Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/58163-tuning-machete.html)

tzutzu.2009 01-12-07 18:49

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by 2fast4u_DK (Post 1225066)
Uau cum ai facut flacarile?k is sooper tari :D

Eeee....nu-s asa tari....primele mele flacari. AM lipit pe macheta banda de hartie, iar dupa aceea am taiat cu un bisturiu...;). Am pus vopsea din spray in capac si cu un betigash d'ala de ureki am vopsit. ;)

tzutzu.2009 02-12-07 16:44

Re: Tuning pe machete
 
2 Attachment(s)
Inca o modificare, dupa ideea lui eddycdk......chopped...:D

eddycdk 02-12-07 17:11

Re: Tuning pe machete
 
1 Attachment(s)
:lol: :lol: :lol:
incep sa semane!

andrey2003 03-12-07 09:29

Re: Tuning pe machete
 
5 Attachment(s)
BMW Z8, Bburago, 1/18

Mici modificari:
-1Lcd
-cauciucuri cu talon mai mic pe fata
-shadow-line
-stopuri negre
-pleoape
-vinil capota
-logo`uri K&N, JBL, KONI, etc..


5poze

shantzu 04-12-07 20:33

Re: Tuning pe machete
 
cum curat marker-ul dupa plastic ( mai exact jante) ?
daca dau cu acetona se strica plasticul ?

andrey2003 04-12-07 20:47

Re: Tuning pe machete
 
da.. sunt sanse mari.. nu prea ai cum.. incearca cu spirt......... si daca nu iese... incearca cu acetona dar fara sa freci.. si daca le`ai decolorat si a iesit urat.. fa`le negre.. :D

ai priceput? :D


arata`ne machetele tale.. ;) DA?

shantzu 04-12-07 20:49

Re: Tuning pe machete
 
pai jantele sunt albe , si le-am dat cu markeru (asta cand eram mai mic si ceva mai idiot) si acum vreau sa le fac la loc albe !

andrey2003 04-12-07 20:50

Re: Tuning pe machete
 
ok.. dar vrem poze.. :) ce macheta? ce scara? ce producator?


idiot esti si acum.. stai linisit.. joke

EaGle 04-12-07 20:50

Re: Tuning pe machete
 
Poze poze poze poze :D:D:D

shantzu 04-12-07 20:52

Re: Tuning pe machete
 
poze cand fac jantele albe !
adica maine sper :lol:
nu e cine stie ce model , e bburago

andrey2003 04-12-07 20:57

Re: Tuning pe machete
 
pff.. ce sa vorbesti ma cu asta... il intrebi ceva.. iti raspunde altceva..

mmDA! :D

P.S. Mi-a soptit o pasarica , ca are un Beetle verde, Bburago 1/24 cu jenti albe :D :D

shantzu 04-12-07 20:59

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by andrey2003 (Post 1230055)
pff.. ce sa vorbesti ma cu asta... il intrebi ceva.. iti raspunde altceva..

mmDA! :D

P.S. Mi-a soptit o pasarica , ca are un Beetle verde, Bburago 1/24 cu jenti albe :D :D

bine ba ! nu mai pun poze :lol:
DA!

wlady 06-12-07 18:52

Re: Tuning pe machete
 
4 Attachment(s)
Cam asta am facut la o Silvia :

- Coborat
- Scos un scaun
- Scos eleron
- Scos Bumper spate

Tunat frate :lol:

andrey2003 06-12-07 18:55

Re: Tuning pe machete
 
Am avut si eu o d`asta mai demult.. dar am inceput sa iau elemente de pe ea si sa pun pe altele si.. s`a dus.. :)))
intercooleru e pe 350z..
filtru de aer pe z8
scaunele si dif chestii din interior pe un escort 1/24.. etc.. :D

2fast4u_DK 06-12-07 20:06

Re: Tuning pe machete
 
Bah da d unde tot aveti silvii din astea :lol: :D k vreau si io una ...ce firma e ? e 1/24?


All times are GMT +2. The time now is 11:17.

- Copyright 2026 4Tuning