![]() |
Re: Intalnirea renault 5
Quote:
|
Re: Intalnirea renault 5
cu 1 in jos =))
|
Re: Intalnirea renault 5
Quote:
http://membres.multimania.fr/a5r5alpine/index.htm Baga si tu o poza doua sa vedem si noi masina. |
Re: Intalnirea renault 5
3 Attachment(s)
Attachment 1276819
Attachment 1276820 Attachment 1276821am probleme cu aprinderea.mai precis cu bobina.oare am sanse sa gasesc undeva SH ca tot am cautat dar nimic.sau exista ceva compatibil ?ms |
Re: Intalnirea renault 5
L-ai luat de la Florin? Sa-l stapanesti sanatos si sa ai grija de el :) Bobina cred ca merge de la orice R5 (poate si Dacia) dar daca vrei ceva OK iti recomand mecaparts - eu am luat o gramada de piese de la ei si sunt super seriosi. Mai poti gasi si pe e-bay. Aprindere gasesti tot pe ebay - apar destul de des la vanzare.
Bafta! PS. Daca ai nevoie de una alta, spune-mi ca poate se gaseste prin pivnita. |
Re: Intalnirea renault 5
Quote:
habar nu am cat as ajunge cu transportul .ms pt link.as vrea ceva link strict pt alpine turbo.nu stiu daca exista asa ceva.merci mult pt amabilitate.esti singurul care mi-ai raspuns la doleante.si apreciez acest lucru.poate candva am sa te pot ajuta la randul meu cu ceva sau o sa ne intalnim personal si am sa fac cinste cu un suc ,bere fara alcool sau cu.;)pana atunci merci mult inca o data si salut toti colegii forumisti si pasionatii de renault 5.P.S.aveti idee cate alpina turbo sunt in tara?asa o statistica de curiozitate.as vrea sa cunosc proprietar de asemenea masini pt a invata mai multe despre aceste"BIJUTERII".toate cele bune |
Re: Intalnirea renault 5
N-ai pentru ce sa-mi multumesti, e placerea mea...acum observa ca la tine difera de cea "clasica"...am uitat sa-ti mai las un link - site-ul oficial al posesorilor de R5 alpine si alpine turbo.
http://clubr5.forumpro.fr/ Revin la documentatie...in site-ul precedent la sectiunea Download gasesti in format pdf toata documentatia. Legat de mecaparts, ei nu au sediu in Romania dar daca vrei pot sa-i intreb cat ar costa o bobina cu transport cu tot - eu estimez ca in jur de 100 Euro. PS. poate ne intalnim la o poveste mai devreme decat crezi, ca sora-mea sta in cluj si cand ajung pe la ea ne putem vedea. |
Re: Intalnirea renault 5
ms de documentatie FLORIN.am inceput sa studiez.mi-ar face placere sa ne vedem.
|
Re: Intalnirea renault 5
Quote:
|
Re: Intalnirea renault 5
faptul ca ai venit si tu acolo...
|
Re: Intalnirea renault 5
Quote:
app , bancul cu tabloul cu lupi ? care il stie ? :lol: A fost frumos la intalnire :) Bafta |
Re: Intalnirea renault 5
il stiu eu pe unu care il stie bine
|
Re: Intalnirea renault 5
omule... se cheama ALPLINEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE turbo...
alpina este la BMWWWW :) |
Re: Intalnirea renault 5
Quote:
|
Re: Intalnirea renault 5
era ideea ca ti-a mai zis cineva mai sus ca e alpine si nu alpina...
si ai zis in continuare alpina... in fine.. nu sunt "profesor" si nu am zis ca esti mai mult sau mai putin prost... in legatura cu cititul vad ca nu ai citit ce a scris baiatu ala mai sus cand ti-a explicat ca e alpine si nu alpina... in fine bafta cu alpina ;) :) |
Re: Intalnirea renault 5
baiatul care l-a corectat si anume nightdevil imblanzitorul de 5-uri l-a indus mai rau in eroare a scris ALPIN : ))
|
Re: Intalnirea renault 5
Quote:
(consuma mult 5u rupi netu a? ) gen sa ma pupi in Poza |
Re: Intalnirea renault 5
nightdevil ... :):) ce 5-uri ai imblanzit?
|
Re: Intalnirea renault 5
Quote:
|
Re: Intalnirea renault 5
Quote:
|
Re: Intalnirea renault 5
Quote:
|
Re: Intalnirea renault 5
Quote:
|
Re: Intalnirea renault 5
Quote:
|
Re: Intalnirea renault 5
ce parere aveti despre o intalnire?
am fost la bv la intalnirea daciilor si a fost interesant.... deci? 21. mai... ca sa avem mai mult timp sa afle toata lumea? |
Re: Intalnirea renault 5
ora si locatia - ca sa stim o treaba.
Sunt invitati toti posesorii de R5 - hai sa ne strangem cat mai multi :) Ultima oara baietii cu GTT-uri au rulat :D |
Re: Intalnirea renault 5
suna interesant...eu vin.
|
Re: Intalnirea renault 5
vin si eu chit ca nu mai am 5-ul :D
|
Re: Intalnirea renault 5
pe la 16, la Polivalenta ?
|
Re: Intalnirea renault 5
Daca scap de la munca la ora aia vin. Dar as zice mai bine la 18-19.00 ca e si mai liber in trafic.
|
Re: Intalnirea renault 5
Daca reusesc sa pun motorul sus, ajung si eu.
|
Re: Intalnirea renault 5
ok, hai pe la 8-8.30, sa ajunga toata lumea de serviciu.
Adi tu cum de esti liber la 4, ai program de gravida de 6 ore ? :D |
Re: Intalnirea renault 5
Din pacate eu nu mai pot ajunge pe 21.
Masina e la PL la schimbat de ulei, filtre, bolturi la usa sofer, etc etc. Credeam ca o termin pana vineri dar se pare ca nu. Sa faceti poze cu buburuzele. |
Re: Intalnirea renault 5
eu cu ferny ajungem in jur de 8...
|
Re: Intalnirea renault 5
pe ploaia asta ne mai vedem? eu initial voiam sa scriu 21 iunie cred...
dar ne vedem acolo diseara |
Re: Intalnirea renault 5
dar de ce nu in weekend? cred ca ar fi mai bine pt toti. e doar o idee.
|
Re: Intalnirea renault 5
2 Attachment(s)
ne vedem si in vichend daca nu ploua...
A fost full ieri la polivalenta, iata doar 2 din cele ... 2 masini participante :lol::lol: |
Re: Intalnirea renault 5
fff greu am gasit loc sa parcam:D oricum sper ca data viitoare sa nu mai ploua si sa ne vedem cu totii...
|
Re: Intalnirea renault 5
:joy: cea mai tare comunitate,renault 5 owners
|
Re: Intalnirea renault 5
bate vantu' prin padure tana nana nanananana... nici o alta intalnire p'aici prin bucuresti?
|
Re: Intalnirea renault 5
facem in ianuarie, stai sa ninga sa alunecam pana la intalnire...:D
|
| All times are GMT +2. The time now is 20:52. |
- Copyright 2026 4Tuning