Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo GLE - TL 33 CTL (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/49036-cielo-gle-tl-33-ctl.html)

Geo_ZGA 18-02-08 10:15

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Aha... deci tot ai pus super-glue :lol: sa te vad acum ce faci cand o sa se arda vre-un bec. O sa comand si eu ca imi plac cum arata :D

webcathos 19-02-08 08:56

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Am pus vre-o 3 picaturi!Dupa ce le-am montat cu adezivul lor, am observat ca nu meregeau decat pe avarii si am zis ca nu am facut vre-o legatura bine...Am fost nevoit sa le desfac si in momentul cand am tras de ele nu s-au mai dezlipit cu tot cu adezivul lor!!!Deci sper glue este intre adezivul original ramas pe masina si cel ramas pe Lucasuri!!!Adica cauciucul ala lipicios nu s-a mai dezlipit cum trebuie,deci te asigur ca tin foarte bine cu adezivul original! :)
Xerapol din acela ai idee pe unde gasesc si cam cat costa?

DACIA-Wrc 19-02-08 09:23

Re: Cielo TL 33 CTL
 
incearca la din astia ce vand cd`uri sau la casele de marcat a marilor magazine

Geo_ZGA 19-02-08 09:51

Re: Cielo TL 33 CTL
 
eu l-am vazut pe **********. e cam 30 ron un flacon, parca... posibil sa gasesti si la magazine gen brico sau cele cu cd-uri si alte prostii.

webcathos 19-02-08 09:58

Re: Cielo TL 33 CTL
 
ok,multumesc!30 ron e cam mult!mai bine dau 16 ron si iaun un spray cu vopsea neagra!!!

RD-Woo 22-02-08 09:59

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Quote:

Originally Posted by Geo_ZGA (Post 1365917)
Aha... deci tot ai pus super-glue :lol: sa te vad acum ce faci cand o sa se arda vre-un bec. O sa comand si eu ca imi plac cum arata :D

Am primit si eu setul de lucas-uri!!! arata super incantator!!!
daca se arde vreun bec...il poti schimba doar pe el, fara sa dai tot lucas-ul jos....doar tragi soclul cu bec din lampa si gata!!! lampa ramane lipita pe aripa!
abia astept sa le montez si eu si urmeaza pozee!!

B-64-KTL 22-02-08 15:30

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Scuze de offtopic: RD-Woo: si cum ajungi tu in spatele aripii? Dai protectia aia jos? Mai bine dezlipesti lucas-ul decat sa demontezi aripa.

RD-Woo 22-02-08 15:53

Re: Cielo TL 33 CTL
 
DA, normal ca dai protectia de aripa jos...sa ai acces la lampa!
doar asa voi face si cand le voi monta pe masina!
stiu ca este cam dificil...vreo 4-6 suruburi plus dopuri plastica...asta este

webcathos 16-04-08 19:37

Re: Cielo TL 33 CTL
 
1 Attachment(s)
New updates:Bara rigidizare de la Serban plus alte nimicuri...si urmeaza vopseaua cu bad boy!!!Osa arate ceva de genul; asta...

serban_pc 16-04-08 21:05

Re: Cielo TL 33 CTL
 
eu nu vad decat poza cu masina la exterior , ai mai pus si altele?

Geo_ZGA 17-04-08 10:36

Re: Cielo TL 33 CTL
 
nu e bine cu bad-boy, cum ai desenat tu acolo ;) incerc mai tarziu sa-ti "desenez" sau sa-ti fac rost de o poza cum ar trebui sa fie :D
cum e bara, cum ti se pare? se simte ceva? intreb fiindca eu zic ca se simte, dar sunt curios sa aflu si parerea altora.

webcathos 25-04-08 08:57

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Bara inca nu am montat-o pentru ca o sa fie vopsita si ea odata cu masina.Din pacate nu pot face bad-boy pentru ca oamenii de la service-ul unde o am nu se pricep si nu vreau sa iasa o cacanarie...asa ca va primi pleoape!! Am reusit sa fac o nuanta pe calculator cum imi doream la un pret rezonabil..mandarin mica de pe Speedster,gama Policolor Klar Mix...Pentru cealalta culoare m-am decis la Gri carbon...Maine sper sa revin si cu poze de la lucrari.. :)

webcathos 25-04-08 23:08

Re: Cielo TL 33 CTL
 
10 Attachment(s)
Poze cu pregatirea pentru vopsire si o parte din timpul vopsirii!!Voi reveni cu poze de la final...

Geo_ZGA 25-04-08 23:18

Re: Cielo TL 33 CTL
 
nu e rau, dar parca e cam inchisa culoarea, ma asteptam la ceva mai aprins... :)
vad ca ai astupat santurile de pe bari, dar alea de pe usi si aripile fata nu... de ce? nu era mai bine sa fie astupate toate?

webcathos 25-04-08 23:40

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Culoarea care se vede in poze este dupa prima mana si e matuita..deci nu este chiar cea care a iesit.Oricum nu difera foarte mult!Santurile de pe usi nu le-am astupat pentru ca am vazut un Cielo cu ele astupate si parca era...nu stiu nu mi-a placut.Culoarea de pe partea de sus este un violet inchi la lumina puternicxa,negru la lumina slaba si un rubin la lumina difuza...


All times are GMT +2. The time now is 12:50.

- Copyright 2026 4Tuning