Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

costelus vento 04-06-09 23:54

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
mai sunt multe de mentionat eleronul,xenon,praguri,pleoapa fata etc doar cei kare stiu si au investit in asa ceva ar trebui sa se avinte sa vb.masina dak nu ati observat nu are manere se deschide din telecomanda ar mai fi multe de spus repet doar cine a bagat bani in asa ceva poate stie ce vb.

paul_ral 05-06-09 20:30

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
3 Attachment(s)
Bandouri late, bandouri aripi si protectii oale spate

antonlupan 05-06-09 21:34

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by paul_ral (Post 2384475)
Bandouri late, bandouri aripi si protectii oale spate

foarte frumos.....aparatorile de noroi de unde ai gasit si in ce bani?

paul_ral 05-06-09 21:46

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Le-am luat de peste 2 ani, comandate de la mine din oras, daca nu ma insel la Bardi a fost data comanda. Pret 1 mil perechea, cred ca face toti banii

bzsa 06-06-09 09:56

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
baieti stie careva cand schimb discul de ambreaj trebuie sa dau jos rotile ca sa pot scoate planetarele sa nu neaparat
si inca o chestie la directie ce trebuie schimbate?
rotule si bucsi ma refer?
daca tot trebuie sa desfac pe acolo sa scot planetarele cu o treaba sa schimb si rotule si chesti pt ca va trebui sa ma duc la itp
si acum de 2 ani cand am fost mi-au recomandat sa schimb o rotula iar de data asta sigur o sa ma trimita sa o schimb:-)

ErdVento 06-06-09 10:34

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
paul,arata bine masina;)
stie cineva daca se potriveste nuca schimbatorului de la golf IV cu vento?
merci

antonlupan 07-06-09 17:12

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ErdVento (Post 2385580)
paul,arata bine masina;)
stie cineva daca se potriveste nuca schimbatorului de la golf IV cu vento?
merci

merge....adica se poate pune.....io am mai taiat umpic din schimbator si am pus nuca de pe un passat din 2002.....50 ron....

Sebastian.C 07-06-09 18:32

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Intr-adevar, trebuie taiat putin din schimbator ca e prea lung, daca pui husa la locul ei nu mai poti sa schimbi vitezele, nu se intinde husa :))

sergiu_006 09-06-09 17:35

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
am o problema cu casetofonu din masina, nu stiu sa-l dau jos sa-l inlocuiesc e cel original
cine ma poate ajuta

ulie.cozmi 09-06-09 20:57

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by sergiu_006 (Post 2393723)
am o problema cu casetofonu din masina, nu stiu sa-l dau jos sa-l inlocuiesc e cel original
cine ma poate ajuta

citeste de aici,o sa vezi cum iese afara,dar oricum iti trebuie niste chei "speciale"
Bafta!

bzsa 09-06-09 22:07

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
stie cumva daca vreau sa demontez o usa cum procedez in cazul cablurilor ce ies din stalp in usa si trece prin burduf?

ulie.cozmi 10-06-09 10:21

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 2394565)
stie cumva daca vreau sa demontez o usa cum procedez in cazul cablurilor ce ies din stalp in usa si trece prin burduf?

bzsa uite aici k am gasit ceva ce te-ar putea ajuta! Bafta;)

ncs_balauru 12-06-09 22:55

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
2 Attachment(s)
noua noastra infatisare

Sebastian.C 13-06-09 00:13

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Ce fain arata....:D Nu sti de unde pot cumpara si eu o capota de vento?>

ulie.cozmi 13-06-09 08:56

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ncs_balauru (Post 2403212)
noua noastra infatisare

ce nervos pare :twisted: e chiar f tare :D ai grija de el acuma...
fata asa o lasi?? nu mai pui bara? ii beton :peace:


All times are GMT +2. The time now is 13:08.

- Copyright 2026 4Tuning