Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alba Iulia (https://forum.4tuning.ro/405-alba-iulia.html)
-   -   Masinile din Alba Iulia (https://forum.4tuning.ro/405-alba-iulia/43567-masinile-alba-iulia.html)

CED 30-10-07 20:40

Re: Masinile din Alba Iulia
 
interesanta broscuta si sint convinsa ca o sa iasa super si o sa ii placa viteza

altdesign 31-10-07 08:00

Re: Masinile din Alba Iulia
 
Quote:

Originally Posted by hoinar (Post 1173333)
salutam prezenta lui alin de la altuning din sebes :) e frumoasa masina ta. poate ca noul proprietar (am inteles ca o vinzi) va continua ce ai inceput tu. cu "ferrari"-ul ala am lamurit-o de mult :)

te asteptam (este o invitatie) daca poti veni duminica la ora 18:00 la rompetrol gara sa ne cunoastem. e locul unde se intalnesc membrii clubului nostru.

Cred ca o vand, e prea cuminte pentru mine ;-) sau o las la pretena...nici eu nu stiu. Ma bate gandul la un Subaru sau un Evo sa vad...
Cat depsre invitatie sa stii ca o sa vin fiindca tot am zis ca vin si nu am ajuns.
Fac tot posibilul sa ajung duminica.

altdesign 31-10-07 08:04

Re: Masinile din Alba Iulia
 
2 Attachment(s)
Imi permit sa pun si eu o masina a unui prieten din Sebes. Cred ca a modificat masina asta de nici el nu mai stie ;-) si nu se lasa! Poate va da el mai multe detalii dar nu prea intra pe net din pacate...

altdesign 31-10-07 08:07

Re: Masinile din Alba Iulia
 
Am vazut la signatura ca esti fan alfa romeo ;-) si mie imi place. Uite un pont -
Alfa 156 cu motorul 2.4 JTD are stoc 140 de cai...cu un chip o duci la 180 de cai, filtru toba ajungi la 200 si jar mananca. Alfa 159 aparuta de curand are acelasi motor 2.4 JTD si are stoc din fabrica 200 de cai. Prima costa 4000 de euro pe dincolo si asta noua peste 25.000 ;-) Ce zici?

kerosen 31-10-07 11:28

Re: Masinile din Alba Iulia
 
diesel? bleah...

hoinar 31-10-07 11:41

Re: Masinile din Alba Iulia
 
ihhhhhhhhh... diesel :( naspaaaaaaaa... :)

altdesign 31-10-07 15:08

Re: Masinile din Alba Iulia
 
Nu sutn fan diesel am avut tot benzinare, dar mai am un Peugeot Partner cu care mai merg dupa marfa 2.0 HDI de 135 de cai, cu chip ajung la 175. Si asa fuge de rupe, si cu marfa de 1 tona pe el....are un sprint de numa ...e usoara si fuge. Ma gandeam sa o prepar si sa o bag la liniutze ;-)

yulasinio 02-11-07 02:10

Re: Masinile din Alba Iulia
 
1 Attachment(s)
O poza cu asa zisul ferrari din alba (toyota MR2)

P.S @kerosen: vrei ca vopseau finala sa fie "rat look"
daca da, cred ca o sa iasa bine daca pastrezi aceeasi tema peste tot ;)

riv_gms 04-11-07 13:20

Re: Masinile din Alba Iulia
 
Quote:

Originally Posted by yulasinio (Post 1179717)
O poza cu asa zisul ferrari din alba (toyota MR2)

P.S @kerosen: vrei ca vopseau finala sa fie "rat look"
daca da, cred ca o sa iasa bine daca pastrezi aceeasi tema peste tot ;)

bine k nu mi-am luat teapa:D)

Quattro27 24-11-07 21:35

Re: Masinile din Alba Iulia
 
2 Attachment(s)
Opel Astra Coupe Bertone, suspensie sport, jante 17", filtru sport, sound sistem nu foarte suparat dar suficient cat sa-ti gadile frumos timpanu...

Toyota Hilux suspensie suprainaltata si gume pe masura... nu are nush ce tuning fantastic pe ea dar eu zic ca arata bine...

bogdan100 26-11-07 17:48

Re: Masinile din Alba Iulia
 
opelul astra suna foarte bine,si arata f bine.cred ca este printre primele masini din ab care au incercat "tuningul",alaturi de cielo ala albastru de langa stadion

RS WYS 30-11-07 00:49

Re: Masinile din Alba Iulia
 
Quote:

Originally Posted by bogdan100 (Post 1217106)
opelul astra suna foarte bine,si arata f bine.cred ca este printre primele masini din ab care au incercat "tuningul",alaturi de cielo ala albastru de langa stadion

De acord cu faptul ca arata si suna bine dar in privinta tuningului eu eram deja la a 2 a masina cu elemente de tuning in Alba Iulia cand a aparut Bertone in oras (a lui Bila).Aveam pe vremea aceea un BMW 328 -PISICUTZA - AB 70 MIG si imediat dupa asta am avut Superb

Quattro27 30-11-07 01:14

Re: Masinile din Alba Iulia
 
Quote:

Originally Posted by RS WYS (Post 1222481)
De acord cu faptul ca arata si suna bine dar in privinta tuningului eu eram deja la a 2 a masina cu elemente de tuning in Alba Iulia cand a aparut Bertone in oras (a lui Bila).Aveam pe vremea aceea un BMW 328 -PISICUTZA - AB 70 MIG si imediat dupa asta am avut Superb

aici parca erau masinile din alba, care-i faza daca ai avut tu primu BMW din Alba cu elemente de tuning? bafta tie...

CED 30-11-07 07:59

Re: Masinile din Alba Iulia
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Quattro27 (Post 1222499)
aici parca erau masinile din alba, care-i faza daca ai avut tu primu BMW din Alba cu elemente de tuning? bafta tie...

poate nu sti despre ce bmw e vorba si ce masina tuneaza Florin acum

RS WYS 30-11-07 09:57

Re: Masinile din Alba Iulia
 
Quote:

Originally Posted by Quattro27 (Post 1222499)
aici parca erau masinile din alba, care-i faza daca ai avut tu primu BMW din Alba cu elemente de tuning? bafta tie...

Salut
Eu am facut un comentariu referitor la ceea ce ai spus tu ca acel opel a fost una dintre primele masini din alba care a incercat tuning in alba iulia si am spus ca nu este chiar asa ptr ca la vremea respectiva eram la a 3 a masina la care lucram.Nu am vrut sa supar pe nimeni dar nici nu vreau sa ma supere nimeni cu comentarii de genul.M-i se pare normal sa primesc lectii de la cineva care chiar a facut tuning si stie nu de la cei care au citit prin reviste...


All times are GMT +2. The time now is 14:29.

- Copyright 2024 4Tuning