![]() |
vesti
gratzian.....da-ne vesti despre concurs......sper ca daca am asteptat atata vreme sa fie intradevar un concurs pe masura :D :D :D
|
vreau si eu un program cu care poti sa faci tuning virtual pe o poza
|
Re: vesti
Quote:
RABDARE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: |
da ...si io am avut probleme pana am dat de regulament ......folositi DAP ..pt cei care aveti probleme ...
acum ...mai trebuie doar rabdare :D |
detalii ceva?? :roll: :roll: :roll: :roll: detalii NOI..daca se poate ...
|
RABDAREEEEE :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
|
Re:
Quote:
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
dupa cum vedeti pe pagina de start a 4tuning, timpul se scurge relativ repede si nu prea se intampla nimic vis-a-vis de concurs.
eu propun o ultima filtrare a categoriilor concursului (atunci cand le-am publicat/propus, erau doua luni/60 de zile, nu 29 de zile ca acum...) veti avea propunerea mea astazi, o voi discuta si cu gratian. sper sa iasa ceva. vorba cantecului: ..."urmareste-ti visul, nu te lasa urmarit de vis/daca visezi urat te frigi... nu ti-am zis ?!?"... m-am implicat in organizarea concursului pt. profesionalism/transparenta/comunicare si-mi voi tine promisiunile. |
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
5 Attachment(s)
sa incepem cu inceputul.
categoria FREEHAND va ramane in picioare, e vorba de desen de mana, e timp destul. in schimb, masina va fi desenata si prezentata DOAR din doua unghiuri: 3/4 fata si 3/4 spate masinile apartin clasei compacte, ultimele modele. veti avea de ales/votat masina care va fi modificata din urmatoarele 5: BMW SERIA 1, PEUGEOT 307, RENAULT MEGANE, VW GOLF, OPEL ASTRA. masina aleasa de voi, din aceste 5 masini, inca o data zic, va fi cea care se va modifica de participantii la concursul 4TUNING VIRTUAL CHALLENGE 2006, la sectiunea FREEHAND. |
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
categoria BEGINNER TUNING va ramane si ea in picioare, e timp. masina va fi modificata virtual si prezentata dintr-un singur unghi, 3/4 fata.
masinile sunt deja cunoscute in peisajul national si international de tuning, pentru referinte concurenti. vor fi de asemenea 5 masini supuse la vot. masina aleasa de voi, din aceste 5 masini va fi cea care se va modifica de participantii la concursul 4TUNING VIRTUAL CHALLENGE 2006, la sectiunea BEGINNER TUNING. LATER EDIT: pozele(cu modelele de baza, pe care veti lucra) va vor furnizate, la rezolutii mari, pentru a modifica pe ele |
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
5 Attachment(s)
categoria ADVANCED TUNING va ramane si ea. masina va fi desenata si prezentata din trei unghiuri: 3/4 fata, 3/4 spate si lateral. pozele(cu modelele de baza, pe care veti lucra) va vor furnizate, la rezolutii mari, pentru a modifica pe ele. atentie, e vorba de ADVANCED TUNING, vrem lucrari de exceptie, nu lucrari facute in graba.
la aceasta categorie e vorba de masini de ultima generatie, foarte cunoscute, puternice, exclusiviste. veti avea de ales/votat masina care va fi modificata din urmatoarele 5: LAMBORGHINI GALLARDO, MERCEDES S CLASS, BMW 6 SERIES COUPE, FERARRI F430, PORSCHE 911 TURBO. masina aleasa de voi, din aceste 5 masini, inca o data zic, va fi cea care se va modifica de participantii la concursul 4TUNING VIRTUAL CHALLENGE 2006, la sectiunea ADVANCED TUNING. |
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
categoria A CAR IS REBORN o las la latitudinea participantilor/membrilor 4tuning. daca intr-adevar exista participanti si acestia doresc sa participe si la aceasta categorie, SA-SI EXPRIME OPINIILE si vom cauta bineinteles modele de masini care sa fie propuse pentru aceasta categorie.
