Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/237663-dacia-logan-92-rgo-filipineza.html)

B-24-AGY 23-08-11 00:12

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
si eu optez pt acea prelungire de bara de opel sau numita de baieti veseli senzor de borduri decat plinta de parket...

pokemonu` 29-08-11 16:03

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
1 Attachment(s)
am vazut prindere de ph2 pe ph1 vine super , arata chiar LOW :) ...

Filipineza a primit un cadou azi multuita Dacia shop , pasta abraziva (polish) , rezultatul se va vedea saptamana viitoare intr-o sesiune foto , cand voi face un drum spre moeciu .

pokemonu` 11-09-11 21:43

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
5 Attachment(s)
cateva poze din excursie ( aparatul foto m-a lasat balta stie cineva reprezentanta Canon in bucuresti ) .

pokemonu` 27-11-11 11:34

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
Masina a trecut de doua saptamani la jantele + cauciucurile de iarna .

pokemonu` 25-12-11 21:34

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
1 Attachment(s)
Masina a primit schimbul de ulei , joja noua , placute ... alte maruntaie si bine meritata ceruire de iarna :)) , si o poza din plictiseala care sper sa devina realitate BBS ...

B-24-AGY 26-12-11 12:41

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
1 Attachment(s)
Chiar i-ar sta marfa cu jantele alea sau daca nu mai am eu o idee jantele OZ racing Exempru:

_Cox_ 28-12-11 12:47

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
Masina este foarte ingrijita,ceea ce te felicit:D
Cat despre prelungirea aia de ph2 nu se aseaza super bine, eu am pus una e golf 3 (cea normala) si arata mult mai bine.

pokemonu` 29-12-11 19:53

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
Multumesc , nu stiu ce sa cred cu prelungirea , oricum e 30 - 80 lei una si o sa vad in primavara cum da , pentru ca o sa demontez bara pentru proiectoare si o sa vad atunci daca o sa pice bine , stiu ca cea de golf 3 e foarte maleabila si permite curbura . Pana atunci masina se prafuieste in garaj ...

pokemonu` 31-01-12 13:55

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
1 Attachment(s)
Caut capace + suporti boxe spate originale . Cele incercuite cu rosu .

pokemonu` 12-02-12 16:53

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
2 Attachment(s)
Brembo max ... etrierii de Logan van stie cineva ce deschidere mazima au ? discurile ai 20,6 mm si 259 diametrul , astept pana la primavara cand vor fi montate , maine pun si poze cu masina care de aproape o luna nu a mai iesit pe strada sta curata si asteapta primavara si modificarile la sistemul de franare .

pokemonu` 05-03-12 11:28

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
1 Attachment(s)
Ieri cand am scos in sfarsit masina din garaj am descoperit cu stupoare ca franele spate scartaiau ingrositor , le-am desfacut si am descoperit tamburul dreapta pur si simplu se exfoliase materialul abraziv de pe el , aveam prin garaj un set de saboti ATE 208 x39 mm ( sistem Lucas ) pe care ii luasem stiind ca in vara o sa-i schimb , de bucurie am reusit sa ciupesc si membrana pompei de frana dreapta , sper sa mai tina 2-3 zile pana iau doua pompe de frana noi Bosch de la Dacia Shop .
Cilindru receptor de frana pentru Logan / Sandero sistem de franare TRW 7 inch;
R 19,05;
Fabricat in Germania;

pokemonu` 21-05-12 05:04

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
1 Attachment(s)
In sfarsit mult asteptatele carcase de boxe OEM in care am bagat boxele mele :) , acum urmeaza proiectoare OEM + oglinzi de MCV .

B-24-AGY 12-06-12 22:05

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
Quote:

Originally Posted by pokemonu` (Post 4915089)
Ieri cand am scos in sfarsit masina din garaj am descoperit cu stupoare ca franele spate scartaiau ingrositor , le-am desfacut si am descoperit tamburul dreapta pur si simplu se exfoliase materialul abraziv de pe el , aveam prin garaj un set de saboti ATE 208 x39 mm ( sistem Lucas ) pe care ii luasem stiind ca in vara o sa-i schimb , de bucurie am reusit sa ciupesc si membrana pompei de frana dreapta , sper sa mai tina 2-3 zile pana iau doua pompe de frana noi Bosch de la Dacia Shop .
Cilindru receptor de frana pentru Logan / Sandero sistem de franare TRW 7 inch;
R 19,05;
Fabricat in Germania;

vezi ca isi vinde Dani CUP sistemul de franare de spate ... cel pe discuri ... si la un pret bomba...

pokemonu` 13-06-12 08:17

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
Stiu ... dar daca mar mai astepta Dani vreo luna ... doua ar fi perfect :)) plus ca trebuie aranjat cel de pe fata la mine intai ( etrierii de VAN ... stau cu discurile in cutie din promavara ) o sa vad ce o sa fac :)

B-24-AGY 13-06-12 23:24

Re: Dacia Logan (B 92 RGO) Filipineza
 
Quote:

Originally Posted by pokemonu` (Post 5063773)
Stiu ... dar daca mar mai astepta Dani vreo luna ... doua ar fi perfect :)) plus ca trebuie aranjat cel de pe fata la mine intai ( etrierii de VAN ... stau cu discurile in cutie din promavara ) o sa vad ce o sa fac :)

Suna-ma maine cand ai timp ;) si vb...


All times are GMT +2. The time now is 14:06.

- Copyright 2024 4Tuning