![]() |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
De acord, plus ca Sebastian are avantajul de a schimba perfect, avantaj pe care unii nu-l au.
Abia astept sa vad si masina in noua ei evolutie. Noroc man. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Sebastian ...iti zic sincer , dupa ultimele trei filmuletze ...atat zic ..... : INCREDIBIL ! ....asadar...p bune incredibil , zici ca e o scamatorie dinaia...ciudata , asa ceva nu se poate , si totusi e filmat .
FELICITARI ! |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Acum am lucrat la masina mea, pe viitor poate ca voi face si altele.
Toti care m-au intrebat au primit sprijinul meu. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Felicitari Sebastian ... WOOW ... inca o data s-a demonstrat ca cu multa pasiune ... SE POATE!!! ...
Mashina e GLONT ... acuma chiar ca KING OF EUROPE scrie pe tine :D ... shi noi venim sa te sustinem :twisted: :twisted: :twisted: CE MOTOR ERA ALA DIN DREAPTA??? |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Este de apreciat ceea ce a facut Sebastian din masina sa, si a demonstrat ca cu pasiune se poate...Felicitari pentru masina. Te-ai gandit sa apari intr`un numar al revistei cox sa`ti prezinti masina si sa aflam cate ceva despre tine, pentru k nu toti te cunosc;)
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
offtopic : e si coperta 2? :lol: :lol: :lol:
ps : felicitari pt masina ;) |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
Am spus ca pana revista nu creste in calitate nu voi face nimic, fapt pentru care nu am fost de acord sa apar. Am fost inspirat, deoarece primul numar pentru mine a fost un exercitiu prost facut de ei in plus lansarea s-a facut la un eveniment care lasa mult de dorit. Acum au mai crescut insa nu suficent de mult si deci ceva mai astept. Sunt constient de valoarea mea , de a masinii si daca ei gasesc in Europa un subiect de acelasi calibru in zona Subaru ... sincer nu cred, pentru ca nu exista STI asa de bine preparate pt circuit viteza. Insa am gasit o forma interesanta de a va satisface din curiozitate.;) |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Super tare masina ... felicitari ..... la urmatorul eveniment organizat de tine o sa o vedem in actiune alaturi de alte masini puternice ?
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Fight....!!!!
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
felicitari imi place ca ai apelat la cine trebuia sa ti faca masina ;) japan rullllz
am citit in pag 2 3 nu mai stiu exact...ca 0-400 m scoti sub 13 sec. .... stii cumva in mom asta cum esti? adica ai ceva timpi mai exacti ?? ....ce norocos esti ca am tractiune spate ;) :))))))) glumeam ! cand scoti masina poate ma anunti si pe mine ca sunt curios ! ciao |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
probabil ca de fabrica face vreo 13 :lol: :lol: :lol: |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Am fost nevoit sa sterg unele ineptii ale unora care ... imi e scarba sa spun, nu merita atentie
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
felicitari sebastian ! masina este super din toate punctele de vedere ( am vazut toate filmele cu ea de pe site ) .sper sa o vad la urmatoarele curse organizate in actiune ;si sper sa aflu date despre masina icum am aflat si despre cielo evo I din revista MOTOR EXTREM.
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
Ce citesti tu in revista aia e o faza intermediara, acum treburile stau altfel si in continuare se lucreaza la ea. va fi o aparitie superinteresanta. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
ITI ESTE SCARBA DE INEPTILE UNORA???????? PAI TU VB MA DE BUN SIMT CA TE LAUZI CA AI MARI SCOLI SI ESTI CINE ESTI SI NU AI AVUT BUNUL SIMT SA RASPUNZI LA TOPICUL TAU ,,LA MULTI ANI SEBASTIAN,, AI RASPUNS DUPA 4 PAGINI PT. CA TI AM DAT EU PESTE NAS INTR-UN TOPIC ,VEDEAI TOPICUL SI POSTAI PE LANGA EL DAR LA EL NU ........ SA RASPUNZI LA PROSTII AIA CARE AU AVUT PLACEREA SA TI SPUNA LA MUTIA ANI. IMI SPUI MIE CA NUSTIU SA VB?????? PAI INVATA MA TU INTAI SA VB SI ATUNCI SA AI PRETENTIA SA ITI VB LUMEA FRUMOS SI MAI STII CEVA MA ............,,CE CAUTI TU IN LUMEA NOASTRA???......PT. CA NOI NU CAUTAM NIMIC IN LUMEA TA!!!,, PEACE......... NO WAR..... |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
Am aflat de el de la tine si-ti multumesc. Nu mai interpreta tu totul pe dos, pentru ca sti ca nu ai dreptate. Imi pare rau ca nu am stiut si va multumesc la toti care ati scris acolo. Sincer am fost impresionat. Chiar daca ziua mea e pe 4 si nu pe 5 am fost bucuros sa vad. Asta nu scuza intepaturile din alte parti ale siteului. Sa reti tu si cu altii care au impresii gresite ca daca fac o atentionare pe undeva si intervin o fac in spirit constructiv, iar cativa de pe aici au inteles asta, sper sa te luminezi si tu ca nu traim in jungla deasa. E lamurita treaba acum? Eu am cerut sa fie in alta parte comunicate cluburi era in zona curselor si de atunci nu prea urmaresc daca cineva nu-mi atrage in mod special atentia. Iti multumesc inca o data ca ai fost amabil cu mine si cred ca oricand se poate construi ceva frumos. Vreau sa-mi spui cate ti-am zis si daca ti-am spus corect tot ce m-ai intrebat atunci cand nu stiai ceva, chiar legat de clubul unde va adunati voi? Nu mai incerca sa scoti in evidenta partea plina a paharului si te rog verifica posturile mele si atitudinea fata de tine. Esti in eroare domnule. Ai dreptate poate ca pun prea multe la suflet si ca ma implic in prea multe discutii pe aici care degenereaza. Am sa fiu mai atent sper sa faci lafel. ;) |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
si daca nu e deranju prea mare poate imi zici si mie ce viteza maxima are masina (am inteles ca undeva ~350 ...e adevarat ?) si daca stii 0-200 timpii ??? merci anticipat ;) |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
nu stiu 0...200 voi testa cand am conditii ideale si aparate profesionale |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
2 Attachment(s)
Un film cu mine si unul cu un Audi de peste 800cp.
