Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - teo93dinu (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/333828-machete-lucru-teo93dinu.html)

teo93dinu 02-05-13 22:40

Re: Machete in lucru - teo93dinu
 
1 Attachment(s)
Astazi am integrat si buza , primul strat de chit nefinisat, am astupat gaura de la esapament urmeaa sa o decupez pentru japan style :twisted: . La haion mai trebuie sa slefuiesc partea stanga si e cam gata. Mai am o mare problema de rezolvat si anume sistemul usilor care e gandit de maimute : cand se deschide usa freaca pe aripa si inevitabil sare vopseaua , lucru care ma face sa dau cu macheta pe geam daca se intampla din nou :x

teo93dinu 03-05-13 16:04

Re: Machete in lucru - teo93dinu
 
1 Attachment(s)
Cam asa...

Reme 04-05-13 21:52

Re: Machete in lucru - teo93dinu
 
incepe sa arate din ce in ce mai bine! dai bataie...

teo93dinu 17-05-13 16:58

Re: Machete in lucru - teo93dinu
 
12 Attachment(s)
La Scirocco nu am mai lucrat prea mult , urmeaza sa ma apuc de bara fata.
AM lucrat la Passatul amintit acum cateva pagini si lucrarea este aproape de final , in sfarsit. Am vopsit jantele rosii , imi place contrastul argintiu-rosu , vopsit silver stone metalizat , clean la abre si la usi. Problema e ca imi lipsesc 2 piese mari si tari si anume grila de la radiator si cea de la proiectoare , voi incerca sa fac niste mulaje si sa reproduc piesele(am un prieten cu un Passat break dar nu vrea sa mi le dea , poate mi le imprumuta) m-am gandit sa pun in ceva niste silicon si apa sa nu se lipeasca , pun piesa acolo pana se intareste dupa care dau cu chit...Va urma si o instalatie electrica pentru faruri am ledurile si e pacat sa nu o fac :-)

bmwh548 17-05-13 17:12

Re: Machete in lucru - teo93dinu
 
Vrei tu neaparat sa pui scaunele alea? :???: Sa faci o asamblare de proba ca la cum arata s-ar putea sa loveasca fetele de portiere in ele si sa nu se inchida usile. Daca vrei scaune sport exista variante mai bune.

teo93dinu 17-05-13 17:18

Re: Machete in lucru - teo93dinu
 
Nu , nu tin neaparat insa arata o idee mai bine decat cele stock. A trebuit sa iau putin din lateralele scaunelor ca sa vina bine , acum e ok :) (in poza erau ajustate).

Reme 17-05-13 18:55

Re: Machete in lucru - teo93dinu
 
passat-ul arata super tare. fa o proba cu scaunele ca eu zic ca da bine de tot!

micul alex 17-05-13 20:33

Re: Machete in lucru - teo93dinu
 
foarte frumoase toate,mai ales peugeot-ul air rider si vw scirocco.
spor la cat mai multe masini modificate.

teo93dinu 17-05-13 21:53

Re: Machete in lucru - teo93dinu
 
Multumesc Alex bafta si tie ! :)
Reme- am facut proba insa fara fetele de usa... cred ca va treui sa mai iau putin din ele.
Am si inmatriculat trocariciul OT 20 DUB :lol: si un sticker pe luneta cu emblema de la S/W si scris stance(ca sa acopere crapatura...).
Revin cu poze :)

FatX 30-05-13 00:08

Re: Machete in lucru - teo93dinu
 
ce iese din pasat?.. ceva cult?

teo93dinu 30-05-13 17:51

Re: Machete in lucru - teo93dinu
 
5 Attachment(s)
Ceva de genul :twisted:
Mai am putin de lucrat la el , de facut instalatia electrica si mici detali la caroserie. Am reusit sa fac o copie la grila de la proiectoare , dar cea de la radioator a iesit foarte deformata deci am improvizat ceva... Am colantat si buzita spate in carbon. La Scirocco m-am apucat de fata , spatele e terminat.

Reme 30-05-13 20:43

Re: Machete in lucru - teo93dinu
 
continua ca faci treaba buna!

teo93dinu 31-05-13 21:07

Re: Machete in lucru - teo93dinu
 
3 Attachment(s)
Incerc :-)
Am facut si instalatia , SMD-uri de bord (3528 ) :)

teo93dinu 02-06-13 18:42

Re: Machete in lucru - teo93dinu
 
4 Attachment(s)
Meanwhile... Interooler - un radiator de la un Merc Maisto , il voi taia sa vina bine e bara.
Buzita ca are avut-o va fi si ea montata , ca ultim detaliu , insa vopsita argintiu. M-am mai gandit si as vrea sa schimb culoarea sa o fac maro metalizat ceva gen Brun Cajou de pe "Prafster", chiar ceva mai deschis , iar contrastul pe masina va fi argintiu-maro.

Reme 02-06-13 19:16

Re: Machete in lucru - teo93dinu
 
interesat si foarte interesant


All times are GMT +2. The time now is 11:35.

- Copyright 2026 4Tuning