Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

bzsa 02-06-09 07:44

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
:sad:nu se vad pozele

ulie.cozmi 02-06-09 13:51

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 2373052)
:sad:nu se vad pozele

asa arata masina inainte...
sper sa se vada pozele care le-am atasat eu

sergiu_006 03-06-09 19:27

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
sper sa nu va enerveze intrebarile mele dar am si eu un vento si au inceput sa vina problemele

mi se abureste parbrizul cand ploua si nu se dezabureste daca pornesc aierul de pe parbriz (trebe schimbat filtru de polen?????)

cand am schimbat cauciucurile de iarna sa le pun cele de vara am observat ca masina fiind suspendata de fata am ridicat de roata si s-a ridicat cu tot cu telescop vre-o 2cm

ac sfaturi imi dati?????????

ncs_balauru 03-06-09 20:51

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
2 Attachment(s)
noua noastra fetisoara

costelus vento 03-06-09 21:13

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
1 Attachment(s)
inceputul pare promitator.....bafta in continuare!

antonlupan 04-06-09 09:06

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by costelus vento (Post 2378907)
inceputul pare promitator.....bafta in continuare!

cat ai investit in toata jucaria?

ulie.cozmi 04-06-09 11:42

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by sergiu_006 (Post 2378525)
sper sa nu va enerveze intrebarile mele dar am si eu un vento si au inceput sa vina problemele

mi se abureste parbrizul cand ploua si nu se dezabureste daca pornesc aierul de pe parbriz (trebe schimbat filtru de polen?????)

cand am schimbat cauciucurile de iarna sa le pun cele de vara am observat ca masina fiind suspendata de fata am ridicat de roata si s-a ridicat cu tot cu telescop vre-o 2cm

ac sfaturi imi dati?????????

Da trebuie schimbat filtrul de polen...iar despre ce ai zis tu de telescop,ala e rulmetul de sarcina,da nu e problema daca nu bate in mers, stai linistit!!

costelus vento 04-06-09 17:20

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
1 Attachment(s)
in mare 10000euro fara valoarea masinii.....si ink nu e gata....:twisted:

ncs_balauru 04-06-09 19:19

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
mai exact in ce 10000 euro

giubau_v8 04-06-09 19:24

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by sergiu_006 (Post 2378525)
sper sa nu va enerveze intrebarile mele dar am si eu un vento si au inceput sa vina problemele

mi se abureste parbrizul cand ploua si nu se dezabureste daca pornesc aierul de pe parbriz (trebe schimbat filtru de polen?????)

cand am schimbat cauciucurile de iarna sa le pun cele de vara am observat ca masina fiind suspendata de fata am ridicat de roata si s-a ridicat cu tot cu telescop vre-o 2cm

ac sfaturi imi dati?????????


de obicei se aburesc geamurile atunci cand este dat sa ia aerul din masina, ia da-i sa ia aerul de afara ;)

danielddd 04-06-09 19:59

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by costelus vento (Post 2381315)
in mare 10000euro fara valoarea masinii.....si ink nu e gata....:twisted:

da...cam in ce ai bagat 1000 de euro? ca la interior nu e cine stie ce :?: doar vopsea galbena si cam atat ...cred ca manopera a costat mult, altfel nu-mi prea explic ce ar fi putut sate aduca la 10 000 de euro

Sebastian.C 04-06-09 20:16

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
10.000.....de ruble :)) Pe ce 10.000 de euro?

paul_ral 04-06-09 20:21

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
1 Attachment(s)
Azi am montat bandouri late, bandouri aripi și protectii de plastic la oalele spate. De asemenea pregatesc terenul pentru montarea pragurilor din plasticRevin cu poze maine

danielddd 04-06-09 20:31

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
sincer acu.. nu cred ca ai bagat 10 000 de euro,daca socotesti cu ..foarte mult adaos ce ai tu pe masina nu iesi cu 10 000 nicidecum.Eu am calculat in mare cam asa:
barele f+s+praguri=1200 euro
semnalizarile fata=200 euro
faruri +stopuri=400euro
grila fata=100 euro
lambo doors=2000 euro
oglinzi=100 euro
jante=1000 euro
interior cu tot cu muzica 1000 euro
TOTAL=6000 euro.. pana la 10 000 e treaba :)...plus ca am pus preturile astea incarcate..

costelus vento 04-06-09 23:35

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
da ai dreptate insa ai kam omis mai multe scaune sport fk suspensie sport fk,masina era rosie inainte vopseaua isi schimba culoarea in functie de soare bara fata are semnalizari de la noul passat si sa nu uitam manopera plus multe maruntisuri care costa......asta e pe altii ii roade invidia......:twisted:


All times are GMT +2. The time now is 01:12.

- Copyright 2026 4Tuning