![]() |
Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
Inca cateva specimene d-astea si ne dam naiba... :)) Si ramanand on-topic,cred ca shoei sunt cele mai bune...vand sharkul si-mi iau shoei...
|
Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
Nu poti decāt să fii multumită de schimbare, Shoei şi Arai rămān, după părerea mea, cele mai sigure mărci de pe piaţă.
|
Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
Intr-adevar sunt cele mai bune si cele mai sigure. In plus, intentionez sa fac un curs de pilotaj si apoi sa merg pe circuit cu mine, si am nevoie de o casca foarte buna.
|
Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
ca sa raman on topic, parerea mea ca SHOEI SI ARAI au o clasa in plus fata de restul, o a treia marca nush care ar fi,as zice intre AGV SI SUOMY,personal am 2 casti, un airoh mathisse si un agv k series devil replica, geaca suzuki clarion racing...cat de curand sper si motor.Asfalt uscat la toata lumea:-P
|
Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
Eu am un AGV tip flip-off , nu stiu modelul exact si mai am si ceva no name-uri dar nu le folosesc. Cred ca cele mai scumpe sunt si cele mai bune.
|
Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
Eu am avut Airoh,AGV si AXO.
|
Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
Eu am cască Nitro şi geacă Bering cu protecţie spate umeri şi coate . Pot spune că la cāte căzături am avut cu casca este foarte bună ...īn orice caz , este făcută cam praf ( mă refer la vizieră zgāriată etc ) aşa că după cum văd posturiile altora ...cum īmi fac motorul o să trec şi eu pe Shoei , oricum trebuie să mi-o schimb ...:D
|
Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
casca nitro ...manusi probiker prx-5...ca,costum geaca de piele cu protectii...nu de firma.....pana la ora actuala sunt scuterist....peste 4 luni voi deveni motociclist si o sa imi iau costum
|
Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
Tot ceea ce face parte din echipamentul motocicletei este important: casca, manusi, cizme etc... fiecare te ajuta si te protejeaza
|
Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
Quote:
|
Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
Shoei e cea mai buna
|
Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
Quote:
Un argument acolo, nu strică... |
Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
Eu am casca AGV,SCUBERT,SUOMY,cand este mai racoare este mai bun schubert-ul in rest imi place suomy,mi se pare mai silentioasa la viteze mari,dopuri de urechi 3M,cagula..sa nu ramanem fara auz.
Geci de piele mi-am adus din state cateva bucati cam no name dar sunt din piele groasa si au protectii hard-mediu gramada,un costum Alpinestars complet cu manusi si cizme pentru vreme rece si o perche de manusi Vanucci piele tot asa cu protectii gramada. |
Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
5 Attachment(s)
Eu am casca Nitro Racing N330-vx
geaca : din piele Cafe Racer manusi :din piele racer cafe incaltaminte : momentan am adidasi reebok (for driving) si vreau sa-mi achizitionez o pereche de ghete tot reebok clasic nacionale racing |
Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
nu stiu daca cunoasteti marca Explorer .
Eu am avut accident si pot sa spun ca e rezitent . Dar as vreau sa stiu daca cineva a mai auzit de aceasta marca . Poze : http://www.citybit.ro/imguploader/im...zg6nlys2fx.jpg http://www.citybit.ro/imguploader/im...uyqdjrage4.jpg |
| All times are GMT +2. The time now is 16:04. |
- Copyright 2026 4Tuning