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
DOritori credca ar fii... da nu cred ca mai e timp si pentru sectiunea asta....
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
categoria HIGH-END TUNING va ramane si ea. in schimb, datorita timpului relativ scurt, masina va fi modelata 3d si prezentata DOAR din 3 unghiuri: 3/4 fata, 3/4 spate si lateral, la alegere dintre unul din cele doua medii de prezentare - outdoor sau studio.
la aceasta categorie nu am inca detaliile concrete, le astept de la gratian, in legatura cu masinile propuse pentru modificare, dintre care se va alege masina finala. |
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
sponsorii am inteles ca au fost contactati, de la Gratian. nu e de competenta mea sa va dau detalii. nu stiu inca nimic daca s-a stabilit juriul despre care discutasem. de asemenea, nu e de competenta mea sa ma pronunt.
recapitulare: 1. trebuie sa se faca topicuri dedicate in care membrii 4tuning sa voteze masina care se va modifica la respectivele categorii 2. trebuie sa stabilim masinile propuse pt. BEGINNER TUNING (ursuleti, opeluri, etc.) 3. trebuie sa avem detaliile privind sponsorii si juriul 4. trebuie sa avem detaliile privind masinile care vor participa la HIGH-END TUNING 5. trebuie sa avem opiniile membrilor 4tuning vis-a-vis de sectiunea A CAR IS REBORN - daca exista doritori/participanti 6. cel mai important - TREBUIE SA-I DAM DRUMUL, TIMPUL CURGE !!! doamne-ajuta ! astept in continuare si parererile voastre. |
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
last but not list: SA AVEM SI TOPICURILE DEDICATE IN CARE SE VOR INSCRIE PARTICIPANTII LA CATEGORIILE RESPECTIVE
sa-i dam drumu' ! |
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
Phew.. in sfarsit detalii oarecum concrete . Cred ca ar fi bine sa fie trimise mesaje la toti userii activi din virtual tuning cu aceste topicuri ce urmeaza a fi deschise :) . Succes la toti !
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
ai zis useri activi din virtual tuning ...daca sunt activi ..inseamna ca frecventeaza forumu ...si tot vor da ei nas in nas cu topicurile respective ....abia ashtept sa inceapa :D
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
ma eu tot nu am inteles ,concursul va incepe cand se vor alege masinile p care se va lucra?shi noi ttre sa le desenam nu sa le modificam nu?
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
sunt categorii separate ...in care desenezi tu mashina ...si in care o modifici ..
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
Quote:
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
Quote:
REPET, CONCURSUL PROPRIU-ZIS INCEPE IN 4 ZILE. ASA CA, INCALZITI-VA MAUSURILI' SI... MAY THE BEST WIN !!! |
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
Doamne ajuta!
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
Spor la treaba baietzi
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
legat de sectiunea Begginer Tuning.. un procedeu des folosit pe acest forum este inlocuirea fundalului pozei pe care se afla masina, mai nou am vazut chiar asezarea masinii intr-o alta pozitie.. Sunt permise lucrurile astea? Daca da, constituie un avantaj (se tine cont de faptul ca a fost depusa o munca suplimentara pentru inlocuirea pesiajului) / dezavantaj (se tine cont de faptul ca noul peisaj poate ascunde unele defecte ale pozei originale, cum ar fi coboararea masinii cu tot cu fundal sau refacerea proasta a fundalului vechi) ?
