Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale moto (https://forum.4tuning.ro/571-discutii-generale-moto.html)
-   -   Ce echipament e cel mai bun? Dar casca? (https://forum.4tuning.ro/571-discutii-generale-moto/84481-echipament-bun-casca.html)

Andreea_puiutz 17-06-09 14:06

Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
 
Inca cateva specimene d-astea si ne dam naiba... :)) Si ramanand on-topic,cred ca shoei sunt cele mai bune...vand sharkul si-mi iau shoei...

aleks 17-06-09 14:39

Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
 
Nu poti decāt să fii multumită de schimbare, Shoei şi Arai rămān, după părerea mea, cele mai sigure mărci de pe piaţă.

Andreea_puiutz 17-06-09 14:58

Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
 
Intr-adevar sunt cele mai bune si cele mai sigure. In plus, intentionez sa fac un curs de pilotaj si apoi sa merg pe circuit cu mine, si am nevoie de o casca foarte buna.

kast_ACAB 29-06-09 14:59

Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
 
ca sa raman on topic, parerea mea ca SHOEI SI ARAI au o clasa in plus fata de restul, o a treia marca nush care ar fi,as zice intre AGV SI SUOMY,personal am 2 casti, un airoh mathisse si un agv k series devil replica, geaca suzuki clarion racing...cat de curand sper si motor.Asfalt uscat la toata lumea:-P

SAX1987 29-06-09 23:06

Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
 
Eu am un AGV tip flip-off , nu stiu modelul exact si mai am si ceva no name-uri dar nu le folosesc. Cred ca cele mai scumpe sunt si cele mai bune.

VladM 02-01-10 13:06

Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
 
Eu am avut Airoh,AGV si AXO.

DTH 29-04-10 02:07

Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
 
Eu am cască Nitro şi geacă Bering cu protecţie spate umeri şi coate . Pot spune că la cāte căzături am avut cu casca este foarte bună ...īn orice caz , este făcută cam praf ( mă refer la vizieră zgāriată etc ) aşa că după cum văd posturiile altora ...cum īmi fac motorul o să trec şi eu pe Shoei , oricum trebuie să mi-o schimb ...:D

levis1 01-11-10 23:13

Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
 
casca nitro ...manusi probiker prx-5...ca,costum geaca de piele cu protectii...nu de firma.....pana la ora actuala sunt scuterist....peste 4 luni voi deveni motociclist si o sa imi iau costum

anda2 18-11-10 15:26

Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
 
Tot ceea ce face parte din echipamentul motocicletei este important: casca, manusi, cizme etc... fiecare te ajuta si te protejeaza

DTH 18-11-10 15:29

Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
 
Quote:

Originally Posted by anda2 (Post 3823031)
Tot ceea ce face parte din echipamentul motocicletei este important: casca, manusi, cizme etc... fiecare te ajuta si te protejeaza

Asta ştim şi noi ....numele topicului este " Ce echipament , cască " este cel mai bun :rolleyes2

anda2 18-11-10 15:47

Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
 
Shoei e cea mai buna

aleks 18-11-10 16:30

Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
 
Quote:

Originally Posted by anda2 (Post 3823071)
Shoei e cea mai buna

De ce nu Arai, de exemplu? :)
Un argument acolo, nu strică...

fastbiker 20-12-10 13:59

Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
 
Eu am casca AGV,SCUBERT,SUOMY,cand este mai racoare este mai bun schubert-ul in rest imi place suomy,mi se pare mai silentioasa la viteze mari,dopuri de urechi 3M,cagula..sa nu ramanem fara auz.
Geci de piele mi-am adus din state cateva bucati cam no name dar sunt din piele groasa si au protectii hard-mediu gramada,un costum Alpinestars complet cu manusi si cizme pentru vreme rece si o perche de manusi Vanucci piele tot asa cu protectii gramada.

pokemonu` 31-01-11 13:20

Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
 
5 Attachment(s)
Eu am casca Nitro Racing N330-vx
geaca : din piele Cafe Racer
manusi :din piele racer cafe
incaltaminte : momentan am adidasi reebok (for driving) si vreau sa-mi achizitionez o pereche de ghete tot reebok clasic nacionale racing

Mrdeeds89 22-05-11 14:42

Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?
 
nu stiu daca cunoasteti marca Explorer .

Eu am avut accident si pot sa spun ca e rezitent .

Dar as vreau sa stiu daca cineva a mai auzit de aceasta marca .
Poze :
http://www.citybit.ro/imguploader/im...zg6nlys2fx.jpg

http://www.citybit.ro/imguploader/im...uyqdjrage4.jpg


All times are GMT +2. The time now is 16:04.

- Copyright 2026 4Tuning