Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Polo GTI vs. ...? (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/26146-polo-gti-vs.html)

mpa 10-03-07 13:08

Re: Polo GTI vs...
 
Pacat ca aseara nu ai fost de gasit nici tu nici Zgb pentru joaca cu Golf 2. Asteptam in continuare.

Zyx 10-03-07 13:21

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 790617)
Pacat ca aseara nu ai fost de gasit nici tu nici Zgb pentru joaca cu Golf 2. Asteptam in continuare.

Direct! Una la mana, am imresia ca mai demult ti-am lasat un numar de telefon... Deci?! Cam cat de greu de gasit am fost?! Bine, daca ai incercat sa ma cauti (fizic) abia dupa 11 eram prin Bucuresti... ;) :D

Zyx 10-03-07 13:23

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by ady_gti (Post 790392)
ai de ales dintr-e cele 2 .. BMW 330 ci 231 cp stok
SI UN 205 GTI cu 130 de cai .... sa-mi zici cu care vrei sa alergam si pe 1 MAI te astept la saturn

Cu amandoua at fi interesant... De la 330 stiu la ce sa ma astept... Dar de la GTI, nu prea... mai ales ca ai cam dat de inteles ca nu prea e stock...

Zyx 10-03-07 13:26

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by -ZZ- (Post 789781)
imi pare rau...dar am parasit capitala astazi.....cu proxima ocazie reeditam joaca....si de ar fi un pic mai cald ...sa se lipeasca un pic si gumele.........acum sunt la iasi....sa vedem ce zice golful alb.....8)

Crede-ma ca la mine problema aderentei era acuta!!! Pentru ca nu era ceva mai cald, nu am putut da 2-ul cum trebuie... La 2 pierd cel mai mult (acum, la temperaturile astea...) E, mai vedem noi...

Rabanne 10-03-07 14:00

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by B39738 (Post 790551)
deci pot confirma spusele mele...cel mai tare golf5 gti pe care il stiu la ora actuala este in iasi,si este manual...

Golf-ul GTI negru a cam stat bara la bara cu Zyx. Golful GTI alb in mod cert va fi in fatza. Avand in vedere ca si Golful GTI alb e lucrat tot de noi, aceasta cursa poate fi considerata un duel de casa. Astept cu nerabdare cursa dintre Zyx si GTI-ul alb.

mpa 10-03-07 14:12

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Zyx (Post 790633)
Direct! Una la mana, am imresia ca mai demult ti-am lasat un numar de telefon... Deci?! Cam cat de greu de gasit am fost?! Bine, daca ai incercat sa ma cauti (fizic) abia dupa 11 eram prin Bucuresti... ;) :D

Si noi am fost dupa 12 acolo unde a fost toata lumea. Ce e drept era mai intuneric. Daca urmaresti atent afirmatiile tale dea lungul timpului o sa constati singur schimbari comportamentale si de atitudine. Prima oara cand am avut placerea sa ne gasim in acelasi loc erai o alta persoana. Undeva pe parcurs au inceput sa te prinda si pe tine gradele daca intelegi ce vreau sa zic. Adica din discutii mai ales indirecte si afirmatii facute publice ai ajuns de la un outsider cu care Golfurile GTI ziceau ca nu au de ce sa se dea, la unul care trateaza lumea la fel. Cine stie poate poti sa revii la sentimente mai bune.

Zyx 10-03-07 14:24

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 790696)
Si noi am fost dupa 12 acolo unde a fost toata lumea. Ce e drept era mai intuneric. Daca urmaresti atent afirmatiile tale dea lungul timpului o sa constati singur schimbari comportamentale si de atitudine. Prima oara cand am avut placerea sa ne gasim in acelasi loc erai o alta persoana. Undeva pe parcurs au inceput sa te prinda si pe tine gradele daca intelegi ce vreau sa zic. Adica din discutii mai ales indirecte si afirmatii facute publice ai ajuns de la un outsider cu care Golfurile GTI ziceau ca nu au de ce sa se dea, la unul care trateaza lumea la fel. Cine stie poate poti sa revii la sentimente mai bune.