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
prea tare masina...
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
nu am spus nici o putere va faceam doar o paralela
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
bv pt masina..nu am vazut filmuletele da daca zic atatia inseamna ca e tare, chiar daca am citit tot threadu si nu am aflat nici o informatie concreta despre ea pt ca masina se pare ca e prea importanta ca sa afle si niste muritori de rand macar cat scoate pe 400 de metri..ma rog nu sunt eu in masura sa comentez asta pt ca nu e masina mea.. dar as avea o sugestie daca imi permiteti domnul sebastian: sa lasati putin din aroganta deoparte pentru ca nu isi are locul aici, vrem doar sa purtam discutii constructive referitoare la masini si macar sa ne respectati si noua punctele de vedere pe care le avem daca nu sunteti de acord cu ele.. va multumesc
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
Sunt foarte multe informatii concrete. Filmele sunt dovada regina. Aroganta este senzatia unora frustrati, nu sunt deloc arogant dar nici nu-mi permit sa ma trag de sireturi cu vre un fraier. Nu pot spune cat scoate pe 400m nu am cronometrat dar mult mai repede decat poate orice lamborghini de serie. Mult mai repede! Nu stiu de cand ma cunosti pe mine, vad ca mi te adresezi, nu e nevoie de domnul, poti sa-mi spui lafel ca toti pe nume si afla ca eu discut numai constructiv despre tuningul auto. Daca ai tu alta dovada spune. Daca nu cere-ti scuze de modul in care gandesti eronat la adresa mea. Nu mai emite teori despre persoane pe care nu le cunosti. Lumea vorbeste multe prostii, posta manaca cacat si tot asa, nu te mai lua dupa muste ca ajungi la cacat. Am inteles de la cei care au mers la cursa de la criova ca a fost execrabila, e adevarat? |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Daca nici in acest topic nu sunt informatii relevante...nu stiu unde ar putea fi. Mercut, numai daca vezi filmuletul ala de 92 de MB o sa iti dai seama ca masina aia fuge de rupe. Asta daca ai mers vreodata cu un STI stock si nu ma refer neaparat sa conduci ci chiar sa fi stat pe bancheta din spate. Si o spun fara sa fiu rautacios.
Uite, o sa postez in curand niste filmulete facute cu telefonul vara trecuta cu un STI stock si poate iti dai seama de diferenta. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
impresionanta masina SEBY..Dovada clara la ceea ce poate masina este filmuletul in care are loc intrecerea cu acel motor...sunt rare masinile din Romania care pot intrece un motor tinand cont de raportul putere/greutate.
Sebastiane tinene la curent cu urmatoarele modificari aduse , pt ca pana acuma a fost un topic interesant de urmarit.. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
cam offtopic: dar am vazut azi noapte o cursa care mi-a placut foarte mult.
in ordinea in care au trecut pe langa mine: 1. noul M5, 2. 645i (presupun - mergea prea tare ca sa fie motor mai mic insa nu era M, cu siguranta) si apoi multe motoare care se chinuaiu sa le ajunga. ca iubitor de masini nimic nu imi provoaca mai multa placere decat sa le vad lasand in spate motociclete de viteza! |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
cand te apuci sa usurezi masina? am vazut niste chestii foarte interesante pe la niste producatori japonezi pentru Subaru! Deja aveai impresia ca toata masina este facuta din carbon...
Succes in continuare |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
ok, spor la treaba! am gasit si niste chestii foarte foarte interesante pentru transmisia de la STI... spuneau ei ceva pentru transformari radicale asupra transmisiei! Oricum banuiesc ca ai ceva planuri destul de mari cu masina :)
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
si totusi Seby ... crezi ca pe o distanta de 1000 m ai putea face fata unui motor .. tinand cont de modificarile radicale care le are masina ?
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Abia astept sa vad masina in acctiune, dar asta am mai spus-o. Respect.
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
Nu ma veti vedea in curse cu motoarele decat in postura de motociclist. O cursa de 1000m pentru mine nu exista dar asa in general va pot spune ca un motor e f periculos pana la 200 dupa care multe msini le fac probleme. Circula pe net un film interesant cu o cursa intre un avion, un motor si un porsche turbo. Dupa ce vedeti ala o sa intelegeti multe. Nu-l am. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
ok.. am inteles..Atunci : ce masina crezi ca ora acuala din ROMANIA iti poate pune probleme sau care crezi ca este un redutabil adversar pe distanta de 1000 m ?
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
ok mersi de raspuns...poate poti sa ne mai oferi ceva filme din timpul testelor pe care le-ai mai facut cu masina..
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
E adevarat ca sunt cam zgarcit cu asta. Voi pune cate ceva dar nu prea mult.
Date exacte nu voi publica. Acum e in lucru, astepta inca cateva piese. probabil intr-o luna e gata. |
| All times are GMT +2. The time now is 03:43. |
- Copyright 2026 4Tuning