Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   my tuning r5 (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/212343-my-tuning-r5.html)

andishors 24-01-11 22:06

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by nicswanted (Post 4017695)
ce sa zic baiatu e miop. am si eu un r5 gtx 1.8 monopunct. si am o pompa de injectie de mio papa cam 15% merge dar as vrea si una cu care sa pape mai putin. aveti idee cum gasesc una second-hand. ca noua e cam scumpa:rolleyes2

vrei sa spui 1,7(1721cc), nu 1.8! am si eu tot r5 gtx 1,7. intra pe reno.ro si cauta pe subforumul pentru r19 "tutorial consum marit". succes.
ym: andishors

andy_wpo 25-01-11 00:47

Re: my tuning r5
 
:D:D:D eu ma sparg de ras,nu mai pot.Doamne fereste sa se stearga topicu :shock: eu ce mai fac dupaia????

vasi_bmw89 25-01-11 01:21

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by andy_wpo (Post 4018175)
:D:D:D eu ma sparg de ras,nu mai pot.Doamne fereste sa se stearga topicu :shock: eu ce mai fac dupaia????

lasa andy ca deschidem un alt topic cu glume sau ceva de genu'!!numai sa stearga threadul asta de cacao....gasim o metoda pt a te tine distrat numai nu asta!!

fazekasnfs 25-01-11 09:42

Re: my tuning r5
 
1 Attachment(s)
vizual tuning "photosop

andishors 25-01-11 12:11

Re: my tuning r5
 
frate...lasa-l dracu de tuning si apuca-te de oierit. topicul asta ar trebui numit "nu incercati asta acasa!" sau "cum sa nu-ti tunezi masina". :))
https://www.youtube.com/watch?v=XWdhatxV3J4 echivalentul tau prietene, schimba doar masina... Simte-te mandru!

speed line 25-01-11 12:46

Re: my tuning r5
 
Masina este facuta intentionat sa arate ca o sorcova lovita de tren, este demo car pentru targul vitan :D

fazekasnfs 25-01-11 16:20

Re: my tuning r5
 
nincsen kulturatok ugy latcik,prost crescutii

andy_wpo 25-01-11 20:04

Re: my tuning r5
 
Prost crescuti,prost crescuti dar si tu exagerezi.Tu nu te uiti si tu cum se leaga una cu alta pe masina????Sau tie iti place un spoiler de un fel,un anume tip de eleron,ceva model de praguri si le arunci pe toate pe masina????
Inteleg si faptul ca iti place mai mult genul nfs si nam nimic impotriva cu nimeni care foloseste stilul acesta pt a modifica o masina,dar poti sa o faci cu gust nu ce faci tu cu aceasta masina.
Asa ca nu o lua in nume personal nimeni nu are nimic cu tine pur si simplu exagerezi cu modificarile astea fara sens.

StreetStyle22 25-01-11 20:06

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by fazekasnfs (Post 4019645)
nincsen kulturatok ugy latcik,prost crescutii

Fara suparare.
Nu vrei sa o vinzi ? As fii interesat de masina,asa fara bari cum e ea,sau cu bariile stock..totu stock,dar si un pret mic,masina e mica,e batrana totusi :).
Vb Serios,is dispus sa ofer pe ea 10 mil cu bariile stock,motorul stock,fara muzica,fara ce ai pus tu pe ea. :)

fazekasnfs 25-01-11 21:12

Re: my tuning r5
 
Nu vrau sa o vinzi! si nic nu are eleron numa amprimit una si am montat casavad cum arata da anca nu am ca nuam gasit care pot montez si faina,
si pana acuma auu amfcut singur tot ca nic parint nu am nic bani mult
si cand vreu sa cumper ceva piese scumpa trebe sa lucrez foarte mult
puna acuma 40% amterminat,si acuma trebe sa schimb motoroul ca manca foarte foarte mult!
osavorbim cand amterminat cu masina!
scuza daca nam scris corect,

graty 17 26-01-11 09:36

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by fazekasnfs (Post 4020669)
Nu vrau sa o vinzi!
,

Tare asta....:D

tot nu inteleg cum vrei tu sa faci masina asta sa fia frumoasa cand pui eleroane din mahon, blana de vulpe, bord alb,spoilere de carucioare de metro' jante cu cauciucuri cu talon de 80 de...... cox vip .....

Exista atatea r5-uri aici pe forum, ai ce vedea... un exemplu ff frumos masina lui andy wpo...
sa nu crezi ca am ceva cu tine dar in loc sa mergi pe drumul ce-l bun tu o iei pe camp...

fazekasnfs 26-01-11 10:11

Re: my tuning r5
 
1 Attachment(s)
anca nic eu nustiu cum vreau sa fac tot da tapiteria amprimit si da aia amfacut cu blana ,da vreau sa fac cu fibra de sticla ,nr aia de cox vip amprimit dela un prieten care are firma de crazytuning ,si acuma nu am bani sa fac interoirul ca trebe sa reparez motorul si frane de spate si mai are alte de probleme,ampvrut sa cumper kit exterior de gtt da nuamgasit si dupa aia amcumpara praguri de renaul clio wiliams si barele amprimit din germania

B XX ADI 26-01-11 11:03

Re: my tuning r5
 
Eu cred ca primul lucru inainte sa ii faci ceva ar trebui sa mai micsorezi garda la sol, cat mai mult, cat iti permit drumurile de acolo...punei si jantele alea pe care le-ai luat, da-le o culoare alba sau neagra...sau lasale asa, si vezi daca iti place cum arata masina cu un minim de modificari, si dupa poti sa maltratezi masina cu barele alea si bla bla...parerea mea.

fazekasnfs 26-01-11 11:19

Re: my tuning r5
 
1 Attachment(s)
B XX ADI ok, barele valas acuma asa ,acum trebe sa primesc 4 jante de 15" numa nustiu daca intre la loc, tipul casi asta

fazekasnfs 26-01-11 13:57

Re: my tuning r5
 
1 Attachment(s)
volan sport typer


All times are GMT +2. The time now is 19:58.

- Copyright 2026 4Tuning