Sincer, niciodata nu am stat sa imi fac eu, de unul singur, un profil psihologic... Si nici nu o sa o fac... prea curand, prea curand! ;) Acum, ce pot sa iti spun tie este ca cine ma cunoaste, stie despre ce vorbesc, de ce vorbesc asa (daca vorbesc in vreun fel), cine nu ma cunoaste... se vede ca nu ma cunoaste! E simplu!
Oricum, in legutura cu felul in care ma abordezie, omul care ma consiferi tu pe mine a fi... te inseli (deci, se vede ca nu ma cunosti) si mai ai multe de facut ca sa socializezi asa cum trebuie cu oamenii (nu e numai parerea mea!) Asta ai putea sa o iei ca pe un sfat! Ma rog, daca vrei...

mpa 10-03-07 14:35

Re: Polo GTI vs...
 
Multumesc pentru sfat. Abia astept sa socializam atunci. Poate vad si eu cine esti cu adevarat;)

B39738 10-03-07 16:34

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Rabanne (Post 790676)
Golf-ul GTI negru a cam stat bara la bara cu Zyx. Golful GTI alb in mod cert va fi in fatza. Avand in vedere ca si Golful GTI alb e lucrat tot de noi, aceasta cursa poate fi considerata un duel de casa. Astept cu nerabdare cursa dintre Zyx si GTI-ul alb.

cunoastem situatia cu duelul de casa...ideea este ca aseara am vazut intr-una din cele 3 curse si o masina distanta intre cei 2...polo-ului gti ii va fi greu...felicitari,johann...si pentru ca m-ai batut si pe mine...:)...

golf4tunat 10-03-07 17:59

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Rabanne (Post 790676)
Golf-ul GTI negru a cam stat bara la bara cu Zyx. Golful GTI alb in mod cert va fi in fatza. Avand in vedere ca si Golful GTI alb e lucrat tot de noi, aceasta cursa poate fi considerata un duel de casa. Astept cu nerabdare cursa dintre Zyx si GTI-ul alb.

si eu astept cu nerabdare ... dar vad ca discutia nu prea e bagata in seama de proprietarul polo-ului gti ... si-o fi gasit oare fratele mai mic un frate mai mare pe masura ? :D


PS Cutia manuala RULZ ...

Zyx 10-03-07 18:06

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Rabanne (Post 790676)
Golf-ul GTI negru a cam stat bara la bara cu Zyx. Golful GTI alb in mod cert va fi in fatza. Avand in vedere ca si Golful GTI alb e lucrat tot de noi, aceasta cursa poate fi considerata un duel de casa. Astept cu nerabdare cursa dintre Zyx si GTI-ul alb.

Abia astept! Nu zi hop pan' nu sari groapa! ;)

@B39738: te-ai dat si tu cu acest Golf?!

zGb 10-03-07 18:24

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 790617)
Pacat ca aseara nu ai fost de gasit nici tu nici Zgb pentru joaca cu Golf 2. Asteptam in continuare.

erau 2 grade aseara...ce vroiai sa fac? inca nu mi-am pus 4motion :lol:

si oricum ti-am zis mai sus...dintre toate cele mentionate am apucat sa schimb doar suspensia...cauciucuri inca n-am pus si nici la soft n-am mai lucrat

mpa 10-03-07 18:35

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by zGb (Post 791013)
erau 2 grade aseara...ce vroiai sa fac? inca nu mi-am pus 4motion :lol:

si oricum ti-am zis mai sus...dintre toate cele mentionate am apucat sa schimb doar suspensia...cauciucuri inca n-am pus si nici la soft n-am mai lucrat

Erau 2 grade pentru toti. Te asigur ca nici noi nu avem 4x4 si nici nu plecam mai bine de pe loc. Sunt convins ca presand pana la urma o sa ajungem cu totii mai devreme sau mai tarziu la start.

zGb 10-03-07 19:06

Re: Polo GTI vs...
 
stiu ca erau 2 grade pt toti dar te asigur ca voi mai aveti pana la 470nm...

