Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Polo GTI vs. ...? (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/26146-polo-gti-vs.html)

Zyx 24-11-06 00:03

Re: Polo GTI vs...
 
So, can u improve the performance?!

Achim 25-11-06 00:11

Re: Polo GTI vs...
 
nu pot sa zic asa "dupa oki"... dar, sa speram ca da

Achim 26-11-06 23:38

Re: Polo GTI vs...
 
eu cred ca la orice topic de genul asta, cel care a lansat provocarea, dupa un anumit numar de pagini ar fi bine sa faca o lista cu "victimele", "nashii" si cu cei cu care "a fost pe acolo" ca sa stie lumea care citeste sau care e curioasa ;) ZYX... zic rau?

Zyx 27-11-06 13:24

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Achim (Post 637914)
eu cred ca la orice topic de genul asta, cel care a lansat provocarea, dupa un anumit numar de pagini ar fi bine sa faca o lista cu "victimele", "nashii" si cu cei cu care "a fost pe acolo" ca sa stie lumea care citeste sau care e curioasa ;) ZYX... zic rau?

Not bad at all! :D Ok, hai, fie... pentru moment, nasii sunt Clio Sport 172 (nu stock), Leon CupraR (nu stock), Focus ST 2006, Civic TypeR, un Golf diesel cu ceva modificari :D. "Fratii, care-mi sunt alaturi"... doar Leon FR cu ceva modificari. Cei "ramasi in urma": Golf V GTI (am gasit pana al urma unul, dar mai sunt in cautari), desi cred ca un Golf V GTI ar trebui sa stea langa mine, cel putin dupa timpii dati de fabrica, Fabia RS cu ceva modificari... Si, cam atat... Multumita lumea?!

Zyx 27-11-06 13:44

Re: Polo GTI vs...
 
Asa, si... cu aceasta ocazie, daca citeste vreun Golf V GTI sau vreun 1.8T 180cp cu chip, astept sa se incordeze... :D

Achim 27-11-06 15:02

Re: Polo GTI vs...
 
felicitari si multa bafta in continuare ;)

fuscobal 27-11-06 19:41

Re: Polo GTI vs...
 
Uite ce spun astia : http://www.zeperfs.com/duel1256-348.htm

Poate mai vii pe la intalnirile VWForum sa mai stam de vorba. M-as oferi eu pentru una mica ! :)

eddie 27-11-06 20:28

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Zyx (Post 638307)
Asa, si... cu aceasta ocazie, daca citeste vreun Golf V GTI sau vreun 1.8T 180cp cu chip, astept sa se incordeze... :D

Poate vii in Bv de 1 Decembrie... Si ne plimbam si noi vreo 400m :D

fuscobal 27-11-06 20:50

Re: Polo GTI vs...
 
Bai Eddie, un drum mai bun decat ala de data trecuta ai si tu pentru 0-400m sau chiar mai mult ?

Zyx 27-11-06 20:52

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by fuscobal (Post 638878)
Uite ce spun astia : http://www.zeperfs.com/duel1256-348.htm
Poate mai vii pe la intalnirile VWForum sa mai stam de vorba. M-as oferi eu pentru una mica ! :)

Fusco, astept urmatoarea intalnire... Si, cifrele (timpi, cai putere, etc) stiu si eu sa le citesc, sincer, dar cred ca mai conteaza si alte chestii, nu?! La reprize se vede clar ce inseamna 5 trepte vs. 6...
Quote:

Originally Posted by eddie (Post 638998)
Poate vii in Bv de 1 Decembrie... Si ne plimbam si noi vreo 400m :D

Nu cred ca pot ajunge... INSOMNIA PARTY 3 ANI!!! Si, se bea, nu gluma... :D Nu promit nimic... Apropo de petrecere, sunteti invitati! Oricum, vorbim.
@ Achim: 10x!
URA!

eddie 27-11-06 21:07

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by fuscobal (Post 639040)
Bai Eddie, un drum mai bun decat ala de data trecuta ai si tu pentru 0-400m sau chiar mai mult ?

Are tata, 4 benzi libere noi noute aprox 4km. :D
@zyx
10x de invitatie :). Vorbim

bogdan_wrc 28-11-06 08:07

Re: Polo GTI vs...
 
eddie, drum bun ala, confirm, if necessary, dar ca la ghicitul in cafea...la drum de seara...

mpa 07-12-06 10:54

Re: Polo GTI vs...
 
Cu Polo-uri nu te dai? Nu de alta dar sunt curios sa vad cum se tine o masina de 10 ani langa una noua;)

SEBASTIAN 07-12-06 20:12

Re: Polo GTI vs...
 
Am auzit Zyxule ca ai un chip f performant si ca ai invins renaultul clio sport argintiu.
Felicitari!

Zyx 08-12-06 02:06

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 651389)
Cu Polo-uri nu te dai? Nu de alta dar sunt curios sa vad cum se tine o masina de 10 ani langa una noua;)

Lol... Da, asta asa e, nu prea m-am dat. Nu ma dau inapoi... fara nici un fel de scuze. Cu cea mai mare placere... Numai ca, sincer nu imi place cum se pune problema... ;) Ce motor ai de curiozitate?
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 652173)
Am auzit Zyxule ca ai un chip f performant si ca ai invins renaultul clio sport argintiu.
Felicitari!

Foarte performant?! E un chip cat se poate de normal, nici macar nu este adaptat la modificarile (sumare) alea masinii. Tu, ce faci? Ai venit? Furnica ta atomica a inviat?! E gata de "drum"?!

@Achime, tu ce faci? Mai sta masina ta in perfuzii?


All times are GMT +2. The time now is 12:59.

- Copyright 2026 4Tuning