Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   OPC vs. orice cu tractiune fata (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/52617-opc-vs-tractiune.html)

CZR 14-04-08 21:16

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
de aia vreti toti integrale...stiu :))
zgb tu de ce ai trecut la subaru...pt placerea celor 400m sau pt din mers?
turbonos...nu te cunosc,dar am inteles k esti fan ghepard asa k ma lasa rece comentariile tale
ai putea insa sa te prezinti tu la o legala sa comentezi pe urma dinauntru cum se vede
din knd in knd se mai trezeste kte un chibit si-si da el cu presupusul si pariaza si dak-l intreb cum se rezuma tuningul la el incepe sa-mi zica de jantele minunate kre le-a luat el
sa vedem ce au facut romanii nostri la king of europe unde din pakte eu nu am putut fi prezent sa-i intrebam dak au fost curse din mers sau a contat 0-400m?

Lucian 14-04-08 22:10

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Quote:

Originally Posted by CZR (Post 1484083)
cursele din mers sunt un artificiu gasit de cei cu masini usoare si cu o singura punte motrica care in lumea noastra si a celor mai importante competitii de profil...au valoare 0
daca in schimb, acea masina bate dupa loc ...pe 400m... atunci tot respectul :)

Pana una alta recordurile mondiale la acceleratie 402 cam sunt disputate de masinile alea cat mai usoare si cu o singura punte motrica. Pe o pista de drag nu ai reusi sa pleci de pe loc fara sa distrugi transmisia (in cazul tau). Cauta sa vezi ce ambreiaj , ce cutie , ce transmisie are cel mai rapid subaru pe 402 m .. si vei fi surprins ca desi erau cam mai mult decat performance ... deja custom ... au tinut fix 4 run-uri . Cand vom avea o pista macar ca in Polonia ... jur ca vei spune de integrale ca sunt pt mers iarna sau pe noroi. ;)

mpa 14-04-08 22:32

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Quote:

Originally Posted by CZR (Post 1484534)
ai putea insa sa te prezinti tu la o legala sa comentezi pe urma dinauntru cum se vede
din knd in knd se mai trezeste kte un chibit si-si da el cu presupusul si pariaza si dak-l intreb cum se rezuma tuningul la el incepe sa-mi zica de jantele minunate kre le-a luat el

Iarasi se vand grade la non-stop?
Nu conteaza daca suferi de niste jante sau de toata masina. Tot la acelasi capitol intra.
Nu mai cere chestii pe care ulterior e posibil sa le regreti. Mai bine te bucuri de masina la momentul asta.

GTA 15-04-08 00:16

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 1484681)
Pana una alta recordurile mondiale la acceleratie 402 cam sunt disputate de masinile alea cat mai usoare si cu o singura punte motrica. Pe o pista de drag nu ai reusi sa pleci de pe loc fara sa distrugi transmisia (in cazul tau). Cauta sa vezi ce ambreiaj , ce cutie , ce transmisie are cel mai rapid subaru pe 402 m .. si vei fi surprins ca desi erau cam mai mult decat performance ... deja custom ... au tinut fix 4 run-uri . Cand vom avea o pista macar ca in Polonia ... jur ca vei spune de integrale ca sunt pt mers iarna sau pe noroi. ;)


Lucian,ceea ce spui tu e perfect adevarat dar ca de obicei exista si reversul medaliei.Adica pune o masina care stabileste recorduri mondiale pe pista speciala sa alerge intr-o cursa de strada contra unui 4x4 performant.....

Mai avem mult pana sa ne construim masini dedicate doar celor 402m.....momentan alergam in curse de strada cu aceeasi masina cu care ne plimbam seara prin oras,pe la munte sau la mare.......

Lucian 15-04-08 09:19

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Cand vom avea si noi o pista de drag vei vedea ca balanta va inclina catre cei care isi vor face o masina pt pista si una pt plimbari . Parerea mea .

JUPAN_EMY 22-04-08 18:00

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Quote:

Originally Posted by GTA (Post 1484478)
Pana una alta mai lasati cearta ca "fiecare cioara isi lauda puiul".....asa ca fiecare defileaza cu ce are si se descurca asa cum poate.Solutii exista in orice situatie.

Cumetre , daca te referi aici la vreunul dintre cei care au postat ... nu e "misto". :)

GTA 22-04-08 18:22

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Quote:

Originally Posted by JUPAN_EMY (Post 1497213)
Cumetre , daca te referi aici la vreunul dintre cei care au postat ... nu e "misto". :)


JUPANe nu m-am referit la nimeni in mod special........expresia folosita reflecta un adevar general nu o situatie singulara.

PS.E un proverb.

JUPAN_EMY 23-04-08 15:58

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Quote:

Originally Posted by GTA (Post 1497260)
JUPANe nu m-am referit la nimeni in mod special........expresia folosita reflecta un adevar general nu o situatie singulara.

PS.E un proverb.

GTA, tata , a fost un misto. :)) Era in leg cu ceva " ore de zbor" , dar cred ca ai inteles.

TIGER Cupra/GTC 27-05-08 23:07

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
sal madcow,poate sapt viit cand "repar" cupra mea r 210cp stock,poate incercam dak vii prin buzau,sau mai bine la cursele de la buzau de pe 22iunie

MadCow 28-05-08 00:27

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Quote:

Originally Posted by TIGER Cupra/GTC (Post 1557145)
sal madcow,poate sapt viit cand "repar" cupra mea r 210cp stock,poate incercam dak vii prin buzau,sau mai bine la cursele de la buzau de pe 22iunie

din pacate nu cred ca voi veni la cursa de la Buzau pt ca am fost anul trecut si a fost o panarama totala. se fac curse pe 8.06 la Suceava pe aeroport, pe o pista pe care nu sunt canale, denivelari si mancatori de seminte (stii despre ce vorbesc). cat despre masina cred ca "repar" inseamna ca ii faci ceva la motor pt ca daca e stock chiar nu are rost sa ne stricam amandoi ambreiajul.
poate vii la SV - am fost in fiecare an si e din ce in ce mai bine ca si organizare.

TIGER Cupra/GTC 28-05-08 15:36

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
da,o repar cu un kit turbo g2860rs,si eram curios cum stau,nu cred k pot sa vin la sv,dar poate ne int la bucuresti sau buzau,sau constanta

MadCow 28-05-08 16:36

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Quote:

Originally Posted by TIGER Cupra/GTC (Post 1558441)
da,o repar cu un kit turbo g2860rs,si eram curios cum stau,nu cred k pot sa vin la sv,dar poate ne int la bucuresti sau buzau,sau constanta

interesanta reparatie :) mergi cu internele stock?
cam peste o luna cred ca o sa am treaba la bucuresti. o sa-ti dau un semn cand se apropie data, poate ne vedem undeva.

Achim 01-06-08 13:44

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
eu sunt mai "mic", dar daca treci prin Buc as incerca si eu cu plecare de pe loc ;)

MadCow 01-06-08 23:59

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
incercam. oricum cand o fi sa vin o sa anunt din timp .

crystyvik89 02-06-08 13:55

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Salut Achim poate incerci tot cu una mica,si anume un Opel Astra GTC 2.0T(200cp)...fosta masina a lui TIGER cel cu Leon(respectiv fratele meu:lol:)


All times are GMT +2. The time now is 01:12.

- Copyright 2026 4Tuning