![]() |
Exista trei masini pe urmele mele care se vor lupta sa ma invinga.
E vorba de Ono, de Andrei si de Tom. Le urez succes si-i anunt ca-mi voi apara sansa desi e bine sa stie ca eu nu am cunstruit un Subaru de curse pentru a dovedi canibalism si a inghiti alte Subaru. Placerea mea e mare cand pica cate un \"GREU\". |
Re:
Quote:
Cine doreste sa provoace cei 300cp ai mei si vine cu o provocare serioasa, are un topic special unde nu are decat sa ma provoace. https://www.4tuning.ro/forum/viewtopic.php?t=11693 |
Posesorii de Subaru Impreza WRX STI ar fi interesati sa fac o fisa pentru modificarile cele mai indicate?
|
In acest moment masina mea este in lucru are transmisia desfacuta deoarece i se vor aduce cateva modificari pentru rigidizare. Nu va fi nimic special insa asa se procedeaza la asinile cu motoare puternice, in primul rand se verifica tot , se pun rulmenti fara uzura si cam atat.
Se mai fac si altele care rama nespuse tot pentru ramforsarea cutiei. In plus daca pe zona de acceleratie domin multe masini, poate si pe cea de viteza de top pe viraje, traseu virajat sunt mult mai rapid in comparatie cu foarte multe supercar-uri |
Asa cum am spus urmeaza suspensia, bucsele si bare de stabilizare mai dure.
|
Locul unde ma puteti provoca:
https://www.4tuning.ro/forum/viewtopic.php?t=11693 va rog sa nu deschideti alte topicuri airurea pentru provocari ca sunt ulterior sterse de moderatori si admini |
la 15 sunt in direct la OTV vorbesc despre SIAB 2005.
|
Am deschis un Global pe tema asta asa ca mai pe seara sterg aceste mici replici legate de subiectul emisiune.
|
Re:
Quote:
|
Ai promis ca atunci cand va fi primul circuit de viteza, o sa faci tot posibilul, sa fi la start, dar si primul la linia de sosire.
Nu vad cine ar putea sa te bata si vezi ca Onoriu fiind tot al nostru sa nu-l bati foarte rau. Daca masina merge acum asa de tare cu ce ii mai faci o sa tot creasca, iar la stabilitate cu suspensia aia care ajuta Porsche la DTM sa fie locul unu, te mai bate .lea pe viraje. |
Re:
Quote:
Ce sa spun, sigur sunt increzator in fortele mele insa spre deoasebire de altii imi place sa las faptele sa vorbeasca. Nu accept asa usor provocari oricum nu in sfera ilegalului, desi trebuie sa fiu sincer si sa recunosc ca e departe de mine gandul ca as fi usa de biserica. Toti calcam stramb, nu ne putem abtine, poate din cauza asta nici nu conduc monstri pe strada, traiesc pe picior mare si talpa e grea. Masina mea este bine facuta, nu e destinata pentru 400m ci pentru mult mai mult cu toate astea ma abtin de la alte intreceri decat cele organizate de LEGAL RACING sau macar unele in sfera legalului. Daca cineva vrea sa ma provoace am indicat mai sus un topic si constient fiind de faptul ca ma repet am sa subliniez ca tin foarte mult sa ramanem in sfera legalului. Placerea mea este sa conduc pe ud pe un traseu virajat si daca se poate cu tractiune spate. Sunt incantat sa simt adrenalina pura pe viraje cu carosabil ud cand spatele te propulseaza, e o senzatie unica superba. Prima mea masina personala a avut tractiune spate si in prezent am o masina cu tractiune spate in garaj si nu are deloc putini cai invartindu-se in jurul a 380 pe 1500kg. Este o copilarie cand uni cred ca sunt un \"pilot\" de linie dreapta, ma simt mahnit, jignit cand uni incearca sa-mi spuna asta incercand asa sa ma provoace, sunt suficient de subtil, abil si matur ca su nu pun botul la astfel de manevre murdare si ieftine. Masina mea va fi in timp pregatita pentru circuit de viteza, nu pentru 400m, nu pentru top speed, nu pentru coasta, nu pentru rallyu. Este o operatiune lunga dar mai ales costisitoare si cum nu traim in Dubai sau Abudabi bani sunt si ei o problema. Pentru moment raman fidel celor 400m, iar cand o sa pierd aici cine stie poate o sa fiu tentat si de cateva viraje, pentru ca pana atunci risc sa aud de la pierzatori:\"a pai da ce vrei frate, are masina mai puternica, n-aveam cum sa-l fac...\". Sper sa nu va deranjeze ca nu accept provocari decat de la cei mai buni ca mine sau pe baza de prietenie. |
Poate as spune si eu ca masina ta este cea mai rapida daca te-as fi vazut si eu macar o data anul asta ca te dai...........dar nu te-am vazut........si nici filmulete cu masina ta n-am vazut.....daca vrei un adevarat adversar pt. tine incearca sa-l provoci pe V. Baldescu cu Escortul WRC si pe 400m si pe traseu \" umed cu viraje\" si cine stie poate o sa ai o surpriza pe 400m ca pe restul se stie.............fara numar. :wink:
|
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
http://www.bilstein.de/gt3/ Oricum este cea mai buna suspensie pe care am gasit sa o cumpar. |
Nu pot sa spun decat \"felicitari\" pentru masina si pentru investitie !
|
| All times are GMT +2. The time now is 12:50. |
- Copyright 2026 4Tuning