![]() |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
banuiesc ca un 1.6 ar scoate 75 cp..dar nu sunt sigur |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
si vreau sa ii fac un mic upgrade la motor |
Re: Proprietari de vw vento
al meu e 1.8 75 cai. din ce am mai citit pe ceva forum nemtesc cica motoarele ar fi limitate de evacuare si admisie. diferenta dintre cel de 1.8 de 75 si 90 de cai e raportul de compresie si cutia de viteze in rest...am tot citit si pe vwforum si pe vw-vortex ceva ce ar putea aduce ceva mai multi cai dar nu am gasit mai nimic. compresor ar fi cam scump si nu ar aduce prea mult.
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
Re: Proprietari de vw vento
nu prea sunt in tara si de asta :P
|
Re: Proprietari de vw vento
este cineva interesat de spoilere modificate de vento?
|
Re: Proprietari de vw vento
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
Re: Proprietari de vw vento
3 Attachment(s)
Piesele pentru cruise control
|
Re: Proprietari de vw vento
3 Attachment(s)
Cam asa arata tempomatul pentru G3&Vento, motoare pe benzina. Daca cineva intentioneaza sa monteze, am un modul de comanda si o pompa de vacuum disponibile, primite bonus.Alaturi aveti costul transportului
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
Re: Proprietari de vw vento
Vreau si eu un suport pentru pahare.
Cine poate sa aduca asa ceva si la ce bani??? |
Re: Proprietari de vw vento
Suport de pahare in jur de 70 lei
Tempomat in jur de 500-550 lei |
Re: Proprietari de vw vento
Suportul meu de pahar presupun ca nu a venit,nu?
|
Re: Proprietari de vw vento
1 Attachment(s)
Au venit doar cele 2 care au fost comandate anterior solicitarii tale si care acum sunt pe masini.Daca iti mentii cererea vei fi primul servit. Sa comand doar un singur suport nu prea e rentabil. Transportul si comisionul W.U. tripleaza practic pretul suportului. Renteaza sa cumperi mai multe chestii, in general de mici dimensiuni, pentru a iesi mai iefin cu transportul. Poate daca ne unim mai multi obtinem si un pret bun.
Am mai vazut ceva de genul - suport pahare 10$ - maneta stergator cu comanda pentru computerul de bord(MFA) 15$ - panoul din jurul celor 3 butoane de la aeroterma (AIRcondition) 10$ - buton AC si recirculare 8$ - plafoniera cu comanda pentru trapa 12$ - 18'' katana rims $450 |
Re: Proprietari de vw vento
Imi mentin comanda,dar nu e nici o graba.
P.S. Jantele cred ca isi dubleaza pretul din cauza transportului.:???: |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
F bun pretul , avand in vedere ca sunt 1,209.00 $ setul de 4 noi noute |
Re: Proprietari de vw vento
Salut baieti
O intrebare mica poate stie cineva La blocul de lumini (sau ma rog cum se cheama el) de unde se pornesc pozitiile si farurile, in interior este un bec care lumineaza prin niste tuburi toata partea stanga a bordului La mine nu face treaba asta si am inlocuit si becul cu unul garantat bun dar degeaba Are cineva vreo idee? |
Re: Proprietari de vw vento
buna tuturor! am nevoie urgent sa imi spuna cine stie, ce ulei trebuie sa pun la un vw vento din 94 pe benzina motor de 1800 parca, acum am luato si are 12 mii de km de la ultimul schimb, sa innegrit uleiul! ajutati-ma!
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
Re: Proprietari de vw vento
buna tuturor! am nevoie urgent sa imi spuna cine stie, ce ulei trebuie sa pun la un vw vento din 94 pe benzina motor de 1800 parca, acum am luato si are 12 mii de km de la ultimul schimb, sa innegrit uleiul! ajutati-ma!
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
asteptam mai multe date despre masina ta(cod motor,nr.km.,.....)si niste poze cu ea sa admiram si noi. scuze daca nu sunt in asentimentul colegilor.! |
Re: Proprietari de vw vento
am uitat sa mentinez ca la 10000km o sa-i fac shimbul de ulei si filtrul.
:peace: |
Re: Proprietari de vw vento
pai are deja vreo 12 mii de km, de aia disper, si nu am stiut nici ce ulei sa ii pun, maine trebuie urgent sa il schimb, sa vad cat dureaza, sa innegrit uleiul, sper sa nu o stric :(
masina este recent adusa din spania de tatal meu si o tin cu acte si numere de spania , nu am de ales deocamdata, si as vrea si eu sa aflu cate ceva despre masinuta din acte, doar ca nu inteleg ce naiba scrie aici :))) |
Re: Proprietari de vw vento
aaa si daca stie cineva, ce trebuie sa fac daca cineva mia stricat iala de la usa masinii de la volan, a vrut probabil sa o ia, nu stiu, ca acum trebuie sa deschid din dreapta mereu, unde ar trebui sa ma duc sa o repare, si nu ma refer neaparat la un centru fix, ci la ce fel de om, mecanic electrician sau ce?
|
Re: Proprietari de vw vento
giorgiana, ai p.m.
|
Re: Proprietari de vw vento
dragosm3
e ff frumoasa masina!!! imi plac jantele.... daca are cineva jante pe 15' cu motor de 75Cp,se simte ceva diferenta fata de rotile de 13' sau 14'!!??? |
Re: Proprietari de vw vento
dragosm3
e ff frumoasa masina... imi plac jantele!! cine are jante pe 15' cu motor de 75cp,se simte ceva diferenta fata de rotile de 13' sau 14'!!?? adik merge mai greu sau ceva..... |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
eventual pe 17 deja se simte |
Re: Proprietari de vw vento
salut dragosm3 !
faina masinuta,ce an este ,cod motor ? |
Re: Proprietari de vw vento
salut dragosm3 !
faina masinuta,ce an este ,cod motor ? unde i-ai dat 180 ? |
Re: Proprietari de vw vento
salut dragosm3 !
faina masinuta,ce an este ,cod motor ? unde i-ai dat 180 ? |
Re: Proprietari de vw vento
10 Attachment(s)
vento 1.8 90cp suspensie KW spate reglabila si roti 15 si cam atat :)
|
Re: Proprietari de vw vento
2 Attachment(s)
si sa ma laud putin :))
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
ce mai urmeaza? ca vad ca suspensi , pleoape ,jenti,....... |
Re: Proprietari de vw vento
SALUTARE
are careva montat pe vento bara de rigidizare ? ma intereseaza subiectul,orice informatii sunt binevenite,pareri personale,poze etc. ___________________ Ce sosele faine avem in Romania ! |
Re: Proprietari de vw vento
la care te referi la cel dintre telescoape?
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
partea de sus |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
poate la un moment dat o sa imi pun dar o sa fie printr-e ultimele lucruri cred ca la un vr6 la 174 de cp are un rol dar la noi nu prea cred |
| All times are GMT +2. The time now is 11:00. |
- Copyright 2026 4Tuning