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
app de ceea ce zice alxutz mai sus....
la advanced-eu am de gand(defapt am inceput deja) sa schimb backgroundul pt toate cele 3 poze.....este admis? |
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
pt. madskilz & ALXutz, si pentru ceilalti:
e un concurs. avantajele si dezavantajele le "simtiti" voi si lucrati asa cum credeti. ideea e urmatoarea: cum bine ati intuit, NU e un concurs de background-uri... asta NU inseamna ca NU e admis. DAR, ganditi-va si voi: ce-o sa judece juriul ? MASINA sau BACKGROUND-UL ?!? remember :arrow: TUNING. VIRTUAL TUNING. nu BACKGROUND. VIRTUAL BACKGROUND... ;) |
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
pay daca te uiti putin pe comentariile de la battleuri ai sa vezi ca unii privesc poza in ansamblu si atunci judeca inclusiv schimbarea backgroundului, de multe ori fiind un lucru care cantareste mult in votarea pozei preferate, altii il vad ca pe un "truc ieftin" pentru a ascunde o falsa coborare a masinii, deci iarasi poate fi un element hotarator in defavoarea pozei.
Din punctul meu de vedere consider ca ar trebui modificata numai masina, fiind intradevar concurs de tuning (cum bine zici TopArt) insa vreau sa stiu daca schimbarea bakgroundului este sau nu permisa prin regulament, iar faptul ca nu se face nici o referire la asta este doar o scapare sau pur si simplu nu este important (si ramane la atitudinea fiecaruia sa decida in acest sens) Merci |
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
Desi nu particip la advanced o sa imi permit sa imi dau si acolo cu parerea: avand in vedere ca cele 3 poze au din start fundaluri diferite, acolo cred eu ca ar fi chiar indicata schimbarea backgroundului (facut acelasi in toate cele 3 ipostaze)
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
NU ESTE INTERZISA SCHIMBAREA BACKGROUND-ULUI!;)
nici pe afara la concursuri nu este interzisa schimbarea backgroundului.ideea e k o schimbare k la carte a unui background necesita mai mult timp si cunostinte decat pt a cobora masina(de ce? pt k atunci cand muti masina din backdrop-ul ei trebuie sa o faci sa para cat mai real acolo unde o pui=>umbre,lumini,reflexii) zic eu:rolleyes2 |
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
plus ca background-ul de la advanced tuning e de kko ! si vb lui madskilz si ALXutz background-ul cantareste in privinta notei lucrarii respective, daca il faci cum trebuie si pui pe masina luminile si reflexiile calumea , da o nota de realism masinii ;)
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
Quote:
puteti sa puneti ce vreti. oooorice vreti. oooooooooooooorice. inca o data, e concurs de tuning virtual. masinile sunt cele din poze. mai mult de-atat, n-am ce sa va mai zic in directia asta cu backgroundurile... putem discuta la infinit de background-uri. sau putem sa lucram, sa terminam bine si foarte bine pana pe 28/29 martie ;) spor ! |
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
Quote:
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
din cate am inteles publicul voteaza pt premiul de popolaritate sau asa ceva si specialistii pt premiile adevarate....asa e??:oops:
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
ah inca ceva cu referire la cele spuse de madskillz si ALXutz ...pozele cu masinile sunt la rez : 1600 x 1200 ...ceea ce e cam greu de lucrat ......ca nu gaseshti materiale la o asha marime ...si daca gaseshti ...nu se potrivesc ...deci ...unii pot folosi un background de 1600 x 1200 si masina propriu-zisa sa o micsoreze pentru a gasi mai usor materiale pt tuning ...
think about it ! |
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
parerea mea e ca ar trebui pastrat backgroundul original...si luat in considerare de juriu modul cum a fost coborata masina...
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
eu am facut mai mult brush tuning ;) o sa se ia in considerare ??
si mai am o problema : cei 150 de euro o sa ii ia cel care iese primul sau se impart la la cele 3 locuri ( I , II , III ) ?? la categoria beginner |
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
Quote:
|
Re: CONCURSUL CONCURSURILOR -2006
Quote:
2. premiile vor fi comunicate oficial dupa ce vom da, in mare sau exact, componenta juriului. tot atunci veti afla EXACT si premiile. ;) PS: bineinteles, banii se vor imparti la cele 3 locuri (de ex: 150 = 75 + 50 + 25) |
| All times are GMT +2. The time now is 16:53. |
- Copyright 2026 4Tuning