Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Trs (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/25945-oltcit-trs.html)

bogdanlascu 09-01-07 22:18

Re: Oltcit Trs
 
la mine cred ca merita riscul,odata pe saptamina ies cu masina ,despre butuci suna-ma si vb

Magos 10-01-07 08:12

Re: Oltcit Trs
 
dar am si eu o intrebare... o parte din folii nu sunt omologate RAR?? adica cele montate la centre autorizate... ca eu asa stiam... :(

Ja_Rule 10-01-07 12:22

Re: Oltcit Trs
 
nush daca se mai dau ... dar daca`ti pui folia cea mai deschisa nu cred ca au ce sa`ti zica

bodyspeed 11-01-07 20:41

Re: Oltcit Trs
 
no more offtopic.. zici ca e chat aici
multumesc

Dumitru Cristian 12-01-07 17:02

Re: Oltcit Trs
 
La ce foloseste intercoolerul??

Ja_Rule 12-01-07 18:41

Re: Oltcit Trs
 
raceste aerul care intra in turbina

bogdanlascu 12-01-07 21:10

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by Ja_Rule (Post 695689)
raceste aerul care intra in turbina

care iese din turbina,turbina se incalzeste din cauza gazelor de la evacuare ,ea trage aer din filtrul de aer pe care il incalzeste iar intercoolerul il raceste pt ca aerul care intra in motor trebuie sa fie cit mai rece posibil

Ja_Rule 12-01-07 21:22

Re: Oltcit Trs
 
tu sti mai bine :)

B-14-BYE 12-01-07 21:30

Re: Oltcit Trs
 
exact.. aerul este foarte cald cand iese din turbina.. si inainte sa intre in carburator.. e racit de intercooler. e simplu

Magos 13-01-07 00:02

Re: Oltcit Trs
 
cataline.... ce'ti atarna mama azi de masina cand ai plecat de la poli?? ;))

B-14-BYE 13-01-07 08:14

Re: Oltcit Trs
 
stopul. s-a rupt o clema.

e_Max 14-01-07 02:42

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by doarr4u17 (Post 696282)
stopul. s-a rupt o clema.

si ce ai degand sa faci ca,cleme separate nu se gasesc
intreb ca asa am patzit si eu

B-14-BYE 14-01-07 08:41

Re: Oltcit Trs
 
am rezolvat deja.

B-14-BYE 14-01-07 11:30

Re: Oltcit Trs
 
2 Attachment(s)
ma prosteam :D nu-i asa ca sunt dragutz?:D:d

Laure2fast 14-01-07 12:26

Re: Oltcit Trs
 
chiparosule :lol: stergator nu ai?sau nu iti trebuie :))

B-14-BYE 14-01-07 12:39

Re: Oltcit Trs
 
am strans prea tare piulitza si cand i-am dat drumu a luat-o inainte stergatoru.:D s-a rupt:D

vali-tgm 14-01-07 13:02

Re: Oltcit Trs
 
stiu ca sunt off topic dar sincer nu credeti ca sunt prea multe sticky ? mi se par exagerat de multe. thread cu 8 posturi si e sticky

bogdanlascu 14-01-07 16:42

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by doarr4u17 (Post 697473)
ma prosteam :D nu-i asa ca sunt dragutz?:D:d

de ce nu ai vopsit capota la interior?era greu?

B-14-BYE 14-01-07 18:36

Re: Oltcit Trs
 
era vorba sa mi-o vopseasca si pe aia.. dar.. bulangii s-au facut ca au uitat.. o s-o vopsesc cand vopsesc si aripa spate unde e atinsa. si fac si haionu bleu. am montat si spoileru spate.. am vopsit si plasele negre.. arata bine .. urmeaza jante

Magos 15-01-07 00:07

Re: Oltcit Trs
 
sunt curioasa sa vad jantele... pana la urma, in 3-4 prezoane?? ca nu mai stiu daca ti-ai pus sau nu flanse, si daca nu, sa imi spui si mie de unde sa iau jenti in 3 prezoane, ca m-au terminat!! nu gasesc niciunde...!!!

Madalin Zolti 17-01-07 15:24

Re: Oltcit Trs
 
chiar doarr4u dupa ce modific cutia de viteze , ne dam?

B-14-BYE 17-01-07 16:47

Re: Oltcit Trs
 
4 Attachment(s)
niste poze.. azi am facut o gramada la masina!
stergator. oglinda stanga. partea de jos de la bord. contact. scaun. placutze.

NightDevil 17-01-07 18:24

Re: Oltcit Trs
 
auzi ecacuare nu trebuia sa vina in partea cealalta :ballbounc

B-14-BYE 17-01-07 20:50

Re: Oltcit Trs
 
aia veche poate :P am anulat finala.. si finala era pusa in asa fel sa iasa prin stanga..