B39738 10-03-07 19:10

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Zyx (Post 790981)
Abia astept! Nu zi hop pan' nu sari groapa! ;)

@B39738: te-ai dat si tu cu acest Golf?!

da,m-am dat si eu cu el...si m-a batut...3-0...stie el de ce...aseara a fost seara golfului alb...

Zyx 10-03-07 19:13

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by B39738 (Post 791074)
da,m-am dat si eu cu el...si m-a batut...3-0...stie el de ce...aseara a fost seara golfului alb...

Te intrebam clar daca te-a batut, nu ca da, m-a batut, dar stie el de ce, ca a fost nu stiu ce... Vreau sa stiu si eu clar! Bine, daca se poate!
Mersi!
Ura!

B39738 10-03-07 20:40

Re: Polo GTI vs...
 
De ce te aprinzi aiurea?

Nu-mi sta in fire sa stric bucuria unui om,mai ales sa nu recunosc o infrangere,chiar daca a fost in limita unui spoiler avans. La masina mea s-a stricat defectul pentru ca s-a spart blow-offul. Si am fost invins. Chiar cu 3-0. Am realizat apoi ce s-a intamplat, dar asta nu ii poate lua victoria omului.

Cat despre Polo-ul tau,mi-as face griji serioase de reusita fata de Golf-ul alb,intrucat,asa cum am mai zis,am vazut si 1 masina distanta intre el si oponentul negru,cu care tu stii foarte bine pe unde si cum stai.

Ura!

zGb 10-03-07 20:57

Re: Polo GTI vs...
 
zyxu poate foarte usor sa-si mai ridice masina pe bani putini si riscuri minime :)

Zyx 10-03-07 21:05

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by B39738 (Post 791185)
De ce te aprinzi aiurea?

Nu-mi sta in fire sa stric bucuria unui om,mai ales sa nu recunosc o infrangere,chiar daca a fost in limita unui spoiler avans. La masina mea s-a stricat defectul pentru ca s-a spart blow-offul. Si am fost invins. Chiar cu 3-0. Am realizat apoi ce s-a intamplat, dar asta nu ii poate lua victoria omului.

Cat despre Polo-ul tau,mi-as face griji serioase de reusita fata de Golf-ul alb,intrucat,asa cum am mai zis,am vazut si 1 masina distanta intre el si oponentul negru,cu care tu stii foarte bine pe unde si cum stai.

Ura!

Nu m-am aprins... Eram doar curios si prin raspunsul tau ai dat o nota de... mister, sa zic asa... Deci, sa inteleg ca masina ta nu a mers la capacitatea ei maxima?
Sincer, nu am de ce sa imi fac griji... ;) Asta e, daca ma bate, ma bate... dar mai e pana vedem asta, cred eu...

Rabanne 10-03-07 21:46

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Zyx (Post 790981)
Abia astept! Nu zi hop pan' nu sari groapa! ;)

@B39738: te-ai dat si tu cu acest Golf?!


Nu zic hop dar dupa cursa ta cu Golful GTI negru am aflat si noi ca nu trebuie sa ne fortam prea tare pentru a scoate cele mai bune TFSI-uri la curse. Avand in vedere cele petrecute intre tine si cele mai fioroase TFSi-uri de la noi putem sta linistiti o perioada lunga de timp in ceea ce priveste performantele masinilor tunate de noi. A fost un simplu test, o comparatie, nicidecum o rivalitate sau ceva ce trebuie impartit dincolo de asfaltul soselei. Masinile inca mai au potential neexploatat, destul chiar. Cand vom considera ca ne sufla cineva in ceafa atunci vom fi mai rezervati sa spunem hop, insa nu va fi cazul.

