Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/34904-dacia-logan-pro-tuning-exclusive-baia.html)

Adytzu_JerrY 18-06-07 20:20

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
felicitari...!era de asteptat sa luati premiu ....
e foarte reusit loganu...
numai bine

MARI_NSL 18-06-07 20:22

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
felicitarile. ai muncit , dar a si iesit treaba buna .
bv..este un super Logan -felicitari :d

dogy_10 18-06-07 21:19

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
bravo!!!! primele doua cupe....o sa urmeze si altele.....munca va e rasplatita

imi place si loganu rosu....arata bine

maf 18-06-07 22:10

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
felicitari ........ :D poate vii cu el la cursa de la sv duminica asta :D

peugeot 206 18-06-07 23:24

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
reusita masina, felicitari proprietarului si la cat mai multe premii. Bafta!;)

quick_5hifter 18-06-07 23:35

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Asta nu-i masina de forjat la liniute...e o bijuterie de pus numai in "vitrine"

Felicitari pentru premii! Nu e o surpriza prea mare (surpriza a fost cand au aparut pozele cu masina :D)

@Roby: imi place noul vostru sticker "Pro Street Exclusive"! O sa arate bine si pe masina mea..

alexufo 19-06-07 01:04

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
felicitari !!!intradevar munca depusa se vede spor la treaba in continuare
ne vedem la cluj

peter 19-06-07 09:56

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
a iesit foarte tare ! bv roby....


cel mai tare Logan tunat din RO !

alex_v2you 20-06-07 01:17

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
bv...asa ceva mai rar la noi in RO
si sa iei tot de la inceput e ceva
Bafta
Respect!!!

maryan222 20-06-07 09:53

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
IMI VAND ANVELOPELE DE PE MASINA ...GOODYEAR 195/55/15...CARE E INTERESANT SA MA CONTACTEZE..OFERTA:d
SI...ARCURI SPORT EIBACH....PROMOTIE:p

SUPAPA_Jr 20-06-07 11:14

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
se pare ca baietii de la protuning sunt extrem de ocupati...nu mai prea au timp de cerintele altor clienti

VaLeX 20-06-07 11:31

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
chiar ca a iesit bine masina..felicitari pt proprietar ..imi place body kitu..nu am mai vazut pe`un "loghin" pus ..ff frumos

TheForce 20-06-07 21:53

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
E super tare masinutza...:P

protuning 24-06-07 22:36

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
inca o cupa castigata de logan in doua iesiri 3 cupe

protuning 25-06-07 00:30

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
10 Attachment(s)
cateva poze de la showul de la cluj unde masina a castigat titlu de best custom

alexufo 25-06-07 03:54

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
si pe bune ca a meritat titlul de best custom din plin sper ca ne vedem la mare :D sa mai stam la o poveste

Bogyciu 25-06-07 21:11

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Am citit tot de la prima la ultima pagina si cred ca este cel mai tare Logan la ora actuala. Superb e prea putin spus, pur si simplu nu vad ce s-ar putea reprosa acestei masini, e completa !!! Au mai fost proiecte de Logan Tuning da asta le intrece pe toate, sa ma corecteze cineva daca gresesc... Pe cand Logan Coupe (doua usi) Chop Top (plafon taiat) si Ampatament micsorat? Daca va apucati de asa ceva am sa fiu mandru ca vam dat ideea... Bafta in ceea ce faceti, pentru ca faceti bine...:lol:

ggd_87 30-06-07 01:10

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Baietii nu o s vina la mare. am vb cu roby si a zis k e prea mare distanta.
poate se razgandesc!

alexufo 30-06-07 01:15

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
roooobyyy hai ca vin si eu cu ceva nou ...sper :D

protuning 30-06-07 02:15

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by ggd_87 (Post 973970)
Baietii nu o s vina la mare. am vb cu roby si a zis k e prea mare distanta.
poate se razgandesc!

siuncer nu e vb de distanta ca m-as duce cu 1000!!!problema e ca am o nunta importanta pe data aia si nu apuc sa fiu acolo,si pe langa toate aste am planificat ca in 7 iulie ma apuc dee interior!desi poate ca macar loganul pleaca cu proprietarul.
foarte mult mi-ar fi placut sa fiu acolo!mai ales cand am auzit ca va fii ceva international!

quick_5hifter 30-06-07 08:56

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Mare pacat daca nu veniti...Loganul ar fi una dintre atractiile cele mai mari ale show-ului, fara exagerare...si ar fi plecat si cu premii, probabil...:cry: poate totusi gasiti o fereastra... show-ul are loc intre 20-22 iulie.

Petrecere frumoasa la nunta! si CASA DE PIATRA lui Remus!

Jogo_Kadett 02-07-07 00:20

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
no coment, crima masina, daca ai vrea sa gasesti un cusur.....nu ai cum, super idei si styling.ar fi pacat sa nu vi cu ea acolo.bafta

TheForce 04-07-07 09:24

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Tare e putin zis..mergetzi baietzi la mare...pkt k nu o sa fiu acolo ca plec la munca..dar distractie placuta!!

protuning 07-07-07 00:38

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by TheForce (Post 980936)
Tare e putin zis..mergetzi baietzi la mare...pkt k nu o sa fiu acolo ca plec la munca..dar distractie placuta!!

vom face tot posibilul ca loganul sa ajunga la mare!!!!

