Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - DrifterGT (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/210807-machete-lucru-driftergt.html)

DrifterGT 16-12-10 21:23

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Quote:

Originally Posted by FED express (Post 3903459)
asta are nevoie de alta vopsea, e prea anost asa:-|

Mie imi place foarte mult aceasta culoare de argintiu spre albastru. Si da bine negru cu argintiu.

DrifterGT 28-12-10 11:10

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
1 Attachment(s)
8).....

andy design x 28-12-10 16:39

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Quote:

Originally Posted by DrifterGT (Post 3933962)
8).....

Arata extraordinar de bine:lol:!!!Bravo!!!

DrifterGT 29-12-10 21:36

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
9 Attachment(s)
Ca tot se termina anul asta :D pun si eu poze cu "tuning'urile" mele la 1:24 :D.

VW PASSAT 1:24 Welly
AUDI Q7 1:24 Welly
Range Rover 1:24 Welly
Nissan 350z 1:24 China

cruizer11 29-12-10 21:40

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Quote:

Originally Posted by DrifterGT (Post 3939045)
Ca tot se termina anul asta :D pun si eu poze cu "tuning'urile" mele la 1:24 :D.

VW PASSAT 1:24 Welly
AUDI Q7 1:24 Welly
Range Rover 1:24 Welly
Nissan 350z 1:24 China

Mie Audi Q7 mi se pare cel mai reusit dintre toate!

2010 30-12-10 08:09

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Ai avut ceva treaba anul asta si ai facut-o foarte bine:!:

DrifterGT 02-01-11 00:12

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by cruizer11 (Post 3939057)
Mie Audi Q7 mi se pare cel mai reusit dintre toate!

Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 3939847)
Ai avut ceva treaba anul asta si ai facut-o foarte bine:!:

Mulţumesc, defapt am omis încă o machetă la care mi-am băgat mâinile să fac ceva mai sport. La această am avut probleme cu bara faţă/spate şi le-am dat jos şi i-a oferit un look mai sportiv (aşa cred eu), după am vopsit interiorul în roşu şi am montat un lcd în spate în loc de acea valiză.Am vopsit grilele de pe laterale în negru şi motorul în roşu strălucitor. Cam ăsta e finalul şi sper să vă placă. Singură problemă ar fi că uşile nu mai stau ridicate... de ce, nu am idee...

Mercedes 300SL 1:24 Bburago

cruizer11 02-01-11 00:16

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Am si eu unul la fel.Culoarea la interior este foarte buna buna insa nu cred ca se potriveste LCD cu masina.Grila neagra merge insa la ideea cu barile nu stiu ce sa zic.

DrifterGT 02-01-11 00:23

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by cruizer11 (Post 3945926)
Am si eu unul la fel.Culoarea la interior este foarte buna buna insa nu cred ca se potriveste LCD cu masina.Grila neagra merge insa la ideea cu barile nu stiu ce sa zic.

La LCD stau şi eu în dubii, aş pune altceva... văd eu, cât despre bari... este foarte bine deoarece vreau să îl fac să aducă cât mai mult cu Mercedes-Benz 300SL Gullwing Panamericana Concept şi sper curând să fie cât mai aproape de modelul din poze. Dacă aveţi ceva sfaturi, spuneti-le...

cruizer11 02-01-11 00:28

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
A atunci da esti pe drumul cel bun.Cred ca o sa trebuiasca sa astupi suportul care tinea bara din fata cumva,sa il maschezi.Grila iarasi nu stiu cum o sa o faci in rest este foarte bine.Mult succes!

DrifterGT 02-01-11 01:14

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Grila o să o dau jos, şi cred că renunţ la semnul de Mercedes. Şi da întradevăr trebuie să astup găurile din bara faţă că şi aşa maşina va fi revopsita în alb.

DrifterGT 02-01-11 01:47

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
4 Attachment(s)
Am renunţat la grilele faţă şi laterale că erau din plastic şi arătau urât cu cromul acela exfoliat! Acum am pus plasă de 1:24 metalică. Deocamdată aşa rămâne până în primăvară când o să îl revopsesc şi să fac unele retuşuri. 8)

2010 02-01-11 06:25

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Sa pui stema (decupata) pe plasa man o sa dea foarte bine:!::!:
Arata intr-un mare fel acel concept:!:

DrifterGT 02-01-11 10:59

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 3946058)
Sa pui stema (decupata) pe plasa man o sa dea foarte bine:!::!:
Arata intr-un mare fel acel concept:!:

Stema originală cea din plastic este foarte groasă şi dacă o decupez pe aceea iese foarte mult înafară şi arată urât... o să încerc una din sârmă subţire... sau una pe autocoloant... :nervious:. Mă bucur că îţi place modelul 8).

FED express 02-01-11 14:42

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Quote:

Originally Posted by DrifterGT (Post 3946353)
Stema originală cea din plastic este foarte groasă şi dacă o decupez pe aceea iese foarte mult înafară şi arată urât... o să încerc una din sârmă subţire... sau una pe autocoloant... :nervious:. Mă bucur că îţi place modelul 8).

daca e foarte groasa, poti smirghelui partea din spate, ca sa o subtiezi pana la dimensiunea care ti se pare avantajoasa pentru grila machetei.


All times are GMT +2. The time now is 23:11.

- Copyright 2026 4Tuning