Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - 325i, masina pt pasiune... (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/242571-e30-325i-masina-pt-pasiune.html)

kyler_iulian 27-02-11 17:48

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Vulturica2004 (Post 4125134)
In cunostiinta de cauza cel mai bun timp al lui RZC cronometrat a fost 14.2 cu slickuri pe masina.Se intampla din cate stiu la Tulcea vara trecuta,unde si eu am fost prezent.
Best Time la mine a fost 14.12sec incaltat cu slickuri tot in aceeasi zi la Tulcea.

te referi pe 402m ?

kyler_iulian 27-02-11 18:04

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by lopezz (Post 4124612)
despre RZC am auzit.. ca a scos timp de m3 nu ca s-a dat cu un m3 .. am inteles ca cu 2.8-ul ala a scos undeva la 13.8

despre rzc tot ce pot sa spun este ca, masina tragea destul de grav pt un 2.8 , l-am vazut si eu la treaba si chiar merge raw ! am vrut sa ma dau cu el cu fostul audi coupe 2.8 v6 quattro , dar n-am apucat ca am dat masina. oricum nu cred ca aveam sanse. ceva poze informative.

Marian_nebunu 27-02-11 18:51

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4126589)
despre rzc tot ce pot sa spun este ca, masina tragea destul de grav pt un 2.8 , l-am vazut si eu la treaba si chiar merge raw ! am vrut sa ma dau cu el cu fostul audi coupe 2.8 v6 quattro , dar n-am apucat ca am dat masina. oricum nu cred ca aveam sanse. ceva poze informative.

Cu croamele astea chiar nu aveai sanse :D:D:D:D

burnout_bmw 27-02-11 18:56

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 4126790)
Cu croamele astea chiar nu aveai sanse :D:D:D:D

Capace vrei sa spui :))).

Ai umplut 8 pagini cu nimic, cand ne spui si noua si ne arati ce ai facut si ce vrei sa faci la masina? Sau ai facut topic doar sa vinzi masina/masinile?

kyler_iulian 27-02-11 19:00

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 4126790)
Cu croamele astea chiar nu aveai sanse :D:D:D:D

erau jante de iarna 'croamele' alea cum spui tu

jakal 27-02-11 19:02

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4122870)
aici ai perfecta dreptate !! si despre ursul tau pot sa spun ca imi place , arata foarte bine, cat despre motor daca e un 12v bun e un motor extrem de rezistent si foarte apropiat de 24v k performante !

ms.....despre motorul meu ce sa zic...de 2 ani i-am cam dat sandale pe la ce evenimentele oficiale....cele ilegale nu se pun....:)

cel mai bun timp scos la tulcea a fost 14.8...
mai jos nu am putut sa il scad...:sad:
asta e.....sint f.multumit de cum merge

sal......

kyler_iulian 27-02-11 19:04

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by burnout_bmw (Post 4126804)
Capace vrei sa spui :))).

Ai umplut 8 pagini cu nimic, cand ne spui si noua si ne arati ce ai facut si ce vrei sa faci la masina? Sau ai facut topic doar sa vinzi masina/masinile?

poate pt tine, si nu stiu ce ai vrea sa afli , nu am facut topic sa vand masina dupa cum vezi nu am insistat pe tema asta !

kyler_iulian 27-02-11 19:08

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 4126790)
Cu croamele astea chiar nu aveai sanse :D:D:D:D

auzi ma MARIAN_NEBUNU , da tu ce masina ai ca vad ca vb numai de ale altora si comentezi numai aiurea .

kyler_iulian 27-02-11 19:58

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by jakal (Post 4126820)
ms.....despre motorul meu ce sa zic...de 2 ani i-am cam dat sandale pe la ce evenimentele oficiale....cele ilegale nu se pun....:)

cel mai bun timp scos la tulcea a fost 14.8...
mai jos nu am putut sa il scad...:sad:
asta e.....sint f.multumit de cum merge

sal......

e un timp destul de bun , app ce modificari are motorul ?

kyler_iulian 27-02-11 20:56

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
ceva poze cu ursu ''negru'' o sa urmeze si un filmulet cu masina ,

cRoM 27-02-11 21:23

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
hmm nu prea postez eu pe forum(desi citesc in fiecare zi) dar hai ~ frumos ursu cu PAG la nr.
si killer daca prezentai masina ca si cum ar fi un e30 cu 2.5 24v 192cp si explicai ce modificari ai la el gen serpi,soft , "un bradulet la oglinda un sticker cu MEMO pe usa" si ziceai ca iti mai dadeau gen ŞaSā Cai sau ca ai 192cp++ nu se mai lua nimeni de tine:)
si daca vrei sa vezi ce masina are Marean( care din ce am vazut pare un baiat cu caracter si de nota 10) dai click pe el > view profile > Find all threads started by Marean~

kyler_iulian 27-02-11 22:00

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
e lume care spune ca ca din soft deja are 25cp , eu nu cred ca am aberat si am spus vreo tampenie de genul asta , am spus ca masina are aproximativ 215cp si face 0-100 in 6 sec . numai eu stiu ce are masina pe ea si nu vb k sa ma laud ,pt ca dupa cum am mai spus pot sa aduc masina de 650cp la intalniri , [ NU LAUD URSU MEU , IMI PLAC TOTI URSI IN GENERAL ]

jakal 27-02-11 23:16

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4127043)
e un timp destul de bun , app ce modificari are motorul ?

soft by WPP....scos catalizator, finala Remus ...cado' de la fratili Lafu...:)
cam atat....

nici macar bujiile nu le-am schimbat...merg f. bine de 2 ani...:D

Marian_nebunu 27-02-11 23:54

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
2 Attachment(s)
Ca sa ii arat Domnului CHILAR DE BEMVEURI CE masina am !!! atasez poze cu Autovehiculul meu cu 2 roti :D

mentionez ca am vrut sa o postez,sa ii fac topic dar nu o pot inscrie la nici o categorie deoarece are 215 cai si face 0-100 sub 6 secunde si toata lumea fuge de ea ...(cred ca fuge mai tare si decat ursuletul tau )
si ce crezi nu are nici soft, nici cip !!! daca ii fac si soft si ii mai pun si cip te rup !!!
are cutie daia cu schimbari scurte,filtru de aer "K,N" (te citez primul tau post din prima pagina)...
cam asta este una din masinile mele care merge si arata impecabil !!!

vrei detalii da-mi add "kyler_MAREAN"

:lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol:nu numai ca te-ai jucat cu Focu,ai aprins si bricheta si ai si benzina pe TOPIC :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

316i 28-02-11 00:02

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
OWN3D


All times are GMT +2. The time now is 11:10.

- Copyright 2026 4Tuning