![]() |
Re: Machete in lucru - teo93dinu
1 Attachment(s)
Astazi am integrat si buza , primul strat de chit nefinisat, am astupat gaura de la esapament urmeaa sa o decupez pentru japan style :twisted: . La haion mai trebuie sa slefuiesc partea stanga si e cam gata. Mai am o mare problema de rezolvat si anume sistemul usilor care e gandit de maimute : cand se deschide usa freaca pe aripa si inevitabil sare vopseaua , lucru care ma face sa dau cu macheta pe geam daca se intampla din nou :x
|
Re: Machete in lucru - teo93dinu
1 Attachment(s)
Cam asa...
|
Re: Machete in lucru - teo93dinu
incepe sa arate din ce in ce mai bine! dai bataie...
|
Re: Machete in lucru - teo93dinu
12 Attachment(s)
La Scirocco nu am mai lucrat prea mult , urmeaza sa ma apuc de bara fata.
AM lucrat la Passatul amintit acum cateva pagini si lucrarea este aproape de final , in sfarsit. Am vopsit jantele rosii , imi place contrastul argintiu-rosu , vopsit silver stone metalizat , clean la abre si la usi. Problema e ca imi lipsesc 2 piese mari si tari si anume grila de la radiator si cea de la proiectoare , voi incerca sa fac niste mulaje si sa reproduc piesele(am un prieten cu un Passat break dar nu vrea sa mi le dea , poate mi le imprumuta) m-am gandit sa pun in ceva niste silicon si apa sa nu se lipeasca , pun piesa acolo pana se intareste dupa care dau cu chit...Va urma si o instalatie electrica pentru faruri am ledurile si e pacat sa nu o fac :-) |
Re: Machete in lucru - teo93dinu
Vrei tu neaparat sa pui scaunele alea? :???: Sa faci o asamblare de proba ca la cum arata s-ar putea sa loveasca fetele de portiere in ele si sa nu se inchida usile. Daca vrei scaune sport exista variante mai bune.
|
Re: Machete in lucru - teo93dinu
Nu , nu tin neaparat insa arata o idee mai bine decat cele stock. A trebuit sa iau putin din lateralele scaunelor ca sa vina bine , acum e ok :) (in poza erau ajustate).
|
Re: Machete in lucru - teo93dinu
passat-ul arata super tare. fa o proba cu scaunele ca eu zic ca da bine de tot!
|
Re: Machete in lucru - teo93dinu
foarte frumoase toate,mai ales peugeot-ul air rider si vw scirocco.
spor la cat mai multe masini modificate. |
Re: Machete in lucru - teo93dinu
Multumesc Alex bafta si tie ! :)
Reme- am facut proba insa fara fetele de usa... cred ca va treui sa mai iau putin din ele. Am si inmatriculat trocariciul OT 20 DUB :lol: si un sticker pe luneta cu emblema de la S/W si scris stance(ca sa acopere crapatura...). Revin cu poze :) |
Re: Machete in lucru - teo93dinu
ce iese din pasat?.. ceva cult?
|
Re: Machete in lucru - teo93dinu
5 Attachment(s)
Ceva de genul :twisted:
Mai am putin de lucrat la el , de facut instalatia electrica si mici detali la caroserie. Am reusit sa fac o copie la grila de la proiectoare , dar cea de la radioator a iesit foarte deformata deci am improvizat ceva... Am colantat si buzita spate in carbon. La Scirocco m-am apucat de fata , spatele e terminat. |
Re: Machete in lucru - teo93dinu
continua ca faci treaba buna!
|
Re: Machete in lucru - teo93dinu
3 Attachment(s)
Incerc :-)
Am facut si instalatia , SMD-uri de bord (3528 ) :) |
Re: Machete in lucru - teo93dinu
4 Attachment(s)
Meanwhile... Interooler - un radiator de la un Merc Maisto , il voi taia sa vina bine e bara.
Buzita ca are avut-o va fi si ea montata , ca ultim detaliu , insa vopsita argintiu. M-am mai gandit si as vrea sa schimb culoarea sa o fac maro metalizat ceva gen Brun Cajou de pe "Prafster", chiar ceva mai deschis , iar contrastul pe masina va fi argintiu-maro. |
Re: Machete in lucru - teo93dinu
interesat si foarte interesant
|
| All times are GMT +2. The time now is 11:35. |
- Copyright 2026 4Tuning