Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   al meau Cielo '95 gle (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/44561-meau-cielo-95-gle.html)

webcathos 20-08-07 10:38

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Ai avut masina de noua si esti sigur ca nu au fost schimbate?Oricum e mai bine cu ele mai mari ca sa acopere o zona cat mai mare....

nucu_as 20-08-07 11:00

Re: al meau Cielo '95 gle
 
mda ai dreptate nu stiu daca au fost schimbate sau nu...oricum pareau destul de batrane de asta le-am si schimbat...sunt cu un cm mai mari decat celelalte dar merg super...

Bogdan YBR 20-08-07 16:21

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Quote:

Originally Posted by nucu_as (Post 1055413)
pai si ale mele din fabrica de erau de 47 de cm???? daca marimea standard este de 45 cm????:?: :?: :?:

18'' sau 45 cm. eu asa le am si am vrut sa-mi pun lamele aero de la valeo dar erau 60lei si nu vreau sa dublez valoarea masinii cu niste stergatoare si cu plinul facut :)

nucu_as 20-08-07 16:31

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Quote:

Originally Posted by B-10-YBR (Post 1056020)
18'' sau 45 cm. eu asa le am si am vrut sa-mi pun lamele aero de la valeo dar erau 60lei si nu vreau sa dublez valoarea masinii cu niste stergatoare si cu plinul facut :)

arata bine pe masina...eu cand vad ceva frumos sincer nu ma uit la bani...mai ales daca e vorba de masina mea...bine 30 ron pe un stergator e cam multicel dar daca imi place le iau...si gata! de ce sa ma gandesc dupaia cum i-ar fi stat cu ele...:-P :-P

Lao 20-08-07 17:16

Re: al meau Cielo '95 gle
 
45 cm e sigur mărimea cu care vin echipate din fabrică. ;)

webcathos 21-08-07 09:11

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Stai linistit ca nu doar aspectul il schimba acele stergatoare.Eu am dat 80 ron pe bosch si pt. aspect dar si pt calitatea lor.Sterg super bine si sunt foarte silentioase!

nucu_as 21-08-07 09:28

Re: al meau Cielo '95 gle
 
mai baieti spuneti-mi si mie de unde sa fac si eu rost de niste deflectoare de aer pt cielo, dar nu vreau dinalea de se lipesc pe usi (e net-ul plin de ele) vreau in culisa geamului...sunt mai bune si mai aspectuoase cred eu...platesc nu e problema...bine nici prea mult ca strica...

pls help me:cry: :cry:

webcathos 21-08-07 09:39

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Daca e netul plin de ele zi-mi si mie te rog de unde?Ca eu vreau din acelea...parca sunt mai faine.

nucu_as 21-08-07 09:49

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Quote:

Originally Posted by webcathos (Post 1057105)
Daca e netul plin de ele zi-mi si mie te rog de unde?Ca eu vreau din acelea...parca sunt mai faine.

http://www.autodaewoo.ro/deflectoare_aer.php sunt de tico dar poti sa intrebi si pt cielo sigur au...trimiti un mail si gata

MaTzA 21-08-07 11:30

Re: al meau Cielo '95 gle
 
pai astea la care ai dat tu link...nu sunt din culisa geamului???

BGD_NNE 21-08-07 16:27

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Sunt din culisa geamului dar nu a fost el atent :P.Aku am sieu o intrebare ...mie imi joaca bratele de la stergatoare ,si nush din ce cauza .M-am tot chinuit sa le desfac dar sunt intepenite piulitele alea ...daca avetzi vreo idee anuntzatzima pls. Nucu scz ca ti-am alterat topicu cu problema mea

nucu_as 22-08-07 08:17

Re: al meau Cielo '95 gle
 
sunt in culisa geamului...dar sunt pt tico...oricum am trimis eu mail si i-am intrebat pe aia de pe site daca au pt cielo si mi-au zis ca da dar numai cu stickere de se lipesc si eu nu vreau asta

webcathos 30-08-07 11:11

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Pai si nu ti-au zis si pretul...?

Geo_ZGA 30-08-07 11:33

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Aparatorile alea de vant sunt numai pt Tico, ultima data cand ma uitasem, cu adeziv, si pt Matiz in culisa geamului. Au avut si pt Cielo, si in culisa si cu adeziv, dar am ratat momentul sa-mi iau din cele in culisa geamului.

p.s: sunt cam 50-55 ron.

webcathos 30-08-07 13:06

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Prompt ca de obicei!Mersic Geo.. :)


All times are GMT +2. The time now is 11:00.

- Copyright 2026 4Tuning