Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Constanta (https://forum.4tuning.ro/35-constanta.html)
-   -   Hai sa ne ajutam...sau nu! (https://forum.4tuning.ro/35-constanta/20306-hai-ajutam.html)

ERY 31-03-09 11:18

Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!
 
Da, chiar aia.

me`TRC 31-03-09 16:21

Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!
 
Quote:

Originally Posted by quick_5hifter (Post 2199063)
@TRC: eu am vazut-o acum 2 zile in Medgidia, in timp ce il asteptam pe cel cu condensatorul. E posibil sa fi fost totusi una la fel, ca nu m-am uitat la numere...

OT: cea lovita in Mamaia este (era) cea de 220 cp care a fost si la legale la Tulcea?


ok. Multumesc tuturor.
Ideea era ca vroiam sa stiu daca mai este la vanzare sau nu... ca cel care a avut-o prima data, nu mai are numarul celui caruia ia vandut-o.
Multumesc, si astept oricand informatii despre masina, si daca mai este de vanzare, si un numar de telefon!:)
Salut.

wu_vladutz 01-04-09 17:37

Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!
 
Problema : Nu`mi mai merge deloc acul de la benzina. Aseara era aproape de Full, si a inceput sa scada treptat pana a ajuns jos de tot ( mai exact ... dupa 25-30 km a scazut pana la capat )
Ce poate fii ? Plutitorul` ? Si daca da unde il gasesc sa stiu unde il pun pe cel nou :)

quick_5hifter 01-04-09 23:10

Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!
 
Quote:

Originally Posted by wu_vladutz (Post 2203150)
Problema : Nu`mi mai merge deloc acul de la benzina. Aseara era aproape de Full, si a inceput sa scada treptat pana a ajuns jos de tot ( mai exact ... dupa 25-30 km a scazut pana la capat )
Ce poate fii ? Plutitorul` ? Si daca da unde il gasesc sa stiu unde il pun pe cel nou :)

Plutitorul tre' sa fie in rezervor, ca doar acolo se masoara nivelul :D probabil accesul se face prin portbagaj, dai jos tot, mocheta, roata de rezerva (daca nu cumva la tine se prinde pe dedesubt) si toate celelalte. Bineinteles, mai intai trebuie sa localizezi rezervorul :lol:
Pentru aceasta operatiune, recomand sa apelezi la o persoana avizata, nefumatoare :lol: acum serios vorbind, e destul de delicat sa schimbi plutitorul, pana si la Dacie. E nevoie sa cureti bine-bine zona cu aer presurizat, sa nu patrunda impuritati in rezervor.
A, si problema nu e neaparat de la plutitor! poate fi de la o siguranta, de la firele ce leaga indicatorul de sonda etc.
Intrebare: dupa ce ti se aprinde galbenul la rezervor, daca accelerezi brusc ti se stinge becul?

maff_77 01-04-09 23:18

Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!
 
Quote:

Originally Posted by aikman (Post 2128934)
chiar ... stie cineva vrun golf 3 avariat , imatriculat in romania .... cu acte in regula ?

ce ti trebuie de pe golf?

wu_vladutz 02-04-09 02:07

Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!
 
@quick_5hifter : Am un capac sub bancheta din spate, l`am desfacut mai de mult si am ajuns la pompa de benzina. Plutitorul poate sa fie acolo? pt ca ma gandeam sa desfac maine din nou si sa vad care e treaba pe acolo ( asta dupa ce fumez 2-3 tigari inainte :D )

Siguranta sare din schema, pt ca, acul nu a cazut dintr`o data ... in timp de mergeam cu masina se ducea spre Low, daca stateam cu ea pe loc, cu motoru oprit, acul statea la locul lui dupa ce puneam contactul. Daca avea legatura cu sigurantele, cadea dintr`o data acul !

PS : Nu am bec, care sa se aprinda cand nu mai exista benzina in recipient :D:D:D

Urban_Racing 03-04-09 23:31

Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!
 
Poate ai o gaura in rezervor :D :)))

wu_vladutz 04-04-09 03:37

Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!
 
Quote:

Originally Posted by Urban_Racing (Post 2210258)
Poate ai o gaura in rezervor :D :)))

Si asta e o idee. Merci pt sfat !

D_M_X 05-04-09 09:38

Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!
 
da jos capacul,scoate turu,returu si mufa desurubeaza capacu si ajungi la pompa. Asta e partea usoara. Trebuie sa invarti de pompa si s-o scoti afara cu grija ptr ca de ea este atasat plutitoru. Vezi sa nu-l ai cazut. Cel putin asta e principiul la golf ptr desfacere. Eu l-a 2 golfuri am avut plutitorul cazut.

cristitranca 05-04-09 11:20

Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!
 
un alternator de dacie de 50A nu are nimeni?(nu de 36)...desi am mai deschis un topic, imi cer scuze, acum am vazut ca e asta aci

wu_vladutz 05-04-09 17:30

Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!
 
Quote:

Originally Posted by D_M_X (Post 2212322)
da jos capacul,scoate turu,returu si mufa desurubeaza capacu si ajungi la pompa. Asta e partea usoara. Trebuie sa invarti de pompa si s-o scoti afara cu grija ptr ca de ea este atasat plutitoru. Vezi sa nu-l ai cazut. Cel putin asta e principiul la golf ptr desfacere. Eu l-a 2 golfuri am avut plutitorul cazut.

Merci pt ajutor. Maine desfac capcul ala sa vad ce e pe acolo. Sper sa fie plutitoru de vina, pt ca am inteles ca nu e foarte scump !

Skyppy 05-04-09 19:03

Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!
 
Eventual scoate si borna la baterie, ca acolo la capacul ala ar trebui sa fie si doua fire .... care ar putea sa faca o scanteie....

B 52 AEV 06-04-09 00:41

Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!
 
Sfatul meu e sa mergi la un service. Nu e de joaca cu vaporii de benzina. Cat te poate costa ? ... au patit-o si altii mai experimentati ... vezi cazul Darius (RIP pe aceasta cale)

semjke 06-04-09 16:30

Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!
 
Pentru cine e interesat: un Opel Astra pe Baba Novac in dreptul blocurilor care se construiesc mai jos de Kamsas, scrie mare pe el "Dezmembrez Opel".

naiman 07-04-09 01:16

Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!
 
dar e de ceva vreme acolo ca deja e stratu de 10 cm de praf pe el


All times are GMT +2. The time now is 01:46.

- Copyright 2024 4Tuning