Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   passat viteza maxima. (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/47529-passat-viteza-maxima.html)

manu07 24-08-10 12:40

Re: passat viteza maxima.
 
eu nu comentez nimic de ce au zis altii.poate o prins cat o zis fiecare poate nu, de impresionat oricum nu e vorba pt ca ii vorba de motoare pana in 170 de cai din cate am citit care .... eu am un passat b5 de 110 cai si am mers cu el 210.punct.nu zic ca era viteza reala..atata mi-o aratat bordu.mentionez ca turbo e ok, injectoarele iar sunt ok.ce m-ar interesa daca stie cineva cum pot afla exact in cat timp prind 0-100.cu telefon sau camera e cam..nustiu.imprecis.

golf3diesel 24-08-10 13:07

Re: passat viteza maxima.
 
cu un vbox sau gtech ai putea sa faci 0-100.costa ceva dar merita..

manu07 24-08-10 13:34

Re: passat viteza maxima.
 
nu ma intereseaza atata de tare incat sa dau bani pt asta :D asa informativ ar fi numa.

Claudius25 18-10-10 12:50

Re: passat viteza maxima.
 
eu am motor de 1.9 105 caluti si e limitata la 210

Golf1 18-10-10 18:07

Re: passat viteza maxima.
 
Quote:

Originally Posted by Claudius25 (Post 3736876)
eu am motor de 1.9 105 caluti si e limitata la 210

PASSATUL cu motor de 1,9 litri nu are limitare de viteza ;)

manu07 18-10-10 20:28

Re: passat viteza maxima.
 
poi si eu cu 110 cai am prins tot 210 pe loc drept.si am prieteni cu motoare identice care tot atata au prins deci ... nu cred ca e nici o limitare.nu poate mai mult ;) bine in panta am un prieten care cu un golf 5 de 115 cai cik a prins 240 acuma..io nu prea il cred da nah:???:

Golf1 19-10-10 07:46

Re: passat viteza maxima.
 
Quote:

Originally Posted by manu07 (Post 3738277)
bine in panta am un prieten care cu un golf 5 de 115 cai cik a prins 240 acuma..io nu prea il cred da nah:???:

Nici eu nu cred :)) numai daca are ceva modificari la partea motor...

manu07 19-10-10 19:27

Re: passat viteza maxima.
 
Quote:

Originally Posted by Golf1 (Post 3739177)
Nici eu nu cred :)) numai daca are ceva modificari la partea motor...

era cat se poate de stoc.nu e genu cu tunning.adica ma gandesc numa la ce turatie ar trebui sa fie motoru la viteza aia.nu stiu daca avea 6 trepte.

flor1n_fr 29-01-11 15:06

Re: passat viteza maxima.
 
Quote:

Originally Posted by dylyu666 (Post 1811457)
salut ... snt nou p aici ... am si yo un passat 2003 1.9 TDI 131 CP , 6 viteze si tin sa va spun k pe autostrada am mers cu 220 si parca mergea pana la 230 da greu . Mai am o solenza 2003 1.4 si va spun ca am mers cu 190 , greu dar am ajuns la 190 , e filmat pe youtube knd aveam 180 .

...... asa dylyule,i-ai dat de-ai julit-o.. :))

iulian_rs 29-01-11 19:15

Re: passat viteza maxima.
 
passat berlina 99 motor 2.8 v6 225 poate 230 cu indulgenta

puskas 05-04-11 21:34

Re: passat viteza maxima.
 
salut ... am si eu o intrebare am un passat 1,9 tdi , atj , 6 tr , da imi puteti spune ce trebuie sa fac sa vad pe climatronic viteza ???? multumesc anticipat

phaeton 05-04-11 23:08

Re: passat viteza maxima.
 
Quote:

Originally Posted by iulian_rs (Post 4032483)
passat berlina 99 motor 2.8 v6 225 poate 230 cu indulgenta

225 se duce si 1.8T din acelasi an

PIKONE CJ 12-04-11 10:40

Passat 1.9 TDI 101 cp
 
Deci maxim pana la limita de 4500rpm (nu pe rosu) am mers 187 (viteza a fost luata dp bord si gps)masina e in 5 viteze


All times are GMT +2. The time now is 22:34.

- Copyright 2026 4Tuning