Ja_Rule 17-01-07 23:22

Re: Oltcit Trs
 
mergea si in ambele parti

Magos 18-01-07 07:37

Re: Oltcit Trs
 
pai asa a vrut sa o puna prima oara... :D

PetricaCBD 18-01-07 10:44

Oltcit Trs
 
super marfa Cataline arata super cu bara pe spate imi pare bine k am putut sa te ajut.E OK.


"aaa apropo e valabil pentru toata lumea,lasati-l pe madallin zolti sa vorbeasca(stiti cu toti ce ii poate pielea) k in curand il asteapta o vizita de la mai multe persoane(DOARR STIE!!! :)).NUMAI BINE LA TOATA LUMEA!!!

Astept explicatii pe PM vizavi de aceasta parte a post-ului. Asta ca sa nu primesti un avertisment pentru amenintari si atitudine!

Edited by ReLLaXX

Slim29 18-01-07 13:46

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by PetricaPTK (Post 703444)
super marfa Cataline arata super cu bara pe spate imi pare bine k am putut sa te ajut.E OK.aaa apropo e valabil pentru toata lumea,lasati-l pe madallin zolti sa vorbeasca(stiti cu toti ce ii poate pielea) k in curand il asteapta o vizita de la mai multe persoane(DOARR STIE!!! :)).NUMAI BINE LA TOATA LUMEA!!!

frumos cataline bv chiar imi place ce ai facut din oltean..
tzutze :twisted: :twisted: ce nemernic eshti :))

Ja_Rule 18-01-07 23:12

Re: Oltcit Trs
 
cataline eu unu` mi`am schimbat parerea despre tine (momentan) daca vinzi masina, imi schimb iar parerea :) pana acum nota 9 de la mine la proiectu` tau ... tine`o tot asa!

Magos 19-01-07 11:00

Re: Oltcit Trs
 
Asa e , Ja_Rule.. Arata bine masina.. Ti-o spun ca o vad saptamanal... :) Good project...!!

Viduka11 19-01-07 20:08

Re: Oltcit Trs
 
eu nu o vad niciodata ...dar ce vad in poze...imi este placut ochilui....pacat ca o vinzi

B-14-BYE 19-01-07 23:07

Re: Oltcit Trs
 
nu mai e de vanzare... urmeaza dvd si ecrane si interioru facut marfa.. o parte l-am facut ! si jante bineinteles !! sa va explice magos ce reprize in trepte are masina mea :D

Bryan 20-01-07 01:07

Re: Oltcit Trs
 
i-ai facut ceva la motor..?(sper sa nu mi se stearga si postul asta)

NightClubRacer 20-01-07 14:34

Re: Oltcit Trs
 
fuge super tare! ;) apropo esti insane cu volanu ala! :lol:

Dumitru Cristian 20-01-07 14:39

Re: Oltcit Trs
 
De unde ai luat pragurile??(te rog mult mult:lol: )

B-14-BYE 20-01-07 16:08

Re: Oltcit Trs
 
craiova fiber plast !

bogdanlascu 20-01-07 16:39

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by doarr4u17 (Post 705975)
nu mai e de vanzare... urmeaza dvd si ecrane si interioru facut marfa.. o parte l-am facut ! si jante bineinteles !! sa va explice magos ce reprize in trepte are masina mea :D

ce reprize poate sa aiba? un trs-u normal cum are toata lumea (care are trs)

Dumitru Cristian 20-01-07 18:36

Re: Oltcit Trs
 
Ms mult mult!(in poza la fiberplast nu arata la fel)

Magos 21-01-07 00:16

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by doarr4u17 (Post 705975)
nu mai e de vanzare... urmeaza dvd si ecrane si interioru facut marfa.. o parte l-am facut ! si jante bineinteles !! sa va explice magos ce reprize in trepte are masina mea :D

ahaaa.... te-a intaratat RS'u!! :D:D

Cataline mama... Marfa masina.. Insane driver.. Dar eu ma jur ca nu mai urc ever cu tine in masina... :oops: :oops: :oops: sper ca ai vazut ca ma tineam de tot ce apucam... cu o mana de maner, cu alta de scaun si cu un picior sprijinit in spatele lui Mike.. =))

e_Max 23-01-07 21:47

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by Magos (Post 707515)
ahaaa.... te-a intaratat RS'u!! :D:D

Cataline mama... Marfa masina.. Insane driver.. Dar eu ma jur ca nu mai urc ever cu tine in masina... :oops: :oops: :oops: sper ca ai vazut ca ma tineam de tot ce apucam... cu o mana de maner, cu alta de scaun si cu un picior sprijinit in spatele lui Mike.. =))

frate eu peasta niciodata nam intzeleso drumurile publice asociate cu viteza
FRATE CE AVETZI IN CAP vretzi curse mergetzi la oradea


All times are GMT +2. The time now is 12:09.

- Copyright 2026 4Tuning