SEBASTIAN 10-03-07 22:24

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Rabanne (Post 791286)
Nu zic hop dar dupa cursa ta cu Golful GTI negru am aflat si noi ca nu trebuie sa ne fortam prea tare pentru a scoate cele mai bune TFSI-uri la curse. Avand in vedere cele petrecute intre tine si cele mai fioroase TFSi-uri de la noi putem sta linistiti o perioada lunga de timp in ceea ce priveste performantele masinilor tunate de noi. A fost un simplu test, o comparatie, nicidecum o rivalitate sau ceva ce trebuie impartit dincolo de asfaltul soselei. Masinile inca mai au potential neexploatat, destul chiar. Cand vom considera ca ne sufla cineva in ceafa atunci vom fi mai rezervati sa spunem hop, insa nu va fi cazul.

Acum ai concurenta exista SKN.:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zyx 11-03-07 02:26

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 791336)
Acum ai concurenta exista SKN.:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

UUUuuu!!! Frumos!

Rabanne 11-03-07 03:58

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 791336)
Acum ai concurenta exista SKN.:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Numele nu reprezinta nimic, sa lasam rezultatele sa vorbeasca.

-ZZ- 11-03-07 13:43

Re: Polo GTI vs...
 
Iar se 'plimba' 2 si scriu 20 despre plimbarea lor.....si cat despre golfuri albe si negre....polo-uri si alte masinutze....mai vedem....cu sigurantza mai rau nu va fi ;) pt cel negru ;) .....a fost doar o prima batalie...:twisted:

Rabanne 11-03-07 15:13

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 791336)
Acum ai concurenta exista SKN.:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

P.S. Daca am ajuns sa fiu concurat de catre SKN inseamna ca am ajuns departe:)O firma atat de mare sa concureze un singur om, un roman. Sa inteleg ca sunt "The man to beat" in lumea tuningului de la noi;)

SpeedeR 11-03-07 16:33

Re: Polo GTI vs...
 
chiar, e ceva :D
dar sa ai grija sa nu vina papusa ucigasa noaptea dupa tine :lol:

golf4tunat 11-03-07 16:47

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by -ZZ- (Post 792017)
Iar se 'plimba' 2 si scriu 20 despre plimbarea lor.....si cat despre golfuri albe si negre....polo-uri si alte masinutze....mai vedem....cu sigurantza mai rau nu va fi ;) pt cel negru ;) .....a fost doar o prima batalie...:twisted:

...foare corect...

Rabanne 11-03-07 20:55

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by SpeedeR (Post 792261)
chiar, e ceva :D
dar sa ai grija sa nu vina papusa ucigasa noaptea dupa tine :lol:

LOOOOOOOOOL!!Tare asta:))

https://img484.imageshack.us/img484/3...ip03dh2.th.gif

adibose 11-03-07 21:37

Re: Polo GTI vs...
 
sunt curios ce stie o masina ca a mea cu soft SKN, pe langa cea facuta de Rabanne.... :D

adibose 11-03-07 21:47

Re: Polo GTI vs...
 
uitase-m sa adaug...SKN d 1000 d Euro ;)

-ZZ- 12-03-07 08:34

Re: Polo GTI vs...
 
Ce misto e sa STII ce NU STIU altzii :twisted: :twisted:

Razvan P 12-03-07 23:16

Re: Polo GTI vs...
 
fara nici o rautate .... stai linistit , nu esti "the man to beat in lumea tunning-ului/ECU tunning-ului romanesc" , esti chiar departe ;)

Zyx 12-03-07 23:47

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by -ZZ- (Post 793260)
Ce misto e sa STII ce NU STIU altzii :twisted: :twisted:

Ok, poate ne pui in tema... ce stii tu si nu stiu altii?!

Rabanne 13-03-07 04:06

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Razvan P (Post 795045)
fara nici o rautate .... stai linistit , nu esti "the man to beat in lumea tunning-ului/ECU tunning-ului romanesc" , esti chiar departe ;)

Daca zici tu...:)

Rabanne 13-03-07 04:12

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Zyx (Post 795091)
Ok, poate ne pui in tema... ce stii tu si nu stiu altii?!

