Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

ruver 03-11-11 00:03

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Haideti sa incercam sa ne regrupam si pe sectiunea asta. Observ ca nu mai misca mai nimic pe aici.
Haideti care mai sunteti prin zona mai tati un semn, in curand va fi ceva frumos, ma ocup personal de acest topic.

HAI SA REINVIEM 3D-ul :!:

mba 03-11-11 13:07

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
prezent... urmeaza sa imi reincarc topicul cu niste randari noi in curand:D

un mic teaser:P

faith 03-11-11 14:51

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
prezent si eu :):!::!::!:am o lucrare la care lucrez, sper sa o termin cat de curand

un mic teaser :) cum spune si colegul nostru:)

ruver 03-11-11 14:57

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
bine v-am regasit!
asteptam, asteptam
eu am cam tras chiulu pe domeniu auto in ultima vreme insa o sa revin in forta

Pion33r 09-11-11 16:29

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ce bezna e la 3d :))

am facut si eu un slideshow cu bmw e46 (3d)https://www.youtube.com/watch?v=234AdJt-do8

Zip10 13-11-11 09:58

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
Vreau si eu un desen cu masina mea, cine ma poate ajuta......?

valy1233 13-11-11 19:34

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
aici e sectiunea 3D nu 2D...ai gresit categoria

DUB-R 02-12-11 22:30

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
Salut baieti, am incercat sa fac si eu janta din tutorialul postat de ad1 si m-am ivit de o mica problema, imi cer scuze daca s-a mai discutat despre problema asta :)

La renderizare nu se vad spitele intregi, am atasat un print screen...

Daca imi puteti spune si mie cum rezolv problema, v-as fi recunoscator :-)

Merci frumos !

DUB-R 04-12-11 19:31

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Nu stie nimeni ?

andreysc7 04-12-11 19:35

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
selecteaza toate polygoanele ce compun spitele, si dai "flip" . apoi fa randarea din nou

mba 04-12-11 19:44

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
sau material cu double sided/ 2 faces sau cum ii zice :)

DUB-R 04-12-11 22:29

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by andreysc7 (Post 4758851)
selecteaza toate polygoanele ce compun spitele, si dai "flip" . apoi fa randarea din nou

Din pacate nu pot selecta doar spitele, cand le selectez, se selecteaza toata janta automat. Uite rezultatul la flip :lol:

@ mba: refac materialul si bifez sa fie double-sided ?

Apropo, am uitat sa specific, daca o randez din top, left, front sau perspectiva din spatele jantei ... nu are probleme, cand dau sa randeze din perspectiva fata ...apare buba :rolleyes2

Merci pt ajutor

andreysc7 04-12-11 23:10

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
cum a zis si mba ... in material editor, alegi un material, si ai acolo o casuta "double sided" , o bifezi si ar trebui sa vezi tot. Faza e ca tu acuma faci randarea din spatele poligoanelor si materialul se aplica doar pe fata lor. Daca o sa bifezi double sided , o sa aplice materialul pe ambele parti . Verfica tutorial-z.com ... e site-ul meu , si gasesti foarte multe tutoriale in 3DS max in limba romana, foarte detaliate

DUB-R 04-12-11 23:13

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Merci frumos Andrei, am sa consul site-ul tau si am sa incerc solutia propusa de tine si mba :-)

DUB-R 04-12-11 23:20

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by DUB-R (Post 4759353)
Merci frumos Andrei, am sa consul site-ul tau si am sa incerc solutia propusa de tine si mba :-)

Gata :-)


All times are GMT +2. The time now is 23:24.

- Copyright 2026 4Tuning