Salas 10-07-07 22:57

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Bravo baieti! excelent Bafta in continuare

IamCross 15-07-07 19:18

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Oare de ce nu se gandeshte nimeni sa faca "Chop Top" la Logan, ar arata cu siguranta mult mai bine ;)

dogy_10 15-07-07 20:13

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
iti dai seama ce costuri inplica chestia asta???


apropo ce se mai aude cu interiorul de la logan si cu motorul de 170 de cai???

maf 15-07-07 22:59

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by IamCross (Post 998864)
Oare de ce nu se gandeshte nimeni sa faca "Chop Top" la Logan, ar arata cu siguranta mult mai bine ;)

wow idee revolutionara :))(be serious)

nici pe 1310 nu am vazut chop si alea chiar ar merge putin ...... apii pe logan ........ tu nu te gandesti la complexitatea unei astfel de lucrari ?

ce vezi tu in america ca fac aia pe hot road`uri e usor pt eu pe masinile alea :)

Villy ATS 16-07-07 03:33

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
poze cu interiorul si motorul????:D

maf 16-07-07 04:09

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
:)) probabil nu au pus cu motorul si interiorul pt ca pro street se ocupa doar de caroserie .....fac elemente din fibra de sticla....... din cate am inteles nici nu o vopsesc ........

protuning 24-07-07 11:35

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by maf (Post 999679)
:)) probabil nu au pus cu motorul si interiorul pt ca pro street se ocupa doar de caroserie .....fac elemente din fibra de sticla....... din cate am inteles nici nu o vopsesc ........

nu am pus poze cu motorul si interiorul pt ca inca nu ne-am apucat!sau amanat pt prezenta noastra cu masina la tuning fever.nu ne ocupamde motoare intradevar asta e sarcina proprietarului!in schimb de interior ne apucam cat de curand!vrem sa cream un bord cu un design deosebit !asta in ciuda faptului ca nu ne ocupam de interioare doar pt masini de prezentare unde avem mana libera !!

TheForce 24-07-07 11:37

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Bafta atunci!!

protuning 24-07-07 12:02

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
7 Attachment(s)
la tuning fever loganul a castigat doua cupe best autoctona si best customs astfel la 3 participari loganul a castigat 5 cupe de best!pt o masna neterminata sunt multumit de rezultate!in curand vine interiorul ,dupa care si motorul de clio rs.
postez cateva poze de la eveniment!

TheForce 24-07-07 12:04

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Super tare...da motorul de rs cam ce pret..?

B-XX-NOX 24-07-07 12:21

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
super frumos e..... felicitari pentru cupe :P cati cai are motoru de clio rs ? si la c bani ? bafta cu proiectu in continuare :)

dogy_10 24-07-07 17:07

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
BRAVO!!! sunteti cei mai tari.....at facut un logan pe care il apreciaza toata lumea...asteptam urmatoarele surprize

IamCross 29-07-07 14:04

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by dogy_10 (Post 998967)
iti dai seama ce costuri inplica chestia asta???


apropo ce se mai aude cu interiorul de la logan si cu motorul de 170 de cai???

Nu prea shtiu ce costuri ar implica:???: . Eu cred ca nu prea e mare lucru, am impresia ca tre sa tai nishte tabla, sa faci un roof nou shi sa dai comanda de nishte geamuri potrivite. Te rog explica-mi (fara mishto).

SUPAPA_Jr 29-07-07 14:17

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
tre sa tai niste tabla...sa o strambi la linie...sa tai plafonul dupa aia...sa bagi material de umplutura...sa faci rost de chedere si geamuri...si cam atat...roof nou...e plafon...si decat sa il faci din fibra mai bine il lasi fara.

Bogyciu 29-07-07 15:08

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Eu unu am vazut acu ceva timp pe la TV un nene de prin UK care si-a facut un Mitsubishi Lancer Evo IX coupe, adica a taiat din el in lung si din plafon(scurtat si scundat). Vreau sa zic ca masina era bestiala ca look, nu o poti compara cu nimic altceva, in interior era pregatita de WRC la fel si motorul. Acel "nene" zicea ca doar partea de "Building" a "Body-ului" l-a ajuns undeva la 30.000 lire sterline... Am zis ca era pregatita de curse, asa ca in pret sunt incluse si cusca de protectie, "roll cage-ul", si renuntarea la toata tabla nefolositoare pt scaderea greutatii. Acu fara nici o legatura cu ce am scris mai sus, pacat ca cei de la Dacia nu s-au gandin sa extinda putin gama Logan, cum a facut Reno-ul la inceput cu Meganul(bi-corp, sedan, break, scenic, coupe, cabrio) etc, etc. Poate erau mai multe posibilitati de tuning pe un Logan coupe;) ...

m@nu 30-07-07 23:04

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
moa prea belea zi si mie kt te costa si d unde tiai faqt asta


All times are GMT +2. The time now is 09:39.

- Copyright 2026 4Tuning