Ceva care deja o da prea tare in reclama si nu este cazul. Suntem demult offtopic si cred ca este de ajuns. Pentru cei interesati de ce sunt sau ce nu sunt ii anunt ca am un site si un forum pe care pot sa le viziteze in caz ca vor sa-si mai dea cu parerea. Ii rog pe cei care nu au nici o treaba cu cursele si cu realitatea sa ma lase sa exist. Sa incercam sa abandonam totusi tema legata de mine si de activitatea mea pana nu li se umfla venele unora si crapa definitiv. George si ceilalti, va rog mult sa revenim la subiect si sa ne referim strict la disputele de pe sosea. Imi cer scuze daca am directionat aceasta discutie intr-o directie diferita de cea indicata de titlul topicului.

SEBASTIAN 13-03-07 07:00

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by adibose (Post 792803)
uitase-m sa adaug...SKN d 1000 d Euro ;)

Cam intre 900 si 1400 chiar 1600 depinzand de model si stagiu.
Daca e scump sau merita ramane de vazut, iar din ce stiu eu ei au softuri destul de bune. Care sunt cele mai bune ramane de vazut, insa nu stiu cine o sa-si dea cu parerea concret si obiectiv.

Stiu o masina cu soft SKN care merge destul de bine un A4 tdi 3.0l quattro si are cam 280cp fiid destul de fioroasa. Cine are una similara poate sa-l provoce.
Zyx o stie si poate interpreta putin situatia.

-ZZ- 13-03-07 11:16

Re: Polo GTI vs...
 
dar ce am facut mai :sad: :sad: .....

yoda 15-03-07 09:00

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Rabanne (Post 791286)
Nu zic hop dar dupa cursa ta cu Golful GTI negru am aflat si noi ca nu trebuie sa ne fortam prea tare pentru a scoate cele mai bune TFSI-uri la curse. Avand in vedere cele petrecute intre tine si cele mai fioroase TFSi-uri de la noi putem sta linistiti o perioada lunga de timp in ceea ce priveste performantele masinilor tunate de noi. .

nu prea inteleg?!oare sunt si eu bagat in categoria de mai sus?!de ce crezi k trebuie sa stati voi linistiti?fara suparare...au reusit altii lucruri marete cu mult inaintea ta !!! ;)
a sta bara la bara e una (si inseamna k mai e de lucrat) iar a bate cu cel putin 2 masina e alta!!! (poti stat cat de cat linistit o perioada) :lol:

piele_bps 15-03-07 09:05

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by yoda (Post 799022)
nu prea inteleg?!oare sunt si eu bagat in categoria de mai sus?!de ce crezi k trebuie sa stati voi linistiti?fara suparare...au reusit altii lucruri marete cu mult inaintea ta !!! ;)
a sta bara la bara e una (si inseamna k mai e de lucrat) iar a bate cu cel putin 2 masina e alta!!! (poti stat cat de cat linistit o perioada) :lol:

Nu ai urmarit cu atentie topicul. Bara la bara a stat ZOZ, care era facut soft din cauza cutiei. Si ZOZ a luat vreo 2-3 masini de la golfu 5 GTI alb de iasi (manual), care e facut tot de Rabbane. D-aia stau oamanii linistiti.
Eu zic ca e destul de clar ce a vrut sa spuna Rabbane, nu mai fiti carcotasi.

yoda 15-03-07 09:32

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by piele_bps (Post 799028)
Nu ai urmarit cu atentie topicul. Bara la bara a stat ZOZ, care era facut soft din cauza cutiei. Si ZOZ a luat vreo 2-3 masini de la golfu 5 GTI alb de iasi (manual), care e facut tot de Rabbane. D-aia stau oamanii linistiti.
Eu zic ca e destul de clar ce a vrut sa spuna Rabbane, nu mai fiti carcotasi.

am urmarit topicul :-P dar tu nu ai inteles ce vroiam sa spun :lol:
din ce stiu eu (sursa sigura ;)) am inteles k nu au stat bara la bara si ca zyxu' l-a facut :D nu e nimeni carcotas !:oops:
oricum sunt curios cum sta gtiul alb cu zyx ! ;)
salve.


All times are GMT +2. The time now is 09:39.

- Copyright 2026 4Tuning