![]() |
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
Quote:
|
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
Quote:
|
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
Daca Chiar Vrei Sa Iti Iei O Dacia Veche < Nu Prea Stiu De Ce...> , Ia-ti O Berlina .
Cauta 2004 KM - Maxim 80.000 Motor - 75 CP Stare - F Buna Pret : 1250 Euro <Chiar Nu Merita Sa Dai 2000 Euro Pe O Dacie ...> Sa Aiba Cate Mai Putine Modificari / Aftermarket Si Daca Tot Vroiai Tu Sa Faci Modificari Si Vroiai Sa Dai Pe Masina Knd O Cumparai 2000 Euro , Cu Aia 750 Euro ... Eu Iti Zic Parerea Mea , Am Un Prieten Kre A Facut Asa Si Masina Arata Penala Tuning : Negru Mat - 50 Euro 2 Boxe Pioneer 8" <20 CM> In Spate - 35 Euro Subwoofer MAGNAT B30 <Dala Am Si Eu> 500W Second Hand - 65 Euro 1 Boxa Kenwood 8" Pe Fiecare Portiera - 80 Euro Geamuri Electrice Fata - Spate = 20 Euro Un Aftermarket JVC - 100 Euro Geamuri Fumurii Spate - Fata - 20 Euro Ride Height Lasat Cu Cativa CM - 25 Euro Neoane Exterior Albastru - 120 Euro Jante Aliaj 15" - 65 Euro Proiectoare + Spoiler Fata - 150 Euro Spoiler Spate + Senzori Parcare - 130 Euro Eleron Banshee - 100 Euro Xenoane - 80 Euro Oglinzi Electrice - 60 Euro In Total Sunt 1050 Euro .. Stiu Ca Sunt Plictisitor Dar O Masina Ca Asta Arata Penal .. Pacat K Nu Am Poze Sa Iti Arat .. |
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
De ce oamenii spun "DACIE VECHE" daca e din 2004...? orice alta masina din 2004 e lux, daca e vorba de dacia, e vorba de old school, mi se pare ofensiv...
|
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
Da...mentionez faptul ca nu mai vreau sa trec la Berlina (1310) am avut una si chiar daca e din 2004 difera putin de papuc ca si calitate...de exemplu un papuc muncit din acelas an fie benzina/diesel, nu au crapaturi in caroserie, gauri si curge rugina din el...am avut si cateva la reparat si le-am studiat cu amanunt, doar ca sunt prafuite, strambe de la tonaj prea mare si cam atat insa caroseria era sanatoasa. Din acelas an 2004 sa zicem, dacia 1310 cu puncte de rugine pe lonjeroane, si la extremitati, plus pasajele pe spate care se mananca intr-o veselie ca sunt inadite si nu intregi...deci nu mi-as lua ca sa o tunez sa fiu cel mai smecher racer cu o dacie...e veche din punct de vedere tehnologic, dar tot masina ramane. Eu caut papuc 1.6i preferabil (double cab) si cat de cat intretinut. Am gasit 2 benzinare la un pret de 1800 Euro din 2004-2005, unu nu e decis ce sa faca, iar celalalt a ramas sa tinem legatura pana revin in tara, ca trebuie sa ma interesez de taxe drum, vamale, plus cand va trebui sa-l reinscriu pe teritoriul altei tari...e un pic alergatura, ca nu am cu ce sa-l iau pe sus, l-as radia direct din RO si gata...dar incerc sa ma interesez sa fac posibilul. :D
|
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
Quote:
|
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
Quote:
|
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
Quote:
|
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
1 Attachment(s)
Thomas Everywhere asta e visul tau? :lol::lol:
(glumesc desigur) |
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
haha ce kitch dumnezeule.....:| :cry: nu-mi trebuie din astea cu modificari, una originala e ok.
|
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
Cu toate ca nu mai vreau sa reinviu acest topic, dar am achizitionat masina Dacia Pick Up Double Cab 1.6i 4x4 2005. :D Asta ca sa stiti ca nu l-am deschis de pomana pana la urma :)) Cand o sa am timp, cat de curand o sa afisez cateva poze cu el. Masina merge super, motorul e foarte silentios nu ma asteptam de la o dacie sa se auda asa fin...inauntru nu se aude nimic. Dar nah are doar 60.000 km. Va multumesc pentru pareri si sustineri. Doamne Ajuta!
|
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
Cooooooooooooooooooooooooooooool! :D
|
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
3 Attachment(s)
2,3 poze cu papucu...Are si cateva parti negative cum ar fi ca trebuie schimbat farul pe stanga, necesita o noua bara pe spate sau poate ma gandesc la altceva...bena e putin zgariata in interior, trebuie revopsita. Masina se prezinta bine la capitolul tablarie si pare "legata" pe drum, la 100 km/h merge foarte bine si nu se simte ca la 1310. Cu toate ca e inalta, sta destul de bine pe asfalt, cred ca mai putin valabil pe asfalt ud. Are tractiune integrala, motor 1.6 pe certificat scre 57 kw. ;) Planul: este sa o desfac toata cheala si sa-i aplic acelasi tratament antirugina cum am facut si la fosta masina...si voi incerca si noi imbunatatiri. Nu sunt adeptul off-road, o sa-l incerc sa-l cobor cativa cm...am mai multe in cap, dar primul lucru e sa stiu ca am verificat caroseria prin toate zonele si incheieturile. Sa-i fac actele si apoi o bag la garaj. Un alt lucru ce nu-mi place este culoarea...dar asta am gasit mai bun la 1300 Euro si merge chiar foarte bine...s-a carat cu ea pentru magazin, insa o fost intretinuta. Multumesc ptr pareri si rog inchiderea topicului, cand voi incepe cu ceva modificari, atunci voi prezenta masina la sectiunea Dacia, pana atunci salutari si numai bine!!
|
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
da parca daciile papuc au 4x4 doar cele cu motor de 1.9 au 4x4 si cele cu motor de 1.6?
parerea ea e ca sa iti iei ce masina ti se potriveste si iti place sau daca ai si bani poti sa ti le iei si pe amandoua si eu vreau sa imi iau un papuc ca sami fac treaba cu el dar as vrea sa il si tunez putin ei bine daca as avea bani as vrea sa il modific in still offroad cum iar sta bine dar am sa incerc sa ii pun niste pleoape proiectoare xenon o toba sport filtru aer sport si sistemul audio si daca as gasi niste cauciuri off road care sa se incadreze pe ea si niste capace P.S. Nu stiu dintre care sa alegi pt ca si mie imi plac amandouasi nici eu nu as putea sa aleg dintre ele |
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 06:23. |
- Copyright 2026 4Tuning