Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Super Nova vs.... (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/63943-super-nova-vs.html)

mad max 13-04-08 23:51

Re: Super Nova vs....
 
1. Si tu crezi ca ai avea vreo sansa cu cielo cu 115cp? :)))) Iar ma faci sa rad ... Vezi ca odata cu caii aia vine si cuplul ;)

2. Si crezi ca daca vorbim pe mess ne cunoastem mai bine? Ok... o sa iti dau pe pm id-ul meu ... dar eu nu prea am timp sa sta de vorba pe mess pt ca am ff multa treaba. Oricum .... vorba lunga saracia omului .... ai adus masina sau nu? Din vorbe fac si eu cu cielo Bugatti Veyron cu vreo 2 tiruri .... :)

3. Eu asa zice sa revizuiesti putin limbajul si atitudinea ... Esti cumva gigi stie tot? Deocamdata eu ti-am zis sa dai ora si locul si ne vedem acolo, nu cred ca palavragesc aiurea. Mergem dupa aceea pe teren proprietate privata fara nino nino. ok? Deci ai adus masina sau nu?

ranek 14-04-08 03:10

Re: Super Nova vs....
 
Quote:

Originally Posted by maniacu_mnc (Post 1482496)
3. Eu nu mai stau sa palavrages aiurea pt ca stiu ca bat orice cielo stock si chiar si cielo executiv m-am saturat de chitibusi din astia care nu au nici o treaba cu cursele. Stiu ce poate masina mea si stiu ce poate si un cielo.

Aproape orice cielo stock ;) ! trage bine DSN oricum ... 2-1 .

maniacu_mnc 14-04-08 10:30

Re: Super Nova vs....
 
Quote:

Originally Posted by ranek (Post 1483141)
Aproape orice cielo stock ;) ! trage bine DSN oricum ... 2-1 .

Trage bine cielo lui Ranek :shock::shock::shock:. Tin sa spun ca o sa aveti surprize mari.

Si ca sa fim corect e 2-0 pt tine;). Ca a 3-a oara eu zic ca puteam sa te bat daca nimeream a 4-a si tu nu franai, da nu cu mult cu max juma de bot mai mult nu.

Lucrurile au stat in felul urmator:

1. M-a batut urat rau!!! :lol: 2-3 masini ( am fost eu prea increzator si nu am tras de masina)
2. M-a batut juma de masina (din cate am inteles el a plecat bine prima oara, urmatoarele 2 dati a plecat el prost)
3. Nu ar trebui sa se puna. Eu am ratat a 4-a ( am dat 2 in loc de 4 :oops:) si el a trebuit sa franeze (si din cauza asta eu zic ca nu trebuie sa se puna)

Deci ca sa fiu cinstit e 2-0 pt el!!!

B11EAU 14-04-08 10:41

Re: Super Nova vs....
 
Quote:

Originally Posted by maniacu_mnc (Post 1483348)
Eu am ratat a 4-a ( am dat 2 in loc de 4 :oops:) si el a trebuit sa franeze

Ambreiajul si/sau cutia ce au avut de zis in privinta asta? Presupun ca erai pe capat de a 3-a...

maniacu_mnc 14-04-08 10:44

Re: Super Nova vs....
 
Quote:

Originally Posted by B11EAU (Post 1483365)
Ambreiajul si/sau cutia ce au avut de zis in privinta asta? Presupun ca erai pe capat de a 3-a...

Da eram pe sfarsit de a 3-a. Surpinzator :shock::shock: nu s-a intamplat nimic grav ca am calcat rpd ambreajul si i-am dat a 4-a. Dar sper sa nu-mi dea semne de oboseala mai incolo :???: ca pe moment nu a avut nimica.

B11EAU 14-04-08 10:49

Re: Super Nova vs....
 
Daca nu s-a intamplat atunci nimic, inseamna ca esti foarte norocos!!!

kidu2006 14-04-08 10:59

Re: Super Nova vs....
 
Pai daca ai ajuns sa-i mai dai si a4a nu cred ca au mai fost 400 metri..in general la sfarsitu lu` a3a se termina cei 400metrii..trebuia sa masurati si voi putin inainte...oricum daca te-a facut asta e,te faci tu mare:-P

maniacu_mnc 14-04-08 11:01

Re: Super Nova vs....
 
Quote:

Originally Posted by kidu2006 (Post 1483387)
Pai daca ai ajuns sa-i mai dai si a4a nu cred ca au mai fost 400 metri..in general la sfarsitu lu` a3a se termina cei 400metrii..trebuia sa masurati si voi putin inainte...oricum daca te-a facut asta e,te faci tu mare:-P

Am masurat 400 m da la DSN si SLZ mergi mult pe a 4-a pe 400m (rapoarte scurte in cutie) . El parca schimba a 4-a aproape de finish, asa mi s-a parut.

fgm 14-04-08 15:03

Re: Super Nova vs....
 
Da asa e s-a masurat, cat despre cutie, rapoarte scurte da' puturoase :) :) :)

maniacu_mnc 14-04-08 15:10

Re: Super Nova vs....
 
Quote:

Originally Posted by fgm (Post 1483821)
Da asa e s-a masurat, cat despre cutie, rapoarte scurte da' puturoase :) :) :)

Ntz Ntz Ntz, si totusi sunt mai putin putoroase ca ale tale (in momentul de fata) :-P:-P:-P:lol::lol::lol:.

ranek 14-04-08 19:16

Re: Super Nova vs....
 
da ... la mine schimb a 4'a cu 10-15m inainte de finish . Au fost masurati aia 400m , trage bine dsn. Daca aveam si eu ambreiajul bun eram mai fericit putin . Rezultatul este acelasi , oricum nu ma interesa asta , eram curios sa vad cat de tare se duce dsn . Maniacu bafta la "urmatoarele" ;) !

maniacu_mnc 21-04-08 09:42

Re: Super Nova vs....
 
Tin sa va anunt ca Ranek cu cielo care m-a batut pe mine a castigat la A1 la Braila. Bravo sherifu!!!!! La cat mai multe :D

ranek 21-04-08 13:06

Re: Super Nova vs....
 
mersi mult , si eu sper la mai multe .

mad max 21-04-08 13:49

Re: Super Nova vs....
 
Din pacate nu am avut cum sa ajung la Braila ... Era interesant sa vedem cielo vs cielo ...

ranek 21-04-08 14:40

Re: Super Nova vs....
 
Quote:

Originally Posted by mad max (Post 1495032)
Din pacate nu am avut cum sa ajung la Braila ... Era interesant sa vedem cielo vs cielo ...

poate vedem la mare , dar sa nu o dam in off :P


All times are GMT +2. The time now is 21:10.

- Copyright 2026 4Tuning