Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Sondaje Auto (https://forum.4tuning.ro/408-sondaje-auto.html)
-   -   Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ? (https://forum.4tuning.ro/408-sondaje-auto/44073-geamuri-folie-geamuri-ionizate-geamuri-simple.html)

cryssl 07-01-10 09:38

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
parerea mea ca unei masini ii sta bine cu toate geamurile in aceeasi culoare.. adica ori le faci pe toate sa aiba o tenta asemanatoare..ori le lasi asa cum sunt..

Bogdan_mb 30-01-10 00:08

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
fara folie, I got nothing to hide ;)

andreimp3 21-02-10 17:00

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
nu am folie
as prefera folie pe toate geamurile sau deloc

am o intrebare... daca iti pui folie se imbunatateste cu ceva duritatea geamului?... adica ma refer la spartul masinii... la mine la skoda octavia cu geamuri stock, nu a fost nevoie decat de un pumn ca sa imi ia telefonul dupa bord... si ma gandeam ca nenumaratele filmulete de pe net unde nu se sparg geamurile... acele masini au folie
deci in concluzie te ajuta sau nu?

Bogdan_mb 21-02-10 17:27

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
o solutie mai simpla si mai economica : nu iti lasa bunuri de valoare la vedere ;)

Messerschmitt 21-02-10 18:21

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by andreimp3 (Post 3109507)
nu am folie
as prefera folie pe toate geamurile sau deloc

am o intrebare... daca iti pui folie se imbunatateste cu ceva duritatea geamului?... adica ma refer la spartul masinii... la mine la skoda octavia cu geamuri stock, nu a fost nevoie decat de un pumn ca sa imi ia telefonul dupa bord... si ma gandeam ca nenumaratele filmulete de pe net unde nu se sparg geamurile... acele masini au folie
deci in concluzie te ajuta sau nu?

nu ai specificat ce folie vrei.... daca vrei folie..."fumurie" este cam acelas lucru in duritatea geamului..numai ca posibil in caz de accident sa nu cada jos cioburile si sa ramana lipite de folie...Oriucm schimba masina mult o folie..

cata TCL 23-02-10 00:39

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Quote:

Originally Posted by Messerschmitt (Post 3109840)
Oriucm schimba masina mult o folie..

clar.

autodesign 23-02-10 07:43

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
10 Attachment(s)
FOLIE GEAMURI AUTO OMOLOGATE R.A.R...FOLIE ARHITECTURALA GEAMURI TERMOPAN...FOLIE CARBON ELEMENTE INTERIOARE SI EXTERIOARE...FOLIE CAROSERIE AUTO...FOLIE TRIPLE....AUTOCOLANT TRANSPARENT PT PROTECTIE VOPSEA SI FARURI AUTO...POLISHARI AUTO PROFESIONALE PANOURI PUBLICITARE , INSCRIPTIONARI AUTO


YM: AGENTAUTODESIGN

TEL: 0746.832.303

http://dcr.freevar.com/

alex_84 15-03-10 16:17

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Salut la toata lumea. Folie spate si luneta 5% transparenta si pe fata 50% numai k pe fata am dat-o jos k s-au cam imultit kasketarii in c-ta, nu stiu ce se intampla cu ei dar ca anul asta nu am vazut atata plitie pe strazi.

masinile lor personale fata spate neomologate bezna....kasketarii, tara......

pyttbull 25-08-10 15:54

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Folie Llumar spate 5% si fata 2 straturi unu 12% + 73% :D

grg_92 12-09-10 18:26

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
va salut ! :D

eu am folie pe golf IV..5% luneta si laterale spate si 50% pe fata:-P

andrey2003 12-09-10 21:31

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
50% luneta/laterale spate/laterale fata

fofolino 03-10-10 16:07

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
salut!
as fi interesat cam ce preturi sunt la folie fata + spate :) folie cat mai buna;)

PDV_1989 30-11-10 00:12

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
1 Attachment(s)
FOLIE , cat mai inchisa.

Bogdan_mb 03-12-10 21:20

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
tu vezi ceva noaptea sau mergi kamicaze ?


All times are GMT +2. The time now is 09:42.

- Copyright 2026 4Tuning