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
cum a zis si mba ... in material editor, alegi un material, si ai acolo o casuta "double sided" , o bifezi si ar trebui sa vezi tot. Faza e ca tu acuma faci randarea din spatele poligoanelor si materialul se aplica doar pe fata lor. Daca o sa bifezi double sided , o sa aplice materialul pe ambele parti . Verfica tutorial-z.com ... e site-ul meu , si gasesti foarte multe tutoriale in 3DS max in limba romana, foarte detaliate
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Merci frumos Andrei, am sa consul site-ul tau si am sa incerc solutia propusa de tine si mba :-)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:24. |
- Copyright 2026 4Tuning